Lastik Ebatlarına Göre Ayna Mahruti Oranları Tablosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 129,515
Ynt: Lastik Ebatlarına Göre Ayna Mahruti Oranları Tablosu

Ogretmen bir gun once fen dersinde isledigi moment konusuyla ilgili ogrencilerini sozlu yapiyormus
Once Dursunu kaldirmis ve sormus
- oglum bugun demis hava cok sicak ne yaparsin,
Dursun
- pencereyi acarim ogretmenum demis, ogretmen
- Tamam, demis pencereyi neye gore acarsin,
Dursun tabi bilemis, ogretmen sifiri basmis oturtmus yerine, sonra Temeli kaldirip ayni soruyu sormus, Temel:
- Ceketimi cikarirum demis, ogretmen
- Oglum demis cok sicak demis icerisi, ne yaparsin
- GOmlegimide cikarirum demis
- Oyle boyle degil demis ogretmencok sicak
Temel pantolonu cikaririm demis ama ogretmen
- Oglum demis dayanilacak gibi degil ne yaparsin, Temel en son
- Ogretmenum donimu cikarirum o pencereyi acmam demis

Bizim dinamik hocasi anlatmisti
Bu konuyu ayrintisiyla aciklamaya eski notlari bulup sayfalarca formul yazacagima 35 leri cikarip 33 takarim olur biter o da olmadi 31 ler neyime yetmiyor
saygilar

Etiketler

Buyuk lastik araİde her zaman avantajdir, araZide çamurda faLa isiniz yoksa taktiginiz işe yarar

mrb arkadaslar bendende l 200 var 33 lastik var ayna mahruti orjinal oranı nedir,ne takmam lazım bide nerden temin edebilirim turkıyeden...tesekkurler

Merhaba, bir sorum olacak bu aracımın (92 model Feroza) diferansiyel bilgilerini içeren tablo,
işaretlediğim yerler ayna ve mahruti nin diş sayıları, yani 37 ve 10
sonuç olarak 37/10 = 3,7 yani benim aracımın ayna mahruti oranı 3,7 bu doğru mudur? bilgiyi teyit etmek istiyorum sadece

RingPinion

l200 ayna mahruti oranı 4.11 hatırladığım kadarıyla.

ftyc' Alıntı:
Merhaba, bir sorum olacak bu aracımın (92 model Feroza) diferansiyel bilgilerini içeren tablo,
işaretlediğim yerler ayna ve mahruti nin diş sayıları, yani 37 ve 10
sonuç olarak 37/10 = 3,7 yani benim aracımın ayna mahruti oranı 3,7 bu doğru mudur? bilgiyi teyit etmek istiyorum sadece

37/7=5,28 sizin oran. Zaten yukarıdada yazıyor.

10 diş olanlar diferansiyel kutusunun içindeki pinyon dişlileri.

yavuz-çelikel' Alıntı:
37/7=5,28 sizin oran. Zaten yukarıdada yazıyor.

10 diş olanlar diferansiyel kutusunun içindeki pinyon dişlileri.

şimdi anlaşıldı teşekkürler,
gözümün önündekini görememişim yani : )

selamlar , garage bolumunde gormussunuzdur 2011 hilux sahibiyim , uzerinde 285/75/16 lastik var , cekisteki kaybi tuning boxla hallettim , fakat arazide fazla zorlanmamasina ragmen debriyaj balatasindan koku aliyorum , henuz yeni deisti serviste baski balata( kumda siyirmistim ) , acaba ayna mahrutiyi 4.10 yapsam arabam arazide rahatlar , uzun yolda da mazottan tasarruf eder miyim , su an 12-13 litre ortalama tuketimim. en ideal 4.27 fakat toyota da bu oran yok sanirim , 4.56 yi ilerde lastik buyutursem dusunebilirim . fabrika degerlerine en yakin 4.10 ile yaklasabiliirm gibi gozukuyor , konuyla ilgili yardimci olursaniz cok sevinirim .

3.91 den 4.10 a gececeginize ya 3.91 de durun ya 4.56 yapın derim..

omer bey merhaba , sizin baslik altinda da konusmustuk , 4.56 da one diff lock ve ya carrier lazim , sanirim pradodan cikmalar oluyor , bir de ben 33 uzeri lastik yakin zamanda dusunmuyorum o acidan 4.56 nin bana ne gibi faydasi olur ?

öne kilit takan 3.0 ların ön difleride isinizi görür..
4.56 ile fabrika cıkısına gore bir tık guclu olursunuz, cok fark eder arazide.. bende 4.88 ve 35" ler ile guc hanemde bir tık fazla durumdayım.. 37 ye gecersem tam oturacak..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri