Laptopta Map Source Kullanma?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan denizcaptain Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,460
Ynt: Laptopta Map Source Kullanma?

Merhaba,
Bryavuz arkadaşın tavsiyesine katılıyorum, eğer seyir için kullanılacaksa vector temelli bir harita kulanılmalı. Ben maxsea programını tavsiye edeblirim, çok daha kapsamlı ve iyi haritaları olduğunu göreceksiniz

Etiketler

Herkese Merhaba...
Google'dan bir dosya taratırken bulduğum bu forma yeni katıldım.
Kısaca buraların yabancısıyım.
Sağlığım elverirse;
Seneye eşimle birlikte kıyı-kıyı Kuzey Ege'den Akdenize doğru açılmayı düşündüğüm ve güç bela alabildiğim bir teknem var.
Doğaldırki navi. cihazları ve programları ilgimi çekiyor.
Sizlerden bir kaç konuda yardımlarınızı rica edeceğim.
eski model Bir Garmin GPSII cihazım var.
Eğer bir laptop vb. edinirsem bunu anten olarak kullanabilirmiyim.
Eğer kullabileceksem sanırım Bilgisayarın comport'u ile bağlantı kuracağım.
Ve yine sanıyorum Bunun için GPS'ın arkasında yuvarlak 4 pinli noktadan bağlantı kurmalıyım.
Bunun için bu dört nokta ile com port arasında kablo şeması nasıl olmalı? bilen var mı?
Evde masaüstünde ufaktefek programlarla denemeler yapıyorum.
Ör; garmin mapsource te bizim denizlerimizi içren haritalar için yardım edebilecek var mı?
Mesela yukarıda garmin maps arkadaş bu tür bir cd verebileceğini yazmıştı.
Buradan anladığım kadarı ile vector temelli programları tavsiye ediyorsunuz Neden?
Bir ricam daha var. Burda verdiğiniz kimi programlar İMG dosyası halinde ama bir türlü bunu açamadım. CD'ye yazdıramadım. Hangi programla nasıl yapıyorsunuz bu işleri?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Sevgiler, Saygılar...
Not: Yapmayı planladığım Bu Kuzey Ege-Akdeniz yolculuğu için deneyimi olanlar var mı? Deneyimlerini paylaşır mı? demir atılacak körfezler haritalar filan...
tekrar Teşekkürler...

Sayın Reha Bey,
Bilgileriniz çok faydalı oldu.Teşekkür ederim.Ama sonuca ulaşamdım.Maxsea süper çalışıyor.Haritalar çok ayrıntılı.Gpsgate i kurdum.Oda yeşile döndü.Garmin 18 usb var.Hangi com portu seçersem seçeyim maxsea görmüyor.He gpsgate den ,Hem data input/output settings den ,hemde gps data transfer den com portu seçiyorum.Ama neyaptımsa iki programı birbiriye konuşturamadım.Franson gpsgate zaten garmin USB 18 için direkt örnek vermiş.Başka mapping programları usb gps i direk görüyor ve haritada yerimi gösteriyor.(her ne kadar gemiyi Ankara nın üsütne koyuyorlarsa da ).Örneğin Coastal explorer.Ama oların düzgün ayrıntılı haritası yok.Maxsea haritlaları çok güzel ve ayrıntılı.

mertyazan' Alıntı:
Sayın Reha Bey,
Bilgileriniz çok faydalı oldu.Teşekkür ederim.Ama sonuca ulaşamdım.Maxsea süper çalışıyor.Haritalar çok ayrıntılı.Gpsgate i kurdum.Oda yeşile döndü.Garmin 18 usb var.Hangi com portu seçersem seçeyim maxsea görmüyor.He gpsgate den ,Hem data input/output settings den ,hemde gps data transfer den com portu seçiyorum.Ama neyaptımsa iki programı birbiriye konuşturamadım.Franson gpsgate zaten garmin USB 18 için direkt örnek vermiş.Başka mapping programları usb gps i direk görüyor ve haritada yerimi gösteriyor.(her ne kadar gemiyi Ankara nın üsütne koyuyorlarsa da ).Örneğin Coastal explorer.Ama oların düzgün ayrıntılı haritası yok.Maxsea haritlaları çok güzel ve ayrıntılı.

Selamlar
maxsea ile ilgili bir link var mı gözatabileceğim? acaba gps ptorokolu mu problem? reha

gelimde garmısn usb 18 gps var maxsea ile kullanıorumm uyduyu devamlı kaybedıyoo onerebileceginiz bi anten varmı sorunu acilen ortadan kaldırmam lazımmm t

ztn garmın usb 18 le kullanıorum maxsea yi ama memnun dıılım donuyo yda uyduyu kaybedıo farklı bi gps antenı yokmu onerebiliceiniz??

Selamlar,
O zaman izin verirseniz bir duzeltme yapacagim. Siz "usb gps cihazi" ariyorsunuz. Holux'un usb gps leri var, bir arastirin isterseniz. Reha

SLAMLAR REHA ABI UMARIM SESIMI DUYARSIN BU MAX SEA DE HANDI PS ALICISINI KULLANIRSAM ISIMI GORURU CAVAP BEKLIYORUM SAYGILARIMLA

ıyı bayramlar u arada gps alıcısı abı royaltek alsam kullanabılırımıyım ve bu max sea yı yukluyorum harıtaları yukledıgımde ekran kırmızı oluyo bunu yukleyebılıcek anadolu yakasında tanıdıgınız bırı varmı acaba

Arkadaşlar Merhaba....

Konuyu okuyunca bir söz de ben alayım dedim.....

USB portundan bağlanan bir GPS koordinat algılayıcı , fiyatı olarak 120€ okudum....

Fikir olması maksadıyla Almanya fiyatlarını gösteren detaylı bir sayfa adresi veriyorum.... Bluetooth özellikli gelişkin bir alıcı fiyatı ortalama 40 -

50€ arası.....

http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/~flN0YXRlPTE2NjE2OTAxNzc=?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&direkt_aufriss_area=SHOP_AREA_17278

Bu arada Notbook yada Netbook larda kullanılabilen profosyonel yazılımlarla ilgili bir konu da ben açmıştım...

Maxsea ile ve Aynı standartlarda olan birdizi program ve ekran görüntülerine orada ulaşabilirsiniz...

Gerçek Navi ye ancak bu programlarla ulaşabilirsiniz....

Konu : Pc Gps ile Denizde Profesyonellik.

Saygılarımla.....

Sayın' ceyhun_53

Yüklediğiniz Maxsea haritaları kırmızı renk alıyorsa sebebi ......

Görünüm ayarları olarak 'Gece' tercihinden kaynaklanıyor....Görünüm ayarlarını 'Gündüz' e getirerek normal renk formatına dönebilirsiniz..

Slm..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR