Laptop ve GPS mümkün mü?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dronder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,861

dronder

www.hayatdis.com
Yer
kocaeli/merkez
Web
www.hayatdis.com
herkese selam...

navia gps cihazı var...
bunu laptoba bağlayıp topografik harita uzerinde yer konumlandırmak mumkun mu?
navia da sadece yollar var ama yol dısına cıkınca dağ da bayırda sadece koordinatlar var ekranda.
doğada gercek harita uzerinde yer belirleme mumkun mu?
bunu laptop ile yapabilir miyiz?

yardımlar için şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Laptop ve GPS mümkün mü?

Selamlar,
ben de bu cihaz yok, ancak anladigim standart Bluetooth GPS cihazi.. bu nedenle, PC'ye baglayarak uygun bir Topo haritasi bulmaniz sarti ile uygun oldugunu saniyorum (aslinda %99 olmali)

Dogada da yer belirleyebilmekten kastiniz koordinatlari izlemek ise bir problem olmaz.. Bunu da Laptop ile yapabilmeniz icin haritanız olması gerekir..
iyi gunler, reha

Selamlar,
maalesef bu cihaz uzerindeki USB portu, bir pc'ye MS Active Sync yazilimi ile kullanmak uzere tasarlanmis gorunuyor.. Bu yazilim ile adres defteri, randevu ve calender destegi oluyor sadece.. Tabii bunlar cihazin spec'lerinde yazanlar.. Ama Win CE calistirdigina gore, bir PC'ye baglanabilir ama GPS cihazi olarak gorunemez (Bkz. http://www.microsoft.com/technet/archive/wce/support/usbce.mspx?mfr=true) ... Ayrica, ben modelinizi NS-2000 olarak uygun gormusum (!) .. tabii yanlis imis.. Bluetooth destegi yok bu cihazda, yani bir onceki mesajimi gozardi etmenizi rica ediyorum.

Sonuc, benim gorebildigim kadari ile bu cihazi PC'ye baglayarak yukarida berlittiginiz isteklerinizi yerine getiremez gibi gorunuyor.. Tabii yanilma olasiligim var.. iyi aksamlar, reha

cihazı windows mobile yüklü olduğu için sanırım cihaza garmin mobile yükleyerek sorununuzu çözebilirsiniz. ama program yüklenebiliyor mu emin değilim cihazı görüp dokunmuşluğum yok bence deneyin. forumda garminin windows cihazlara nasıl yükleneceği yazıyor. garmin haritalarla istediklerinizi daha rahat yapabilirsiniz cihazı bilgisayara bağlamanızada gerek kalmaz.

merhaba
bendede realtek 2300 gps alıcısı var.
Bu alet sadece gps özelliği taşıyor ekranı filan yok. Yapabildiği bluetooyh ile bir cihaz bağlanıp o anki gps değerlerini vermek veiçindeki kayıtrlı lo g bilgilerini vermek. Laptop için navigasyon programı bir kaç tane var ama onlardada türkiye haritası sadece kaba olarak var sokak sokak yok. Tamtom gibi programları ppc emilatörü ile kullanmak mümkün ama biraz karışık...Kendi programı ile internet üzerinden google eart üzerinden sokak sokak harita alabilio ama heryerde internet bulmak mümkün değil... Eğer elinde buna uygun pc programı oaln varsa paylaşabilrse sevinirim.

google den igo 8 pc diye arat
yada direkt dl linki için şöyle bişe yaz

site: **.com/files igo 8 pc

şöyle de yazsan olur

link: **.com/files igo 8 pc

yada

+inurl:**.com igo 8 pc

800*480 olanları var iyidir

port da ayarla

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=bluetooth+gps+pc+port+ayarlar%C4%B1&meta=lr%3Dlang_tr

Arkadaşlar ben gps konusuna fazlasıyla yabancıyım laptopuma gps cihazı aldım aşağıdaki linkte
http://cgi.ebay.com/USB-SiRf-III-GPS-Receiver-w-1-8m-cable_W0QQitemZ190084615770QQihZ009QQcategoryZ139836QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

bu cihaz için nasıl bir program ve hangi türkiye haritası kullanmalıyım haritayı nasıl yüklemeliyim uzunca anlatırsanız sevinirim tşk.

Notebook ile GPS mümkün...Benim bluetooth'u bile olmayan bir notebook'um var, bir Bluetooth dongle aldım, bir bluetooth GPS recevier,birde İGO8 program (Türkiye haritası dahil) notebook'uma kudum gayet güzel çalışıyor...

Selamlar bende HOLUX M-1000 gps alıcı var bluetooth üzerinden dizüstü bilgisayara bağlanabiliyor bu işin acemisi olduğumdan gps i çalıştırabilmem için hangi programı indirmem lazım ?linkleri verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

İnternetten hiç bir programı indirerek başaramazsınız çünkü aktivasyon kodu ister...Yapabileceğiniz iki yol var, biri resmi harita programı almak (tabiki pahalı) ikincisi ise aktivasyon kodlu kırık program almak (50-75 TL arası)..

Kopya programa para vereceğinize orjinalini satın almanız daha mantıklı ama illede kopyasını kullanacam diyorsanız internetten indirdikleriniz ile satın aldığınız kopya arasında bir fark yok. Size programın kopyasını satan da aynı yerden indiriyor. Kırık programa boşuna para vermeyin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR