Land Rover Freelander Hakkında Yardım İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tomxx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,738

tomxx

Yeni Üye
selam arkadaslar land rover Freelander hakkında bana bılgı verırsenız sevınırım cunkı 2003.2006 arasında dızel yada benzınlı bakıyordum kıme sorduysam motor konusunda cok sorunlu parcaları palıı baktıklarımda lpg olanlarda var kulanan ve bu konuda bana yardımcı olucak arkadaslar sımdıden tesekkurler tavsıyelerede acığım

Etiketler
Ynt: Land Rover Freelander Hakkında Yardım İstiyorum

Bizde 2006 model td4 2.00 var hiçbir sorun çıkarmadı.İlk sahibiyiz bakımı biraz pahalı oluyor 1.500 ytl gibi bir tutarı olmuştu 15000 bakımında.Jip denilince ben landrover derim.

sağol erkan yardımcı olduhun ıcın evet bıraz arastırdım ama ınsanlar coknet olarak yardımcı oldu dıyemeyız motorunda cok sorun cıkıyor dedıler sılındır ust kapak contası sıkıstırmaya gelmıyor dedıler.

jip
erkan_coşkun' Alıntı:
Bizde 2006 model td4 2.00 var hiçbir sorun çıkarmadı.İlk sahibiyiz bakımı biraz pahalı oluyor 1.500 ytl gibi bir tutarı olmuştu 15000 bakımında.Jip denilince ben landrover derim.
Jip denilince jeep akla gelir arazi aracı deyince land rover defender akla gelir :smiley:

freelander için landroverin suv segmentinde ürettiği araçlardan olduğu ve arazide diğer modeller kadar başarılı olmadığını forumda defalarca okudum. peki şunu sormak istiyorum freelanderin çekiş sistemi hakkında, devamlı dört cekermidir, kilit ve en önemlisi low seceneği varmıdır bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

_mondial' Alıntı:
freelander için landroverin suv segmentinde ürettiği araçlardan olduğu ve arazide diğer modeller kadar başarılı olmadığını forumda defalarca okudum. peki şunu sormak istiyorum freelanderin çekiş sistemi hakkında, devamlı dört cekermidir, kilit ve en önemlisi low seceneği varmıdır bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
FREELANDER de sürekli 4 çekerdir aynı şekilde orta kilit ve def kilidi vardır sadece digerlerinden farklı def kilidi vardır içinde özel yag sayesinde tek tarafın patinaj etmesi esnasında isınarak kendi devreye girer kilit yapar

yunus bey yanlış anlaşılmasın forumda hep o şekilde yazıldığı için öyle yazdım ....normal giderken arazi koşullarında arazi vitesi kullanılıyor ve araç çok yavaş ilerliyor ...viteste de 4h ve 4l olarak geçiyor..low=yavaş(4L) high=hızlı(4H) bilmem anlatabildimmi

_mondial' Alıntı:
yunus bey yanlış anlaşılmasın forumda hep o şekilde yazıldığı için öyle yazdım ....normal giderken arazi koşullarında arazi vitesi kullanılıyor ve araç çok yavaş ilerliyor ...viteste de 4h ve 4l olarak geçiyor..low=yavaş(4L) high=hızlı(4H) bilmem anlatabildimmi
yok asıl siz yanlış anlamayın ben gerçekten ingilizceden hiç çakmam ama arabalardan anlarım genelde burda dediginiz gibi ingilizce kelimeler cok kullanılıuor bende tiren misalı bakıuor okuyorum halbuli bilsem okadar basıt bşeyden bahsettiklerini neyse geçelim
tabi yavaş seçenegi olmaz olurmu o zaman zate arazi aracı olmaz ben kendi fikrimide soyleyeyim oyle dedikleri kadarda kötü bi araç degildir

Freelander A tipi araçlarda vizkozite kavramalı sürekli 4 tekerlekten çekiş sistemi bulunur.
Arazi şanzıman kutusu bulunmaz. Ancak yerine güçlü bir 1 vites dişlisi vardır.
Elektronik çekiş sistemi 4 tekerlekte meydana gelen çekiş kaybını engeller ve yol almayı sağlar. Aynı zamanda o sistemin yan ürünü HDC Eğim iniş kontrolüdür.

Aracın 1.8 benzinli motoru rover kökenli olup, hassas silindir kapağı ile tanınır. Bilinçli bir kullanıcı için bu sorun kolayca aşılabilir. Ancak sınıfında lider olmasına rağmen tam bir off-road aracı değildir. monocoque şasidir.

2 litre 4 silindir TD4 makina aslen BMW orijinli olup, sorunsuzluğu ile tanınır.

Bahsi geçen araçta arazi şanzımanı yoktur. Sürekli ve elektronik 4 çekerdir. Harici bir takviye vitesi yada paneli yoktur. Sağlam kaporta ve motoru, karizmasıyla çok güzel bir arabadır. Ağır arazi koşullarına gelmez. Yani balçık, derin çamurlar ve kayalık tırmanışlarında başarısız olur. Alacak arkaşların video paylaşım sitelerindeki arazi performanslarını izlemelerini öneririm.
O paralara alınabilecek arazi vitesli bir araç istiyorsanız Suzuki grand vitaraya bakınız...

4 sene 1999 model 1.8 freelander kullanmış ve şuan 2001 td4 kullanan biri olarak tekrar tekrar söylüyorum.Bakımlı bir araç bulduysanız kaçırmayın hiçbir sorun yaratmaz rutin bakımların dışında ama siz fiyatına kanıp bakımsız alırsanız başınız dertten kurtulmaz çok canınız yanar maddi manevi benden söylemesi.

4 yıl Kadar Freelander 1 kullandım.Babamda ve ablamdada aynı aractan vardı.Büyük bir sıkıntıyla karsılaşmadık sadece normal bakımları yaptırdık.Yakıtı ve kullanımıyla keyifli bir hobi aracı çok abartıldı sıkıştırılan hor kullanılan araçlar problemli olabilir ama söylendiği gibi kötü bir araba asla değildir.

SELAMLAR... ONUR BEYE TAMAMEN KATILIYORUM.
FREELANDER 1.8 MASRAFSIZ BİR ARAÇ, TABİKİ DÜZENLİ BAKIMLARI YAPILDIĞI SÜRECE.
UNUTMAYALIMKİ EN İYİ TAMİR BAKIMDIR ARKADAŞLAR.
SAYGILAR... ADEM KARNUÇU GSM: 0536-287-75-56

İyi günler
2001 sonrası TD4 dizel olanları sorunsuz araçlardır,1,8 benzinli olanların kronik sorunları olduğunu bu sitede hep okudum.
İyi ve bakımlı bir araç bulmanız dileğiyle
Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri