Land Rover Defender 110 El Kitapları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gevis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,057

gevis

Kamp I
Yer
İZMİT-KOCAELİ
Değerli Defender sahipleri aşağıdaki linklerde DEFENDER110 (2,5 lt Benzin ve Düz Dizel) aracına ait 3 adet El kitabı göreceksiniz.
Hepsi de Türkçe olan bu kitapların açıklamaları aşağıdaki gibidir:

1-Defender yedek parça Katalogu:
Bu kitapta araca ait tüm parçaların kodlamanın nasıl yapıldığı.Parça sipariş kodları ve genel montaj şeması
mevcuttur.Sipariş verirken bu parçanın kodu ile ısmarlamanız size zaman ve doğru parçayı sipariş etme şansı
verecektir.Tabii site içinde adresleri verilen satıcılardan temin edilmesi halinde ucuz parça temin ederek tamir
maliyetlerinde avantaj yaratacaktır.
2-Defender Atölye el kitabı:
Bu kitapta tamir için gerekli çok önemli bir bilgi aktarımı yapılmaktadır.Bulunduğunuz yerde defender
konusunda uzman olmayan tamircinize dikkat etmesi gereken hususları gösterdiğinden mutlaka vermeniz gereken
yararlı bir bilgi kaynağıdır.
Ayrıca kendiniz yapmak istediğiniz bazı tamiratlara yönelik bilgi dağarcığına sahip olacaksınız.
3-Defender kullanım el kitabı:
Bu kitapta her arçta bulunan araca ait temel bilgiler . Araç izerindeki donanımların neye yaradığına dair bilgiler.
Nasıl kullanıldığına dair bilgiler (Yüksek-düşük hız vitesler,diferansiyel kilidi vs).
Muhtelif arazi koşullarında aracın nasıl kullanılacağına dair üretici firmanın önerdiği kullanım metodları mevcut.

http://www.rehayurdakul.com/publish/documents/

http://picasaweb.google.co.uk/gunay.patlar

Reha beye sitesinde bu bilgileri yayınladığı için teşekkür ederim.

İyi günlerde kullanılması dileğiyle
Günay​

Etiketler
Ynt: Land Rover Defender 110 El Kitapları

Günay abi, kitapları yoğun uğraşlar vererek bilgisayar ortamına taşıdığın ve bizler ile paylaştığın için çok teşekkür.

Günay bey müthiş hizmetinizden dolayı sizi yürekten kutlarım ve teşekkür ederim.ilk gördüğümde inanın sevinçten çıldırdım.eski yazıcımdan 3 adet kitap çıkartmam ve ciltlemem işlerimin arasında bana 5 günüme mal oldu ;D.eskiden pdf formatında ingilizce kullanım kılavuzu çıktılarıyla arabanın altında üstünde cirit atıyordum.şimdi türkçe acıklamayla keyife bak, müthiş ya.kutsal kitap kütüphanemin baş köşesinde yerini çoktan aldı.

arkadaşlar çalışmamın yararlı olduğunu duymak gerçekten bana mutluluk veriyor
Aracı aldığımda krikosu çıkmamıştı :mad: (aldığım adam sonradan bana sattı) :D ama bu kitabın çıkması üzüntümü bir anda unutturdu. Krikodan da önemli idi benim için aynı önemi sizlerin de vereceğinden eminim 8)
İstanbulda "kayalar oto" kayalaroto@superonline.com var Katalogdan parça numarası ile yapacağınız siparişinizi kolayca en kısa zamanda ve genelde en uygun fiyatla (yakınınızdaki veya bildiğinizle mukayese edin ve farkı görün) size iletecektir.böylece tamir ustasına sadece işçilik vererek tamir maliyetini asgaride tutmak mümkün ;)

bende az önce ahmet abiye defender larla ilgili kimlerden bilgi alabilirim diye yazmıştım
oda bana sagolsun defender sahiplerinin isimlerini yazmıştı
burdakaynak varmış !
forumu karıştırırken gördüm
ama yinede sizlere sorularım olabilir.
saygılar

Mehmet bey merhaba,
herkes gibi bizde defenderlerimizi 3 arkadaş aynı zamanlarda aldık
mükemmelleştirme
toparlama
işlevsellik kazandırma
makyaj
ne ad altında olursa olsun birçok araştırma, uygulama yaptık yapanları dinledik, problemler yaşadık.
Bunları sorduğunuzda ben,Felice ve Transporter zevkle paylaşırız.
selamlar

Ellerinize sağlık.
Tüm resimleri indirip tek bir pdf dosyasında toplayarak buraya yüklemeye çalışacağım.
Günay beyin emekleriyle diye bir kapağı da ihmal etmeyeceğim.
Mükemmelsiniz.
Tek tek onca sayfaya harcanan emek inanılmaz.
Teşekkür ederim.

reha bey ve günay beye, verdiği emeklerden dolayı sonsuz teşekkürler!...

PDF formatı daha uygundur ama ben becerecek bilgiye sahip değildim.
Çok iyi olur.
Şimdiden teşekkürler.

180 sayfayı photoshopta tek tek temizledim. Lekeleri yada tarama ile oluşmuş problemleri elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum. Biter bitmez de pdf yapıp sizlerler paylaşacağım. Gözlerim bozulacak :smiley: Ama değer...

Gerçekten elinize sağlık. Sizin verdiğiniz emeğin birazını da biz verelim diye zip dosyası yapmamışsınız :smiley: zannedersem...!
Geçen hafta bu kitapçık sayesinde benim külüstüre biraz tadilat yaptım. Her 110 Landçıda olması gereken bir belge.

bu uğraşın için nasıl teşekkür ederim bilmiyorum cok cok tesekkürler pdf ye dönüştürürsen minnettar kalırım birde yolun konya ereğliye düşerse benibul (bulman kolay olur tek land bende ) sana iyi bir bakım yapayım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.