Land Cruıser Prado Bagaj Kapısı Stepnesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,864

MEDİCUS

Selim Bilgin
Yer
ANKARA
Arkadaşlar merhaba,
2005 model lc prado aracım var.lpg dönüşümü yaptırdım,dolayısıyla stepne açıkta kaldı.Bende bagaj kapısına monte bir stepne yaptırmak istiyorum.Nette ve arasıra çevrede bu şekilde araçlar görüyorum.Nettekilerin bir kısmı orijinal fabrika çıkışlı galiba.Ancak sonradan yapılanların olduğunuda biliyorum.Ankara'da ikamet etmekteyim.Acaba bu konuda bilgisi yada tecrübesi olanlar varmıdır? Şimdiden teşekküler..

Etiketler
Ynt: Land Cruıser Prado Bagaj Kapısı Stepnesi

Merhaba Selim Bey,Nissan Pathfinder dış stepneyi inceleyin isterseniz.
Ciddi bir fikir vereceğini tahmin ediyorum.Kolay gelsin.

Bahadır bey,nissanı gezenbilirde mi yoksa nette mi araştıralım?Bir de farklı araçlarda ne kadar mümkündür,zira kapı şekli,menteşe durumu vs.farklı!

http://www.humaoto.com/Toyota-Stepne-Tasiyici,LA_293-2.html#labels=293-2

bunlara bakın isterseniz.

Selim bey ben fikir vermesi açısından bakmanızı önermiştim.
Civarda bir araç yada netten bir resimden olabilir anlamında.

Sayın Çırakoğlu daha yakın örnekler vermiş.
Onlar uymazsa bile bir şekilde onlara bakarak imal edilebilir.
Yapılmış olandan kesip biçerek modifiye etmek olabilir.
Kolay gelsin.

Aslında stepne taşıyıcı değil, demek istediğim.Bagaj kapısına direk montajdan bahsediyorum..

Medicus merhaba. Bende bir dönem araştırmıştım. Hatta şaşmazda vinç monte ettirdiğim bu tip işlerde uzman bir ustadan istemiştim. Direk bagaj kapağının stepneyi kaldırmayacağını söyleyip yapamam demişti.

Buna benzer bir şey bende okumuştum.Ama etrafta bu şekilde dolaşan araçlar var.Hatta internete bakarsanız bu şekilde üretilen fabrikasyon, pradolar var.

Bende bu sebeple, üst sepet yaptırmaya kadar giden düşünceler oluşmuştu. :smiley:
Bir yol bulursanız, paylaşırsanız sevinirim.

MEDİCUS' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
2005 model lc prado aracım var.lpg dönüşümü yaptırdım,dolayısıyla stepne açıkta kaldı.Bende bagaj kapısına monte bir stepne yaptırmak istiyorum.Nette ve arasıra çevrede bu şekilde araçlar görüyorum.Nettekilerin bir kısmı orijinal fabrika çıkışlı galiba.Ancak sonradan yapılanların olduğunuda biliyorum.Ankara'da ikamet etmekteyim.Acaba bu konuda bilgisi yada tecrübesi olanlar varmıdır? Şimdiden teşekküler..

gezinirken bikaç uygulama buldum bende

bu İstanbul Maslakta faaliyet yürüten Araks otomotiv isimli firma, çeki demiri, römork, üst sepet vs. imalatları var.

437aa62e304ca50b7793.JPG

buda bizim siteden Ertan Bektaş isimli üyemizin uygulaması

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87441.0 bu başlıkta detay var...

index.php

index.php

Arkadaşlar merhaba,
bende de prado var stepne yerini kendim yaptıp ayn ızamanda da offroad modifiye yapıyorum isterseniz 0532 3266617 tlfdan ulasabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.