Land Cruıser Prado Arıyorum !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,553

MEDİCUS

Selim Bilgin
Yer
ANKARA
Herkese merhaba,4,7wj aracımı sattım ve bir LC prado 2004-2005(öncelikli) almaya karar verdim.Malum site ve benzerlerini takip ediyorum.Bulduğum araçlarla ilgili,tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Bu arada gezenebilir üyelerinden satmak isteyenler olursa,tekliflere açığım. :smiley:

Etiketler

Ynt: Land Cruıser Prado Arıyorum !

Mustafa Özdağ ile iletişime geçin.Bilindik bir abimizdir şu an elinde aşağıdaki araba var gözüküyor ama bildiği başka Pradolarda vardır mutlaka.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-2006-model-3.0-d-4d-prado-masrafsiz-7-kisilik-168061987/detay/

MEDİCUS' Alıntı:
Aradığım aracı buldum.2005 LC prado !

hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın... nasıl ? 'bu araba ise, biz şimdiye kadar neye bindik ?' diye soruyor insan kendine değil mi ? :smiley:

Bir Prado kullanın, sonrasında bir de Vx100 sonra aynı soruyu bir kere daha sorun

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hakan beyin sorusunu sordum ve cevap malum,gerçekten başka bir şey yaşanıyormuş!Ancak Burak Bey'in sorusunun cevabı, bende değil henüz ama eminim o da dediği gibidir. :smiley:

hayırlı olsun
5 yıldır LR kullanıorum ve bir prado almak istiyorum
aracınızın şanzıman yakıt ve sizi memnun eden yada üzen durumlarını paylaşırsanız sevinirim
tesekkurler

2. Mahmoud ablmiz ,, öncelikle , 5 yıl çektiğin acı için geçmiş olsun dicem huzura hoş geldin ..;)) dizel seçeneği 50krş ortalama 4.0 benzinle 60-65 krş tüketir. İki motorda yağ su 15.000 de bir değiştir damla sızıntı yapmadan 1 milyon görürsün . Her 150 de triger her 50 de motor içi. Antifiriz bakımı sıvı bakımı vs unutmaz isen torununa bırakırsın , şanzıman demişsiniz , sıvı ları değiştirin yeterli Toyota'ya. Bin ustanla aran açılacak hatta küsecek sana sanayiiii ;)))

tekrar merhaba
cevabınız için tesekur ederim
o zaman bende esprili devam edeyim. LR ciler sunu der , amerikanlar ve toyotalar olmasa LR lerin winçleri pas tutarmış :smiley::smiley::smiley:
LR yi sadece off road için tutacağim , ama binek yerine bir Prado düşünüyorum altı yuksek , romork cekebilen , hacimli bir dizel lazım bana, G.cherokee leri inceledim 2008-10 modellerim discovery ve Prado ile rakamları birbirine yakın ama arac aradığım büyüklükte değil,, discovery tipi ve işe yararlılığı açısından x5-ml vs.. araclardan benim için çok önde ,,prado yeni bir alternatif oldu benim için. LR bildiğim ve memnun olduğum , kolay yürütebileceğim bir araç yani parça servis vs.. acısından... ama Toyota alabilirsem bir ilk olacak..
o sebebten kronik bir sorunu, parça sıkıntısı, pahalılık vs.. bunlar hakkında bir bilgim yok ama ucuz olmadığını da tahmin etmek zor değil .
bu arada bir takım video siteelerinde discovery ve prado yu karşılaştırma videoları seyrettim
hemen hepsinde discovery ceylan gibi giderken proda kumda gömuldu , karda kaldı vs..
bu araç çok mu ağır ? , yada baska bişey mi var ?.. şaşırdım açıkcası
bana biraz hantal gibi geldi , yada wheelbase uzun mu , diferansiyel mi alcak , bi sürü sey geldi aklıma
bu konuda detay verirseniz sevinirim
bu arada mesajınızdan aracınız sevdiğinizi anladım, maşallah, severek kullanacağımız araçlarımız olması benim için önemli.
sonuç olarak senede bir kere lazım olur çamurda karda buzda çoluk cocuk arabadayken, o zamn da araç yurumez kalırsa kalan 364 gün birsey ifade etmez .. o sebebden hala disco ve prado arasında kararsızım
biraz yardı lazım
uzun oldu ama kusura bakmayın
tesekkurler

Mahmut bey;

Proda 2004 kulanıcısıyım;3 senedir dağ, nehir ,çamur,karlı yayla yolları, buzul ,uzun yol toplam 35000km yol yaptı aracım;
şimdiye kadar hiç bir arıza vermedi,hiç bir yerde takılmadı,dağcılık sporuyla uğraştığımdan gittiğim heryer ısız tenha orda bir arızayı düşünemiyorum,araca güvendiğimden tek başına çok maceralara girdim,hepsinde ,devam takılmadı kalmadı;eve dönünce bir dahaki maceraya kadar ev de kaldı ,sadece zamanında titiz bakımla problem olmadı olmuyor;
sadece arabada Yokohama geolandar A/T lastik var;Benim şahsi görüşüm LR gibi görsel araç içi fonksiyonel (2008 ve öncesi) değil,haklısınız bende izledim çok yerde geçemedi,ama bende yaşanmadı
Not;gezilerimi ve notlarımı bu sitede bulabilirsiniz:
Saygılar

cem bey tesekkur ederim
bende defender var 120 lik turbo ford puma motorlu , arac tamamen mekanik olduğu için herhangi bir yerde herhangibir usta söker takar yapabilir , bu buyuk kolaylık , ve parçası bedava off-road ve gezi için ideal , ama kaşılığında sıfır konfor vs..
LR discovery yada prado ile tabiiki bir defender performansı beklemiyeceğim , defendera yapılan muameleyi görmeyecekler ama videolar beni baya şaşırttı , ............. LR alırken ve devamın da baya maliyetli , en azından yetkili servisi kaskosu bile çok pahalı,, toyota nın kaskosu araç değerleri neredeyse aynı olamsına rağmen imajdan diye düşünüyorum toyota , LR nin yarı fiyatı.. bu buyuk avantaj , yakıt sürat konfor asağı yukarı aynı olacaktır, belki disco biraz ustun olabilir ama benim için sorun değil, keza bir defender kullanıcısı için herşey luks...
biraz daha araştırma yapmakta fayda var diye düşünüyorum
ilginize tesekkur ederim

Haklısınız Lr ülkemizde pahallı ,bence nedeni bu araçların estetik güzelliği toyotadan güzel ,bu da onun ikinci el değerini artırıyor (haklılar),türkiyede bu araçların %98 asfaltta kullanılıyor ve bu nedenle tüm özellikleri kulanılmıyor,(otomotivci bir arkadaşla konuştum jeep amerika türkiyeye sormuş amerikadaki jeeplerde şu şu arızalarda çok geri dönüş var ama türkiyede geri dönüş yok araştırılsın diye,türkiye jeep araştırmış sonuç olarak türkiyedeki jeeplerin %98 hiç araziye çıkmadığı ve bu nedenle arıza yapmadığı anlaşılmış) (hikaye olabilir aman jeepciler kızmasın :0) )

Sanırım ayni analizleri yaptık ....

20000 km/yıl üzeri Yaparım derseniz ve min 3 sene satmam derseniz 4.0 benzinli prado f/p olarak en iyisi ...
Aksi halde 3.0 dizel tercih edin derim ....

Ikisini gc ve rr denedim ciddi farkla 4.0 2005 prado Baskın çıktı ve aldım...

Öğreneceğim çok şey var daha ama lr inanılmaz Pahalı hem ilk yatırım hem işletme olarak ... Şekli ne kadar güzel olsa da ( gönlümde hep o vardı) prado inanılmaz Güvenli hissettiriyor.

Ilk kısa gezimi Yaptım bayramda 1500km planımda daha net ortaya çıkar.

Benzinli düşünürseniz kesin yeni şanzımanlı 2004 Eylül sonrası fabrikadan çıkanlardan almanızı Şiddetle tavsiye ederim.

tekrar merhabalar
bende kendimce araştırdım, her ne kadar LR nin dış görüntüsüne hayran olsam da , mantık LC Prado ya yöneltti beni,,ilk TOYOTA aracım oldu .... 2006 dizel ilk elden bir tanıdıkdan yorgun olmayan bir PRADO aldım. ilk izlenimim kullandığım ML ye göre çok sessiz olması ve sallanmaması , gayet hoşuma gitti ,
umarım böyle devam eder , yorum yapan herkese tesekkur ederim ve şimdiden iyi bayramlar.

prado 2004 model satilik,, temiz www.hedeftekiyollar.com

DSC 4986

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR