Land Criuser'de ufleme sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan casillas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,261

casillas

Ana Kamp
Yer
Ayazağa
ÖnceLikle merhaba aranıza yeni katıldım ;)
Yeni aldıgım 87 model Land Cruiser 2.4Lt Dizel motor.Sağ ön tekerin ordan buhar atıyor.Birkaç kişi bu motorlarda boyle dedi.Ama yağı deiştirdim bıraz kesilmişti tekrar başladı.Bunun sebebi ne olabilir acaba.

Etiketler
Ynt: Land Criuser'de ufleme sorunu

2.4 değil 3.4 olması lazım...

Benimki de aynı...Motor kamyon motoru gibi karter havalandırması aşağıya bakıyor, oradan duman atıyor. Tamircim tamamen normal demişti. 1 damla yağ eksiltme yok ancak buhar veriyor oradan.

Evet bende aracı aldıgım zmn yagını degiştittirdim.İçine yağ katkısı varmış bor deilmiş farklı bişey dedi usta 15 dk çalkalayıp koyuyo onuda koyduk sizdede varsa o buhar normal o zmn anormal bişey yok.

Benim motor birazdaha gitmiş 500.000Km'de ama yokuşlarda çekişi iyi böyle 1 motor için.Eski sahıbı pek bakmamiş 4 tane Mevsimlik lastik aldım 235 75 15 şimdilik iyi.

umutcelikel' Alıntı:
2.4 değil 3.4 olması lazım...

Benimki de aynı...Motor kamyon motoru gibi karter havalandırması aşağıya bakıyor, oradan duman atıyor. Tamircim tamamen normal demişti. 1 damla yağ eksiltme yok ancak buhar veriyor oradan.

Bu modellerde böyle Umut'cuğum ;D ;D ;D

umutcelikel' Alıntı:
Orjinal 4 silindir dizel motoru ise (3B kod numaralı) 3400 cc dir. Söküp 2.4 Hilux motoru taktılarsa ki yerinden kalkmaz araç, 2400 dür. Bence ruhsata yanlış yazılmış, çaktırmayın ;D ;D ;D

Senin ruhsatta araç tipi ne yazıyor Umut?

RUHSATTAKİ DOĞRUDUUURR ;)

;D ;D ;D ;D ;D
Fırıncı kamyoneti yazıyor ;)

Bende de aynı sorun var, buhar çıkıyor ve arabanın içine geliyor koku. arabada duramıyoruz. boruyu uzattırdım arkaya doğru, koku giderken az biraz geliyor, eskisi kadar değil ama ışıklarda filan durduğumda yine kokudan duramıyorum. Bu kadar koku normal mi, yoksa egsoz sisteminde mi bir sorun var. Egsoz patlak gibi de durmuyor. Sesi normal. Aşırı bir yağ eksiltme de yok. bakımdan bakıma 1 - 1,5 litre yok neredeyse.

Her dizel motorda karter havalandirma vardir ama valf yardimi ile emme manifolduna yonlendirilir belli bir basinci gecince. Cok eski dizellerde disariya atilirdi. LC da bu kadar eski teknoloji olmasina sasirdim. Valfi bozuk diye tamirciler iptal edip disariya vermis de olabilir.
Bunun egzos ile ilgisi yok. Pistonlar asagiya inerken karterde basinci artirir ve bundan kurtulmak icin vardir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR