Lada Niva Vs Suzuki Samurai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aliyldrm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,489

Aliyldrm

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba aranızda çok yeniyim off road dünyasında da öyle. Konuyu yanlış yere açtıysam madur görün lütfen.

İlk başta belirteyim aracı kullanma amacım hardcore off road olmayacak ama doğada vakit geçirmeyi kamp yapmayı çok seven birisiyim haliyle zorlu yollarda kolayca kullanabileceğim bir araç arıyorum.

Lada niva ve samurai arasında çok kararsız kaldım. Bütçem arabayı toplamak dahil max 45 bin civarında.

Hangisinin parçaları daha ucuz ve kolay bulunur olur ?

Hangisi daha az sorun çıkartır ?

İki seçeneğim var ya olabildiğince ucuzunu alıp kendi zevkime göre tasarımı yapicam ya da hazır yapılı olanlardan tercih edicem.

Bu iki araç içinde usta öneriniz var mıdır ? Samurai için fındıkzade bölgesinde kardeşler oto da savaş ustayı buldum baya bilgili bir usta kendisi de jimmy sahibi hardcore off roadcu.

Alacağım ya da yapacağım araç görsel açıdan beni tatmin etmesini istiyorum. Kendim tasarımcıyım görselliğede takıntılı biriyim.

İnternette görüp beğendiğim iki aracı paylaşıyorum sizinle. Niva ve samurai için ortalama kaç para harcamam gerekir bu hale getirmek için parça fiyatlarından da haberim yok çok fazla ve en önemlisi bu parçaları türkiye de bulmam mümkün olur mu ?

Lada nivaya çok sıcak bakmıyordum ama bu videoyu izledikten sonra hoşuma gitmeye başladı. Bu şekilde yaptırabilmem münkün olur mu ?
Video: https://youtu.be/8162wPsnt5A

Çok kararsız kaldım aracım yakında satılmak üzere o yüzden biraz aciliyetim var. Değerli yorumlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler.

Screenshot 20200719 110726 YouTube

Screenshot 20200719 110639 YouTube

Screenshot 20200719 110526 YouTube

Screenshot 20200719 110502 YouTube

Etiketler
Her ne kadar Off-road ana ilgi alanım değilse de her iki firmanın da yıllarca binek otomobillerini kullanmış birisi olarak konuya dahil olma ihtiyacı hissettim. Senelerce SUZİ ALTO ve LADA SAMARA kullandım. Suzi Lada'ya göre çok daha sorunsuzdu ancak sorun çıkardığında parçaları pahalıydı. Benim konu üzerine eklemek istediklerim bu kadar.

Görsellikten daha önce gelmesi gereken bence aracın bakımlı olması, para harcanmış ve doğru ustaların elinden geçmiş olması lazım, suzuki daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum ama sonuçta eski araba, donanım dediğiniz şeyin ucu çok açık, vinç 5 bin desek lastikler arazi için 2. El falan en az 2 bin, yükseltme get olsun 1, ıvır zıvırin zaten sonu yok.

Görsellikten daha önce gelmesi gereken bence aracın bakımlı olması, para harcanmış ve doğru ustaların elinden geçmiş olması lazım, suzuki daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum ama sonuçta eski araba, donanım dediğiniz şeyin ucu çok açık, vinç 5 bin desek lastikler arazi için 2. El falan en az 2 bin, yükseltme get olsun 1, ıvır zıvırin zaten sonu yok.
teşekkür ederim bilgiler için samurai almaya karar verdim 96 ve üzeri bakıyorum helezonlu olması için. Bir sorum olacak 96 model altına helezon yay takılabilir mi bi sorun olur mu ?

Watsap grubumuz var orada daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz, ben tam bilgi sahibi değilim samurai hakkında

teşekkür ederim bilgiler için samurai almaya karar verdim 96 ve üzeri bakıyorum helezonlu olması için. Bir sorum olacak 96 model altına helezon yay takılabilir mi bi sorun olur mu ?
suzuki doğru tercih bence. yaylı olsun istiyorsanız bence 96 alt modellere bakın yay takma masrafından kurtulursunuz ben de tasarımcıyım ve 98 model suzuki kullanıyorum daha tam kullanmak nasib olmadı gerci ama... 96 ve üzeri model aracın kasası daha güzel bi tasarımcı olarak işten anlıyorsun belli.. :smiley: ağır ofroad yapacaksan kesinlikle eski kasa bak yok kamp için kullancaksan 96 ve üzeri iyidir fakat yay takma zaten kamp için ideal yüksekliğe gelebiliyor helezonlu hali ile. sürüş kalitesi zaten düşük olan bu arabalarda (zevkten ne anladığınıza göre değişir) helezon yay değişimi çok hayal ettiğin gibi olmayabilir söyleyeyim.

Lada almaktan neden vazgeçtin anlatabilir misin şuan ben de çok kararsızım bir Lada Niva almak istiyorum ama fiyatları çok uçuk ve hep dusuk model var sorun çıkarır mı diye endişelerim var ve sahip olduğum ilk araç olacak o yüzden beni üzsün istemiyorum ben de tasarimciyim ladalarin tiplerine gerçekten bayılıyorum

Lada almaktan neden vazgeçtin anlatabilir misin şuan ben de çok kararsızım bir Lada Niva almak istiyorum ama fiyatları çok uçuk ve hep dusuk model var sorun çıkarır mı diye endişelerim var ve sahip olduğum ilk araç olacak o yüzden beni üzsün istemiyorum ben de tasarimciyim ladalarin tiplerine gerçekten bayılıyorum

lada da suzuki de düşük modelde sanayide bayağı uğraştırır. açıkçası her ikisi de üzer, hele de ilk araba için hiç uygun değiller

lada da suzuki de düşük modelde sanayide bayağı uğraştırır. açıkçası her ikisi de üzer, hele de ilk araba için hiç uygun değiller

Peki hiç pişmanlık duydun mu almadığın için içinde kaldı mı ?
Ben sanki almazsam hep içimde kalacak gibi hissediyorum

Peki hiç pişmanlık duydun mu almadığın için içinde kaldı mı ?
Ben sanki almazsam hep içimde kalacak gibi hissediyorum

güzel soru, 3 sene önce almamıştım, içimde kaldı diye düşünüyordum, 2004 model grand vitara 5k aldım, modelli olsun üzmesin diye, hep sanayilik bir durum vardı, 1 sene kullandım sonunda da blok patladı k.bayram tatilinde, bıraktım yakasını, ama çok keyifli olduğunu da itiraf etmem lazım

merhaba ben de geçtiğimiz yaz samurai sattım 98 model aracın hakkını verememiştim. şimdi tekrardan offroad aracı bakıyorum. 94 model samurai ye bostancıda bir ustaya uygulattı bildiğim kadarıyla ancak çok memnun kalmadılar

Arkadaşlar yaklaşık bir senedir Lada Niva topluyoyorum. Daha doğrusu toplamaya çalışıyorum. Parçaların ucuz olmasına aldanmayın. İşçilik maliyeti daha büyük bir bütçe kaplıyor.

Arkadaşlar yaklaşık bir senedir Lada Niva topluyoyorum. Daha doğrusu toplamaya çalışıyorum. Parçaların ucuz olmasına aldanmayın. İşçilik maliyeti daha büyük bir bütçe kaplıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR