Lada Niva Lastik Önerisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nejat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,900
Ynt: Lada Niva Lastik Önerisi?

Hocam bahsettiğin lastik galiba bu : http://www.lastiknet.com/pinfo.asp?pid=275
Kar ve kış koşullarına geliyorsa almayı düşünüyorum ?

Etiketler

Ebat bu değil ama lastik bu evet.
Ciddi çamura girmediğin sürece sana bir çok koşulda hizmet eder..

hocam ilgin için teşekkür ediyorum. son bir soru, eğer OK 144 tercih edersem, lastiğin sert olması kar/kış koşulunda başa ne gibi dert çektirir ?

Her sert hamur gibi (ki OK144 sertten de öte tam bir kütüktür) asfaltta frenlemede (özellikle ıslak zeminde) dikkatli olmak gerekir.
Gerçi uzun süre kullandım (asfalt+arazi) aracın kıçını başını kaydırmamayı becerdim ama yine de güven vermez..

BF Goodrich T/A için tam ölçü ne olmalı standart cant için.. Veya standartların yerine offset tak der misiniz ?

nivanın standart cantı 15" diye biliyorum o halde alacağım BF Goodrich ölçüsü 215/75 R 15 olarak bildiriyorum temin edeceğim yere.

Bahsettiğim ölçünün uygulanmış hali, cant offset..

BFG

ya o zaman ben standart canta bu ölçüyü takamıyorum ? 215/75 R 15
Yattı mı bizim iş yani :(

tamam hocam anlaşıldı olay şimdi. Michelin'in benim ihtiyaçlarımda 16" alternatifi var mı kış lastiği olarak ?

Bilmiyorum.
Eğer sadece kış lastiği ise istediğin bir çok markada uygun ebatta alternatif olmalı.
Araziye de girersin diye BFG demiştim, ama asfaltta desen o kadar dert değil..

BFG çok hoşuma gitti ancak cant masrafı getiriyor, cant masrafı bir yana standart ölçüyü küçülttüğümde potansiyel olarak karşılaşacağım sıkıntılar olur mu onu öngöremiyorum yoksa BFG ihtiyaçlarıma uygun duruyor.

http://www.jantlastikmerkezi.com/urun_detay.asp?id=697&adi=215/70/16-100r-all-terrain-t/a-ko

bu lastiklerden izmitte bulabilirsem almayı düşünüyorum ama 215 baya geniş lastik galiba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri