L200 makaslardaki ses problemi yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatihk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,853

fatihk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

2011 L200 intense aldım sıfır. aldıktan 1 ay kadar sonra süspansiyon kitini değiştirdim. aldığım kit Oldman Emu süspansiyon kiti. Araştırdığım kadarıyla sınıfında iyilerden bir tanesi. Fakat havalar ısındıktan sonra makaslardan çok rahatsız edici sesler gelmeye başladı. Grasörlük açtırdım ön bağlantı yerlerine oda kesmedi. Servis e gittim makasları yağladılar bir iki gün ses kesildi, fakat sonra aynen devam.. Bu konuda bana yardım olabilecek bir arkadaşımız varmı ???

Etiketler
Ynt: L200 makaslardaki ses problemi yardım...

Merhabalar Fatih bey aracınız hayırlı olsun makas konusuna gelince bu kadar basit bir sorun için servisin yaptığı işlemler çok komik geldi yanlış anlamayın ama bu servisler adamı deli eder makasların katları arasında 1 tl bozuk para büyüklüğünde belki biraz daha büyükçe pullar vardır teflon cinsi sanırım o pulları takınca gram ses çıkmaz yoksa kağnı arabası gibi gıcırtıdan duramazsınız siz en iyisi bir makasçıya gidin kafanız rahat olsun hoşçakalın.

Tavsiyenize derhal uyucam. Çünkü servise bir sefer değil 4-5 sefer gittim sesle ilgili. Her gittiğimde problem yok abi sen gel biz yağlarız dediler. :smiley: En son çare süspansiyon kitini aldığım ARB Türkiye ye gidicektim ama sizin tavsiyenizi dikkate alıcam. Teşekkür ederim.

Merhaba Fatih Bey

Tuğrul beyin önerileri çok doğru. Makasların arasındaki fiberler aşınmış durumda ve makaslar birbiri üzerinde çalışarak ses yapıyor. Acil olarak bir makasçı ustasına gösterin. Fiberleri değiştirdiğinde hem ses kesilecek , hemde makaslarınız aşınmamış olacak.

Saygılar..

Merhaba l200 2013 model benim aracda bosluk var şafttın masalını degistirdim olmadi diferansiyelden suphe ediyorum makaslardan yaparmı bilmiyorum arabayı biraz sert hareket ettiğimde hemen yapiyor yada araci 1 vitesden 2 ye atarken devriyaja bastigimda yine yapiyor birde arabayi vites geçışı yaptigimda titreme yapiyor araci 100 km ile 120 arası titreme yapiyor 120 gectigimde kesiliyor yardimci olurmusunuz.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR