L200 K Belgesi İsteniyormu ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hagurel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,646
Ynt: L200 K Belgesi İsteniyormu ?

SRC4 ü Ulaştırma bakanlığı veriyor. Aynı ehliyet gibi. Aracı kurumlara yetki vermişler, onlar eğitim vs den sonra parayı alıp ( ben alırken geçen yıl 200 küsür TL idi) kartı veriyorlar.
Maalesef böyle bu iş.

Etiketler

peki o belge ne için hadi k2 yük taşırız diye src dediğinizde yük boşaltırız diyemi

Basitçe şöyle:
K2 : Araca
SRC4 : Sürücüsüne

Mantık ise : Araç standart dışı iş yapabiliyor ( otomobillerden farklı olarak) sürücüsü de buna yetkin olmalı.

doğru yanlış ben bilemem !!! ama maalesef durum bu.

Ben yolda iki kere bu sorguya muhatap oldum, birincide bilmiyordum deyip yıtrrım, ikincide ise yalvar yakar zor yırttım, sonra da her ikisini almak zorunda kaldım.
K2 daha yeni geldi. Sıcak yani.

aracımızı satasak k2 belgesini alıcıya verebiliyormuyuz yoksa bizde mi kalıyor fazla sordum ama bu iş çok canımı sıktı resmen soyuluyorum

Üstadım ,
Bak onu bilmiyorum işte.
Ama şahsi kanaatim ilk alıcıda kalması, yeni araç alınca onun için kullanması yönünde.

OOO o zaman aracı satarken o zaman fiyata kafadan 1500 TL fiyat koyarım. K2 belgeli diye satarım. Ha böyle almazsan 2200 TL cezası var. Seçim senin kardeş ;D

tabiki fiyata dahil edilir ama net bişey yok bu belgenin ne olacağı konusunda boş yere bin lira harcamak istemiyorum ne yapacaz sizlerin hepinizin varmı bu belgesi yada almayı düşünüyormusunuz

Ben şüpheye mahal bırakmayan resmî bir açıklama yapılmadıkça düşünmüyorum açıkcası, zaten kasa hep bomboş.

Bolu da 15 günde zor sıra geliyormuş fakat bende tam kesinleşmeden almak istemiyorum kimin ne dediği belli değil yasadaki maddenin biri al diyor biri alma diyor

bu konuda son durum nedir ? hilux 4x4 kamyonet alma arifesindeyim bu konu canımı çok sıkıyor almaktan vazgecmeme neden olabilir hic bir şekilde ne iş yerim ne söförler odasına yada ticaret odasına kaydımda yok yani vaziyete göre k2 belgesi almak istesem bile almam mümkün değil
ava, kampa, yada tatile geziye giderken kendi bagajlarım ve araçta lazım olan gerecler ve cadır uyku tulumu gibi malzemeler olucak bun lar için ceza yemek istemem yada cifliğimden getireceğim elma armut gibi meyve sebze tarzı şeyler, bunları normal bir araçlada getiriyoruz kamyonette olunca sıkıntı cıkarırlarmı eğer durum bu ise kamyonet almaktan vazgeçicem konu ile bilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

VAlla arkadaş o iş bir ara alevlendi şimdi sönük ne belge soran var nede durduran ben bide işde kullanıyorum adamlar cebimdeki parayı nasıl alırım derdindeler bende kaptırmama derdindeyim kıravatlı hırsız bunlar sen al aracı işine bak bişey olacağı yok gibi

Beyler bu mevzu 2 yılı aşkındır var K belgesi mevzusu. O zamandan beri arabamın muayenesinide yaptırdım yolda çevirmeye de girdim yol üstünde Kantar ın önünden de defalarca geçtim hiç birinde K belgesi ile ilgili ne soru soran oldu ne bilen oldu. K belgesi nakliye yapan araçlar ile ilgili belge olduğundan iş biraz karışık.

K belgesini almak eskiden kolaydı şu an zorlaştı bende K2 belgesi var istediğim anda L200 ümü kaydettirebilrim ama bana lüzumsuz gibi geliyor.

Ama biz bunları yazdıktan sonrada birinin K belgesi ile ilgili başı ağrırsada bizi sorumlu tutmasın sakın ;D

Selamlar

Beyler bu K belgesi kendi arasında 2 ye ayrılıyor.
1 araç yük mal taşıma işi için Ticari yani para kazanma amaçlı kullanılacaksa alınacak
2 araç kendi Ticari yani para kazandığınız işinize ait taşıma yada nakil için kullanılacaksa alınacak
araç Ticari araç sınıfında olmasına rağmen ne kendi Ticari işinizde nede yük ve eşya nakli yaparak Ticaret amaçlı kullanılmayacaksa ruhsata HUSUSİ yazdırılacak ve K belgesi alınmayacak.
konu basit olarak bu şekilde aracı üstünüze alırken muameleciye sorun ve ruhsattaki bölümüne hususi yazdırın.

saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR