L200 K Belgesi İsteniyormu ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hagurel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,695
Ynt: L200 K Belgesi İsteniyormu ?

colossoss' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,

yarın ankaradan L200 kiralayıp uşağa gideceğim. kiralama şirketi aracın K2 belgesinin olduğunu söyledi ve benim SRC belgemin olmasına gerek olmadığını söyledi. sizce yolda sıkıntı yaşar mıyım?? SRC belgesine ihtiyacım varmı?? bilgi paylaşırsanız sevinirim

Selamlar
Kesin bir bilgim yok aslında pek çok kişi kesin olarak bilmiyor bende zamanında çok araştırdım
ama benimde L200 üm var ve ruhsatımda YÜK NAKLİ HUSUSİ yazıyor ve K2 ve SRC belgesine ihtiyacım yok
ama ruhsatta YÜK NAKLİ TİCARİ yazsa idi o zaman ihtiyacım olacaktı
ticari olarak tescil edilmiş araçta hususi kullanım sorun çıkarabilir diye düşünüyorum
bu arada 3 senedir hiç trafikte hiç çevrilmedim trafikte çevirmeye girmiş arkadaşlar varsa onlar daha net bilgi verebilir

Etiketler

ahmet bey teşekkürler, araç azönce kiralama şirketinden geldi ancak ruhsata bakma fırsatım olmadı, sanırım yarın yaşayarak öğreneceğim. tecrübelerimide sizlerle paylaşırım. :smiley:

colossoss' Alıntı:
ahmet bey teşekkürler, araç azönce kiralama şirketinden geldi ancak ruhsata bakma fırsatım olmadı, sanırım yarın yaşayarak öğreneceğim. tecrübelerimide sizlerle paylaşırım. :smiley:

Kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim
radara yada kırmızı ışığa yakalanmadıkça paylaşacak bir şey olmaz inşallah :D

aradan cok uzun zaman gecmiş bu konuda hiç ceza yiyen veya cevirmeye takılan varmı . son durum nedir acaba

Çevirmeyede girdim bir trafik kazasınada karıştım k belgesi söz konusu bile olmadı
kısaca yazmak gerekirse ve ruhsatta özel kullanım için yazıyorsa
ehliyet
ruhsat muayenesi
eksoz muayenesi
emniyet kemeri
alkolsüz olmak
hız sınırını aşmamak
bunlarda sıkıntı yoksa problem yok

ince999' Alıntı:
Ruhsat özel ise K belgesi ile ilgili bir durum yok yani gerekmez amma yoldaki devletin ölçüm noktasından da kaçmayacaksın 2000 tl cezayı posta ile yollarlar.

6 senedir balıkesir çıkışı ve tuzla taraflarındaki ölçüm noktalarından devamlı geçiyorum hiç durmadım gelen bir şey yok plakayı kontrol ediyorum yine yazılan bir ceza yok

ince999' Alıntı:
Ruhsat özel ise K belgesi ile ilgili bir durum yok yani gerekmez amma yoldaki devletin ölçüm noktasından da kaçmayacaksın 2000 tl cezayı posta ile yollarlar.

kacmayacaksınız derken her kontrol noktasına girmekmi gerekiyor.

Selamlar

Aynı problemleri bende yaşamıştım araştırdım 2011 de L200 aldım halen kullanıyorum

bu konuyu baştan okursanız sanıyorumki ulaştırma bakanlığının açıklaması var hususi kullanım için gerkmiyor

zaten K belgesini vergi levhası olmadan alamazsınız K belgesi türleride kendi ticari malınızı, mal taşımacılığı şehirler arası mal taşımacılığı vs. olarak ayrılır bunlar yoksa tartı yada kontrol noktasına girmeyede gerek yok araç ticari ama kullanım özel aynen vw cady reno kango vw amorok vs gibi

yani ve kısaca 2011 den beri hem şehir içinde hemde şehirler arası yolda hiç bir trafik kontrolünde hiç bir trafik polisi bana bu belgeyi sormadığı gibi adresime ceza da gelmedi ruhsatımda özel kullanım için yazıyor

saygılar

Konu eski lakin net bilgi edinemedim açıkçası

hepsini okudum.

şahsım adına l 200 alacağım tarlada kullanmak için arkaasına kazma kürek gübre vs vs ne lazımsa atıp tarlaya götüreceğim

benim k belgesi almam lazımmı ? vergi levham yok şahısım

+ src belgeside mi almalıyım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri