L200 -büyük Lastik, Flanş, Yükseltme Ve Yol Tutuş Sorunları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Lassher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,146

erdinç duran

Yeni Üye
Flanşlar:
Bunlar da taktığım yeni flanşlar. 3.5 cm kalınlığında DDŞ Performans imalatı. İlk taktığım flanşlar bunlar gibi faturalı değildi. Balans yüzünden aracı kullanmak neredeyse imkansız hale gelmişti. Bunlarla ise en ufak bir balans sorunu yok. Lastikler şimdi epeyce aracın dışına taştı ama hem görsel olarak hem de yol tutuş olarak çok daha iyi oldu. Kuru havada sorun yok ama 315 tabanlı lastikler + 3.5 cm flanşlar ile bu kadar dışarı taşan tekerlekler zemindeki bütün çamur ve pis su aracın üzerine geliyor. Geniş off road dodikleri takınca bu sorun da ortadan kalkacak diye düşünüyorum. Kalkmazsa da sorun değil. Aracın görüntüsü ve yol tutuştaki iyileşme kirlenmesine değer açıkçası.
Ekli dosyayı görüntüle 503011

merhaba... spacer ile ilgili bilgi almak istiyorum mümkünse... nereden temin ettiniz... kullanım tecrubeleriniz nelerdir... uzun soluklu kullanımda herhangi bir zararı oldumu araca...

Etiketler

Lassher

Ana Kamp
merhaba... spacer ile ilgili bilgi almak istiyorum mümkünse... nereden temin ettiniz... kullanım tecrubeleriniz nelerdir... uzun soluklu kullanımda herhangi bir zararı oldumu araca...
Merhaba Erdinç Bey. Aylardır spacer takılı aracı her türlü yolda, koşulda ve süratte kullanıyorum. Son derece memnunum. Hatta şimdi daha 5 cm kalınlıkta olanını bile düşünüyorum. Aracın yol tutuşuna katkısı çok fazla. Ama benim en başta yaptığım yaptığım hatayı siz yapmayın mutlaka doğru spacer takın. Doğru spacer ise jant göbeğine hafif sıkı oturan, kenarları faturalı olarak imal edilmiş olanlardır. Ben DDŞ performanstan aldım. Çok iyi bir imalat. 0555 883 1923 Doğukan beyle temasa geçebilirsiniz.

erdinç duran

Yeni Üye
Merhaba Erdinç Bey. Aylardır spacer takılı aracı her türlü yolda, koşulda ve süratte kullanıyorum. Son derece memnunum. Hatta şimdi daha 5 cm kalınlıkta olanını bile düşünüyorum. Aracın yol tutuşuna katkısı çok fazla. Ama benim en başta yaptığım yaptığım hatayı siz yapmayın mutlaka doğru spacer takın. Doğru spacer ise jant göbeğine hafif sıkı oturan, kenarları faturalı olarak imal edilmiş olanlardır. Ben DDŞ performanstan aldım. Çok iyi bir imalat. 0555 883 1923 Doğukan beyle temasa geçebilirsiniz.
teşekkür ederim Doğukan beyle görüştüm... en kısa zamanda satın alma sürecini halledicem... ancak ofsetli çelik jant fiyatlarına yakın fiyatları var... bir yanım janları değişmenin daha mantıklı olacağını söylüyor... karar veremiyorum...

ALİ GÖK KJ

Kamp I
çok güzel anlatım olmuş elinize sağlık

bu konuda çok tecrübe yaşanmış olması sebebiyle bir sorum olacak en doğru bilgiyi kullanan biliir

2011 l200 lerde hiç yükseltme veya spacer uygulamadan en fazla kaç inç lastik takabiliriz.

sorun yaşatmadan sürtme vs yapmadan biraz görüntü olsun hesabı. kaç inç at lastik takabiliriz.

BENZER İÇERİKLER

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,729
Kayıtlı Üye Sayımız
169,021
Kaydolan Son Üyemiz
H.Ertuğrul

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir