L200 Bigfoot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ProntoBasso Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 498
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 152,599

Etiketler
Ynt: L200 Bigfoot

Selamlar

Beyler iddia ederek yazmıyorum,
ralli art mitsubishi firmasının kendi ürettiği ve kendi bünyesinde yaptığı araştırmalardan sonra zaman zaman güncellemesini yazılımla yaptığı, motorda ecu dahil bir çok yeri kontrol eden bir sistem, tam açıklamayı benim servis bile yapamadı, ralli art evo da bile var, sizce orjinalinde ralli art olan bir araca bir de chip ile müdahale etmek ne kadar doğru, mitsubishi yazılımı hazırlarken yağlamadan tutun pistona enjektöre kadar her şeyi göze alıyor araştırıyor ona göre dağıtıma sunuyor, siz neye bakıyorsunuz araba fırladı 200 yaptı vs. peki motor ömrü yıpranma yürüyen aksamın bu yüke dayanması vs, hiç değerlendiriyormusunuz ?,
hiç bir chip uygulaması motorun normal beygir gücünü 10 beygir bile arttıramaz, mazota benzin, benzine nitro takviyesi yapmanın ( örnek tam olmadı ) yani yakıt performans katkılarının, elektronik şeklidir, motor neyse odur. bencede uzun yada kısa vadede motora zarar verir çabuk aşınmasına sebep olur.

Klima çalışınca takometredeki oynamaya gelince klima kompresörü motordan güç alır, bazı arabaların özellikle amerikanlar motoru 15 Hp. güçten düşürür, mitsubishi klima kompresörü devreye girince kaç beygir düşürür bilmiyorum ama, tako, daki oynama normaldir ve beyin bunu yakıt sarfiyatını artırarak telafi eder,
yinede en doğrusu sizin aklınıza yatan ve sizin doğru bildiğinizdir, benimki saadece kendimce bir yorum.

saygılar.

L200 lerin Türkiye'de satılmayan birkaç modeli var. bunlardan biri Warrior, biri Animal diğeri de yeni çıkan Barbarian. ayrıca 4work, 4life modelleri de var baz modellere birkaç ekleme yapılmış olarak.
Türkiye'de satılanlar ise birkaç ekleme yapılmış baz modeller, ben Türkiyede satılanların 4life olduklarını düşünüyorum.
warriorun içi tamamen deri kaplama, kapıların içleri bile deri ve koltuklarda warrior yazısı dikişle işlenmiş, ayrıca sis farları, 10lu cd çalar ve opsiyonel ısıtmalı koltukları var. ve diff lock standart.
animal ( bu üretimden kalktı artık, eski kasada var ) deri kaplaması opsiyonel,diff lock opsiyonel, ağır yük makasları ile donatılmış ve fabrika çıkışı performans çipi var.
barbarian, bu animal'ın yerini aldı yeni kasada.
4work, tam baz model, ön camları bile manuel klima opsiyonel. konsoldaki yapay ufuk ve akümlatör göstergesi bile yok

neyse konu iyice saptı, L200.org.uk üyesiyim, gördüğüm kadarı ile en çok üst kapak problemleri animal modellerinde yani çipli olanlarda çıkıyor.

tüm yazılanları okumak biraz zaman aldı ama çok güzel şeyler paylaşılmış herkese emeğinden dolayı teşekkür ediyorum
mert bu arada aracın çok güzel olmuş güzel günlerde kullanmanı dilerim
bende bir l200 almayı düşünüyorum inşallah buradaki bilgiler çok işime yarıyacak
inşallah yakında aranıza katılırım

Herkese selam,
Uzun zamandir ne yazik ki takip edemiyorum forumu, yurt disindayim 2 seneye yakindir.
Soranlar icin Arac hala duruyor tabii ki ama kapali garajda muhafaza ediyorum su aralar.
Babam sagolsun arada bir calistirip eksigini gedigini giderip ilgileniyor arabayla.
Ben burada yokken araba park halindeyken sag kapiya vurmus kacmis biri. Bosu bosuna masraf cikti basima.
Su an Turkiyedeyim ama haftaya tekrar gidecegim, 1 ay kalip gelicem. Geldigimde ekleme yapacagim birkac sey daha olacak

Bu arada bircok ozel mesaj aliyorum on koruma yukseltme vs. ile ilgili.
Belki 33 sayfayi bastan sona okumaya zamani olmayan arkadaslar olabilir o yuzden yazayim, aracin uzerindeki snorkel haric hicbirsey hazir alinmadi, hersey uzunca bir muddet kagit kalem ve gozle olcumler alinarak tasarlanip spontane olarak ihtiyaca uygun bi sekilde kendim ve tanidigim bir usta vasitasiyla elde imal edildi.
Bu nedenle on koruma demiri arka rollbar, light bar yan rocksliderlar yukseltme kitleri vs. nin tam anlamiyla olculeri yok hepsi arac uzerinde olculup bicilip o sekilde elde imal edildi.

Gelecek ay dondugum zaman, genis camurluk dodikleri ve yan citalar eklenecek ve hepsini kendim evde imal edecegim. Boyasi astari macunu hepsini yine kendim yapacagim kismetse ;D
Gelismeleri yine buradan anlatirim fotograflarla birlikte.

Takip etmeye devam edin ;D

Selamlar...

Konu biraz hareketlendirelim arkadaslar yapmayı düşünen arkadaslar :smiley: Chip olayında kaldık biz en son bizim bi arkadasla bizde karar verdik L 200 alıp yapmayı.Ben zaten pikupa yabancı degilim Mazda B2500 vardı avatarımdaki araç :smiley: Sattık biraz toparlanıp insAllah bende alıcam L 200 yükseltme hakkında biraz kafamızda sekillenme oldu.Bakalım hayırlısı :smiley:

merhaba biraz geç bi bilgi olacak fakat yeni 178lik l200 lerin motorları tamamiyle eski l200ler ile aynı değilmiş. yenilerde değişken geometrili turbo ve daha düşük sıkıştırma oranı kullanılmış. yazılımla aynı sonuçlar elde edilemeyebilir. 4d56 motorlar wikipedide bulduğum bilgiler aşağıdadır.

Intercooled Turbo (2nd Generation DI-D)
Power - 100 kW (134 hp) at 4,000 rpm
Torque - 320 N·m (236 lb·ft) at 2,000 rpm
Engine type - Inline 4-cylinder
Fuel system - 2nd Generation Common Rail Direct Injection (CRDi)
Compression ratio - 17:1

Intercooled Turbo (3rd Generation DI-D with variable geometry turbo)
With manual transmission

Power - 131 kW (178 PS) at 4,000 rpm
Torque - 400 N·m (295 lb·ft) at 2,000 rpm
Compression ratio - 16.5:1

With automatic transmission
Power - 131 kW (178 PS) at 4,000 rpm
Torque - 350 N·m (258 lb·ft) at 1,800 rpm
Compression ratio - 16.5:1

bu arada sanırım 2009 mayıs ayından beri racechipli l200 kullanıyorum ayarları fazla değiştirmedim ve şu ana kadar (4 sene) bi sorunla karşılaşmadım

Araçta son halinden bu yana büyük bi değişiklik yok bikaç sticker vs harici.

Birkaç foto (çıplaklık için üzgünüm yaz halleri ;D )

2uei.jpg

qgbe.jpg

0bdv.jpg

arakadaşlar yardıma ihtiyacım var 15 pdv jant takmışıız sürtme yapıyor diyorlar bu konuyu nasıl çözecegim ben yardım .fren merlezi ne sürtme konusunda

Benim kullandigim 15x10 procomp marka jantlarda Ön jantlarin icerden traşlanmasi gerekiyor ayni zamanda fren merkezlerininde bir parça traslanmasi gerekiyor ilk sayfada soylemistim

ProntoBasso' Alıntı:
Benim kullandigim 15x10 procomp marka jantlarda Ön jantlarin icerden traşlanmasi gerekiyor ayni zamanda fren merkezlerininde bir parça traslanmasi gerekiyor ilk sayfada soylemistim
Sizin açtığınız konuyu okuyarak bu aractan almaya karar verdim vesile olduğunuz için teşekür etmek istedim epeydir yoktunuz bende pek bakmamıştım bu konuya bu gün denk geldi , aldıktan bir sene sonra araştırıp aracımı yükseltmeye kakar verdim benm aracıma 16 jand 285.75.R16 lastikler takıldı yazbaşı lastiklerin değişmesi gerekecek 15 jant uygulamasıyla 33.'' lastik takmayı planlıyorum kısmet bakalım bi kaçta foto ekliyeyim .

Ekli dosyalar

• 21886_10151239955072769_530471627_n.jpg
    21886_10151239955072769_530471627_n.jpg
    150.6 KB · Görüntüleme: 311

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.