L200 Bigfoot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ProntoBasso Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 498
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 152,329
Ynt: L200 Bigfoot

Selamlar, mail gelmiyo artık yeni mesajınız var diye kaçırmışım gelişmeleri, evet geldim :smiley:
Hayırlı uğurlu olsun yeni racechipiniz.
Ben şu an 1. potu 1, 2. potu C ye aldım öyle kullanıyorum gittikçe yükseltiyorum ayarı, hiçbir problem yok şu anda bu ayarlarla.
Güç cidden farkedilir seviyede yükseliyor her artırdığınızda, kesilme silkeleme arıza ışığı kara duman vs yok.
Gayet stabil ve kararlı çalışıyor, tek farkettiğim olumsuzluk rölanti devrim normalde 1000 de dururdu, bu sayede yokuşta dururken gaz vermeden ayağım frendeyken debriyajı kavrama noktasına getirir araba kavradığı anda ayağımı frenden çekerdim, geri kaçırmadan kalkış yapardım.
Şu anda rölanti 700 rpm civarlarında seyrediyor yaklaşık 300 rpm düştü, klimayı açınca 950 civarına yükseliyor nedenini anlamadım açıkçası, bu devirdeyken o söylediğim kalkışı yapamıyorum tek olumsuzluk bu, belkide rölantinin düşük olması benzin sarfiyatını azaltabilir bilemiyorum.

Etiketler

Bu arada Standard bir L200 le yanyana fotolarını çekebildim en sonunda, denk gelmemişti bir türlü ;D

img2375la.jpg

img2376k.jpg

img2377vc.jpg

ProntoBasso' Alıntı:
Şu anda rölanti 700 rpm civarlarında seyrediyor yaklaşık 300 rpm düştü, klimayı açınca 950 civarına yükseliyor nedenini anlamadım açıkçası,

Bahsettiğiniz benim aracımdada oluyor. Kabaca normalde 800 devir olan rölantim klimayı açınca 1000 devire çıkıyor. Hayır işin ilginci arada bir tekrar 800 devire inip tekrar çıkıyor. Aracımda çipte yok daha. Üstelik bayiide başka bir araçtada aynı şey test aracındada başıma geldi. Bana verdikleri cevap araç bi 100km yol yapsın düzelir şeklindeydi. Fakat 800km'ye geldi değişen birşey yok.

parsbrujah' Alıntı:
Bahsettiğiniz benim aracımdada oluyor. Kabaca normalde 800 devir olan rölantim klimayı açınca 1000 devire çıkıyor. Hayır işin ilginci arada bir tekrar 800 devire inip tekrar çıkıyor. Aracımda çipte yok daha. Üstelik bayiide başka bir araçtada aynı şey test aracındada başıma geldi. Bana verdikleri cevap araç bi 100km yol yapsın düzelir şeklindeydi. Fakat 800km'ye geldi değişen birşey yok.

Değişmezde zaten.

L200 lerin çoğunda var bu sorun.

Klima kompresörü çalıştığında motora binen yük devri etkiliyor ..

bu arada foto çektiğiniz diğer aracın arka tamponu toyata hilux tamponu çok hoş olmuş valla benm sıradaki güncellemem bu ve tavan barı olacak sanırım :smiley:

Mert bey
Aracınızın üzerindeki lambalar gerçekten çok hoş durmuş....
nerede taktırmıştınız ve maliyeti ne olmuştu aynı şekilde bende aracım için düşünüyorum.
Teşekkürler

kacırmışım bu konuyu gecekten arac cok güzel olmuşmallh kaza vermesın güle güle kullanın.

rolanti devri klima açınca yükselir bu bir arıza değildir motor klimanın istediği enerjiyi rolantiyi yükselterek sağlar tüm klimalı araçlarda böyledir

mert ön celikle merhaba size birşey soracaktım lastikleri nereden aldınız varsa aldığınız yerin numarasını verbilirmisiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.