L200 Bigfoot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ProntoBasso Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 498
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 152,341
Ynt: L200 Bigfoot

jeomad' Alıntı:
Arkadaşlar araya gireceğim ama benim arac 2011 model 178 beygir 4x4 ve
http://www.racechip.de/racechip-chiptuning/Mitsubishi-L200-2-5-DI-D-3561-r.html
bunu takmayı düşünüyorum. nerdersiniz ???
Hayirli olsun derim ben.

Etiketler

Fantastic Light' Alıntı:

Aynen kazalı 2011 İnstyle görürsen bana haber ver mutlaka.

Yürüyen ve motor temiz olsun gerisinde sıkıntı yok zaten herbişeyi söküp atıcaz biz. :smiley:

Aracı bulalım burdan yapım aşamasını paylaşıcam nasipse ..
selam bu iş görürmü acaba?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-arazi-araclari-mitsubishi-l-200-cift-kabin-2011-model-53203221/detay/

lokosit' Alıntı:
selam bu iş görürmü acaba?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-arazi-araclari-mitsubishi-l-200-cift-kabin-2011-model-53203221/detay/

Selam,

Abi bunu biliyorum ama resimlere dikkatli bakarsan araç büyük ihtimal ile İntense. (R/D LOCK var)

Birde bu araç gereksiz yere çok pahalı bu parayı etmez kesinlikle.

Bu nedenler ile bu araç maalesefki olmuyor.

Bana 178'lik İnstyle lazım.

Uçmak lazım. ;)

Fantastic Light' Alıntı:
Selam,

Abi bunu biliyorum ama resimlere dikkatli bakarsan araç büyük ihtimal ile İntense. (R/D LOCK var)

Birde bu araç gereksiz yere çok pahalı bu parayı etmez kesinlikle.

Bu nedenler ile bu araç maalesefki olmuyor.

Bana 178'lik İnstyle lazım.

Uçmak lazım. ;)

Turgay bişey sorucam, neden instyle'ın yazılımını 136 BG lik L200 e yazdırmıyorsun. Bildiğim kadarıyla mekanik hiçbir değişiklik yok sadece Ecuda farklı bir yazılım var.
Ben bunu araştırıyorum bikaç gündür, sanırım yurtdışından döndüğümde Mehmet Gazihana uğrayıp chipleticem arabayı.
Selam.

ProntoBasso' Alıntı:
Turgay bişey sorucam, neden instyle'ın yazılımını 136 BG lik L200 e yazdırmıyorsun. Bildiğim kadarıyla mekanik hiçbir değişiklik yok sadece Ecuda farklı bir yazılım var.
Ben bunu araştırıyorum bikaç gündür, sanırım yurtdışından döndüğümde Mehmet Gazihana uğrayıp chipleticem arabayı.
Selam.

Ben orjinallikten yanayım Mert.

O kadar zorlu koşullarda derme çatma iş olmaz ve bana göre hiç birşey orjinalin yerini tutmaz.

Hem 178'lik olunca araç 2011 olacak buda ayrı bir avantaj ..

mert yurtdılından dönünce mehmet beye beraber uğrayalım ben yinede bir racechip sipraiş edeyim :smiley:

Turgay derme catma dedigin is olmadan dunyada hic bir yaris gerceklestirilmiyor abicim, pistlerde gordugun istisnasiz butun arabalar chip tuningli, o yarislarda hic kolay kosullar degil. Bu isi yapan adam da Turkiyede dizel tuning konusunda bir numara. hazirladigi araclarin onlarca birinciligi var yarislarda.
Arabalarda yaptigimiz butun optimizasyonlar orjinalligi bozmuyomu, arac yukselsin diye tum acilari degistirerek alt takimlara yaptigimiz takozdan daha derme catma olucagini sanmiyorum milyonlarca yaris arabasina uygulanan chip tuning isleminin.
Tabi yine de sen bilirsin, ama sadece 178 beygir motor olucak diye (ki motor tamamen ayni sadece beyinde baska bir isletim sistemi var) difransiyel kilidinden vazgecme derim, ayrica atsc olan bi arabaya bildigim kadariyla daha sonradan difransiyel kilidi ekleyemiyorsun.

vtecmaniac' Alıntı:
mert yurtdılından dönünce mehmet beye beraber uğrayalım ben yinede bir racechip sipraiş edeyim :smiley:
Abi ben cumartesi donuyorum, sana uygunsa pazar gunu gidelim, henuz siparis etme aklimda degisik fikirler var.

ProntoBasso' Alıntı:
Abi ben cumartesi donuyorum, sana uygunsa pazar gunu gidelim, henuz siparis etme aklimda degisik fikirler var.

ben tanıdıklarım vasıtasıyla mehmet bey le irtibata geçtim tatildeymiş 15 gün sonra istanbulda olacakmış... ben racechipin siparişini verdim bile :smiley: bu arada jant ve lastikte aldım onlarda güzel oldu baya :smiley:

takriben ayın 20 si gibi tatilden dönmüş olacak mehmet bey direk gidip görüşme yaparız... TRde yazılım artı box la beraber L200 kullanan bi arkadaşvarmış ama çok dumanlı ve yakıtı fazla olduğu için boxı sökmüş yazılımla devam ediyormuş :smiley:

bu arada benm araba 1000-1200 devir arasında silkeleme gibi bişi yapıo bp den yakıt aldım yazlığa giderken ondan sonra oldu fena kafama takılmış durumda duman falan atıo... servis depoyu bitir öyle bakalım yakıttandır dedi ama içime kurt düştü işte

benim kafamdaki plan şu,
Şimdi bizim araç 136hp, instyle 178hp,
bizim araç 178 beygire çıkarılabildiği gibi remap ile, 178 beygirlik instyle da 230lu beygirlere çıkarılabiliyor.
E iki aracın tüm aksamı aynı olduğuna göre bizim aracı 180e remaplemek yerine 230 a remapleyebiliriz.
Dolayısıyla sadece remapingle box a gerek kalmadan 230 ps elde edilmiş olur.
Sonuçta 178ps lik model de remaplendiği zaman yakıt tasarrufu sağlayıp dumansız bir sürüş elde edilebilecek ve bi problem çıkmayacaksa bizimkinde de problem çıkmayacaktır.
forumu okurken aynı motora sahip ama iki farklı güç seçeneğiyle piyasaya sürülen bir aracın düşük beygirli olanına aynı benim düşündüğüm uygulamanın yapılabildiğini yazdığımı okudum Mehmet beyin.
Bu durumda bize de uygulanabilir.
Bakıcaz.
Gerçi benim planlar değişti yurda geldim ama 20gün sonra yine çıkıp, gelecek mayıs gibi geri gelicem, aralarda uğrıycam Türkiyeye ama bu aralar yurtdışında çalışıyorum sürekli.
Bu durumda da chiptuning biraz bekleyecek gibi.

slmlr bu konuyu takipteyim bende siparş versem montajını kendim yapabilirmiyim, ayda 450 tl lik yakıt sarfiyatım var %10 tasarruf benim için ii olur die düşünüyorum :smiley:

Selam kendiniz takarsınız ama elleriniz büyükse biraz zor takılır, soket motorun arkasında biyerde el kol zor sığıyor, açıkçası ben 100km de 1.5 litre civarı tasarruf sağlayabildim.

Mert Bey sizin aracınızı gördüm geçen gün geldiğinizi tahmin ettim :smiley: hoşgeldiniz

benim racechip yarın burda olucakmış öyle diyor UPS takılması ve ayar konusunda tecrübelerinize başvurucam herzamanki gibi :smiley:

bu arada racechip kullanırken en önemli konu alacağınız yakıtın kalitesi... çünkü yükselen yakıt basıncıyla kalitesiz yakıt kozoryona daha yatkın bir ortam oluşturur..

UPS RAcechipi şu anda elime ulaştırdı montajını yapıcam fakat bizim arabaların common rail soketi nerde acaba ?

ayar olarakta 9-B de gelmiş güç olarak baya kısık ne kadar açsak mert bey biliyorsunuz benim arabam otomatik :smiley: :D

slmlr takipteyim sizden sonrada ben sipariş vercem bakalım montaj detaylarını falan sizden ve mertten öğrenirim montaj sonrası persormansla ilgili bilgileride bekliyoruz. ;)

Selamlar

Ben direk takarken güç kısmını C ye devir başlangıcınıda 9 a aldım yani alt devirden itibaren orta karar bir güç olsun diye :smiley: Biraz mert beyden cesaret aldım tabi :smiley:

Dediği kadar varmış :smiley: 1500 devir civarında bir tekme geliyor sormayın gitsin ve daha baya ayar var ... Bir hafta kadar böyle kullanmayı düşünüyorum ondan sonra hava filtresini değiştirip biraz ayar açmak var aklımda bakalımneler çıkartabilicez :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri