Kusur Kalmayalım Dedik.gittik,gördük, Geldik.(yunanistan-italya-eski Yugoslavya)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 516
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 129,567
Ynt: Kusur Kalmayalım Dedik.gittik,gördük, Geldik.(yunanistan-italya-eski Yugoslavya)

Bu arada makedonyadan çıkarken en ucuz mazotu alıyoruz 1.10 euro dolduruyoruz tabiii..50 litre alıyor,Cezayir asıllı Renee ile eski itfaiyeci Rober'in ikinci evlilikleri ,Roberi kampta sabah erken saatte oltası ,sandalyesi kovasıyla tanıyoruz,ufak büyük demez ne çıkarsa kovaya doldurur,temizleyip dondurucuya atar,sezon sonunda çıkartarak tüm kampa balık çorbası yaparlar,evcan kampın muzip sahibi Mustafa bir sabah önceden yakalanmış bir levreği dipten yüzerek oltasına takmış,Rober heyecandan balığın ölü olduğunu bile farketmeyerek tüm kampı ayağa kaldırmış Levrek yakaladım diye, ha birde ez kaza oltası takılırsa sandalyesinden bile kalkmaz Renee ye seslenerek onu denize sokup oltayı kurtarttırır, :smiley: fotoğraflarda kahkahalarımız görülüyor,30 senedir onlar türkçe öğrenmemiş biz tek kelime fransızca bilmiyoruz (pardon kayınbiraderimin hakkını yemeyelim ,o oruvar lı bir tekerleme biliyor :D )ama kahkahalar gırla.... bizden iyi pandomim ci olur.....Neden marmarise gitmediklerini soruyoruz,o sıralarda gezi olayları var,daha önce yola çıkan arkadaşları gelmeyin çanakkale'de booom.var demiş tırsmışlar,çekme karavanlarına panelde taktırınca sakinleşmesini bekliyorlarmış ortamın,biz no problem ,no boom diyoruz ama öyle ödlekki avrupalı rutubetten nem kapıyor,her turizim sezonu başında olan tekrar oluyor,ya orman yangını,ya terör saldırısı,yada benzeri ...biz üç gün sonra Türkiye'ye gireceğiz size Çanakkaleye kadar eşlik ederiz diyoruz,kesin bir yanıt vermiyorlar,Asporavalta'da bedava tatil onlarında işine geliyor anlaşılan...gecenin ilerleyen saatlerinde arka tarafa kurulacak pazarın esnafı geliyor,kamyon kasalarının yarısını yaşam alanı yapmışlar,tüm ihtiyaçlar çeşme başında ,tuvaletlere yanaşmak bile akıllı işi değil, sabah ani bir kararla hadi toparlanın diyorum Kavala Batis kampa,şaşırıyor fransızlar 3 günü beraber geçireceğimizi sanıyorlarmış,telefon numaralarını veriyoruz birbirimize,olurda beraber gelmek isterler Türkiye'ye diye..Paylaşımın sonlarına yaklaştıkça biraz dağılma oldu,rotayı verip yolların görselini koymamışım,gidecek arkadaşlar olursa kendi rotalarını belirlerken yararı olur diye düşünüyorum...

126

135

Etiketler
Ynt: Kusur Kalmayalım Dedik.gittik,gördük, Geldik.(yunanistan-italya-eski Yugoslavya)

Herzaman yaptığımı yapıyorum yine ,inatçı arnavutum ya...Asporavalta'dan çıkıp önce kKavala merkeze geliyor,sonra kamp yerini soruyorum ,olağan sonuç geldiğin istikamette 4 km geri :D Evet sonunda tatil ,yaklaşık 25 gündür haldır ,haldır koşturmadan sonra normal bir resim,batis bir turizm kompleksi,önde beach parkları ,restaurant'ları olan mavi bayraklı bir koy,kamp alanı bitki çitleri ile ayrılmış araya açılan kapılarla denize iniliyor,resepsiyonda her ne kadar şezlong,ve şemsiyelere bir şey ödemeyeceksiniz,sadece bir şey yer içerseniz ücretli densede,garsonların biri gidip biri geliyor,fiatlara bakıyorum ucuz değil,her seferinde daha sonra demek biraz sıkıntı,Şanslısınız diyor akşam dolunay partisi var,saksafonla canlı müzik...bekleyelim bakalım akşamı...

001

006

001

005

çadır+karavan+ 4 kişi 35 euro...yüzme havuzu olan bu kampın fiatı,sahilde birde köfte ekmek büfesi,ıvır zıvır satan mini marketi var ,enyakın market 1500 metre.Siesta sonrası deniz keyfi....ay toparlak yüzüyle yükseliyor yavaştan,bu şezlongu kayınbiradere zimmetlediler :D birazdan saksafonun sesi gelir diye beklemedeyiz....

003

002

006

009

İyi bayramlar enver abi..

vakit ilerledikçe,normalde müziğin kesilip beach parkın boşalması gerek diye düşünürken,müziğin volumu artıp,rahatsız eder duruma geliyor,göz atıyoruz....gençler hala havuzda,barın etrafı boşalmamış....haaa diyoruz saksafon fuul moon parti herhalde başka yerde,ilerdeki bar ve restauranta gidiyoruz yooo.onlardada cd den çalan parçalar,resepsiyona uğrayıp parti iptalmi diye soralım istiyoruz,yoo diyor devam ediyor,meğerse cd den çalan estrümantal parçaya saksafonla kareoke yapan bir arkadaş...peki diyoruz bize yakın diğer bardaki volumu gittikçe artan müzik ne kadar daha sürecek.... bu şekilde uyumak zor...Orada özel bir doğum günü partisi varmış,uyarıp 24:00 ten sonra kıstıracağını söylüyor,bizde Kavala yönüne yürüyüşe çıkıyoruz.

IMG 9102

IMG 9105

IMG 9112

IMG 9113

Yukardan koy 'un görünümü,Ay iyice yükselince ilerde Thassos adasının silueti altında artık kulak tırmalamayan müzk eşliğinde kıyıdayız,Ertesi akşam bu muhabbeti kamp'a ögün gelip tanışmaktan mutluluk duyduğumuz, Bursa'dan Mustafa (Must) eşi ve bıcırık kızları ile yapıyor,sıklıkla tatil için bu bölgeyi seçtiğinden birikimlerinden ilerde yararlanmak üzere depoluyoruz,onlar tatillerine yeni başlamışken bizimkinin bitiyor olması şanssızlık ,en azından bizim için ;)

IMG 9120

IMG 9129

IMG 9132

009

IMG 9097

Kusur kalmadığınıza memnun olduk,okuduk okudukça hayaller kurduk belki birgün bizde sizin gibi
yollara düşeriz ne dersiniz.

Yollara düşme vakti geldiğinde iyi bir rehber olacak eminim. Selamlar

Mrb

Sayın Öztürk. Kavalada kalmış olduğunuz kampın 5 km ilerisinde,Iraklıtsa diye bir yer var.Sırf karavanlara ait kamp.ve çok güzel bir yer.

Bayram tatilinden yeni döndüm hemen bir bakayım neler atmış Enver dede diye rapor bitmeden okumak istedim bıraktığım yerden yine keyiflendim.Sınır ne çok kalabalıkmış öyle,biz 14 Haziranda sadece iki araç vardı geçerken.
Ahhh ahh birde bende son benzinimi Makedonyadan alayım dedim bir baktım sınır geldi karşıma moralim bozuldu geriye en yakın Hayvancılıkla uğraşan köye girdim benzin ci yok dediler 10 km geri dönmek işime gelmedi . yolda kaldıysanız biraz verelim dediler hayır dedik.Tıpış tıpış Yunandan 4,20 tl aldık.çok dokundu bee.
Motorda olsa 20 lt alsa kar kardır.

Emeğinize sağlık

güngör' Alıntı:
Kusur kalmadığınıza memnun olduk,okuduk okudukça hayaller kurduk belki birgün bizde sizin gibi
yollara düşeriz ne dersiniz.

Yollara düşme vakti geldiğinde iyi bir rehber olacak eminim. Selamlar
Öncelikle Bayram sonrası mecburi İzmir (yeğen Nişan) ve sonrası Ayvalık(ağbimin yazlığı) ,kuzey ege ,güney marmara mini tur derken uzak kaldığım iletişim kopukluğu nedeniyle,geciken yanıt için özür dilerim.Levent bey ,gerçekleştirdiğimiz bu gezimize,bizden önce paylaşımlarını izlediğimiz hayaller kurduran arkadaşlarımızın katkısı büyük,Umarım en kısa zamanda sizinkide gerçekleşir,Ayvalık cunda ada kampta bayramda sadece şezlong ve şemsiye için kişi başı 30 tl istendiğini düşündüğümüzde mali külfeti bile bir yıllık hedef planlamayla aşılır duruyor...Şimdiden paylaşımlarınızı okuyabimek dileğiyle..Selamlar

Ynt: Mrb

zekierkal' Alıntı:
Sayın Öztürk. Kavalada kalmış olduğunuz kampın 5 km ilerisinde,Iraklıtsa diye bir yer var.Sırf karavanlara ait kamp.ve çok güzel bir yer.
Zeki bey ,gezenler paylaştıkça ,alternatifler çoğalıyor,döndüğünüzde bu ve benzeri başka yerlerde portföyümüze katılacaktır kuşkusuz...iyi gezmeler....

ozsen' Alıntı:
Bayram tatilinden yeni döndüm hemen bir bakayım neler atmış Enver dede diye rapor bitmeden okumak istedim bıraktığım yerden yine keyiflendim.Sınır ne çok kalabalıkmış öyle,biz 14 Haziranda sadece iki araç vardı geçerken.
Ahhh ahh birde bende son benzinimi Makedonyadan alayım dedim bir baktım sınır geldi karşıma moralim bozuldu geriye en yakın Hayvancılıkla uğraşan köye girdim benzin ci yok dediler 10 km geri dönmek işime gelmedi . yolda kaldıysanız biraz verelim dediler hayır dedik.Tıpış tıpış Yunandan 4,20 tl aldık.çok dokundu bee.
Motorda olsa 20 lt alsa kar kardır.

Emeğinize sağlık
Paylaşımda bayram tatili yapacağım aklıma en son gelen şey olurdu her halde ,ama oldu....ufak biraz mecburi bir mini tur kısa bölümü kalan paylaşıma ara verdirdi...Bir hafta ara ile geçtiğimiz aynı kapıdaki farklılık hakikaten ilginç,sonrasında iyice yoğunlaşmıştır her halde..Her ne kadar ince hesap peşinde olmasakta,göz göre göre aynı şeye yüksek ödemek sıkıcı tabi..Ama Türkiye'ye girdikten sonra Yunan'da ucuz kalmıştır :D

Ve artık sigortamızında son günü ,kamptan ayrılıp gidişte uğramayıp es geçtiğimiz Drama'ya,sonrasında Dedeağaca gitmek üzere Kavaladan kısa araç turu ile ayrılıyoruz...İnatçı komşu.....

012

018

019

020

Drama ....Havanın sıcaklığı,hayalimizdeki köprü yerine bunu bulmak,vakit kaybı oldu bize...

022

027

028

Drama'dan,Dedeağac'a , İskeçe üzerinden gitmek mümkün ancak yol dağlık ve dar olduğundan vakit kaybetmemek adına geldiğimiz yolu 35 km olarak geri dönüp otobandan giderek Dedeağac'a yaklaştığımızda önceden erken gidersek diye araştırdığımız Dikela köyünün sahiline yöneliyoruz ,yazlıkevlerin olduğu,dar fakat uzun bir kumsalda tertemiz denize vakit kaybetmeden koşuyoruz.

032

036

037

045

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.