Kullandığımız Makine ve Ekipmanlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berksito Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 128
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,626
Ynt: Kullandığımız Makine ve Ekipmanlar

(Güncelleme)

Nikon D300 Body
Nikkor 35mm f2.8 Ai manuel netleme
Nikon 50mm f1.8D
Nikkor 105mm f2.5 manuel netleme (bunu satmayı düşünüyorum)
Sigma 105mm Macro f2.8

Visico VE 300 Watt 2'li paraflash seti
2 tane YongNuo flaş (Harici adaptör girişleri yaptırdım, pil yerine fişe takıp çalıştırıyorum :smiley:)
Kafa flaşları için güç kaynağı (Bunu elektrik üstadı bir abim yaptı, isteyen olursa yardımcı olabilirim. Strobistler için güzel birşey)
Kablosuz flaş tetikleyiciler

2 tane 60x80 soft box
Gri ve beyaz şemsiye
70x100 siyah beyaz ve gri reflektörler
Siyah ve gri fon perdeleri

Etiketler

Güzel set...güle güle kullanın.

Ornitoyla aranız iyi degil anlaşılan..

yada 70-200 gibi bir lens gerekmiyor mu ? aktüel olarak mesela.. :smiley:

Genellikle stock ve glamour çalışıyorum...ornito, doğa, manzara ve hatta sokak fotoğrafları bile çekmediğim için yıllar içinde tüm setimi kendi ihtiyacıma göre kurdum yavaş yavaş. %90 evde, stüdyo ortamında çalıştığım için zoom lense ihtiyacım olmuyor. Bi acelem yok sonuçta, ayrıca zoom lense girip kaliteyi düşürmek de işime gelmiyor :smiley:

Tabii ki.. Tarz meselesi.

bende nereye gidersem gideyim yanıma 2 lensim olmadan çıkmam..

Nikon Nikkor AF-S VR 70-200mm f/2.8G IF-ED

Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX...

Bi yandan konuyu bulandırmamak istiyorum, ama cevap yazmamak da ayıp olacak :smiley: dediğiniz gibi tamamen tarz meselesi, benim setimle sokağa çıkmak sürekli objektif takıp çıkartmak anlamına geliyor. Ama sizin setinizle stüdyoya girilebilir mesela! 70-200'le pekala portre vs çekilebilir yani! :smiley:

Ne demek...

stüdyo fotografçılıgı apayrı ve zevkli bir konudur.
o güzel fotograflarınızı herhangi bir sitede paylaşıyor musunuz..yada kendinize mi. ;D

Türkiye koşullarında pek paylaşılası fotoğraflar olmuyo ne yazık ki :smiley:) ama imzamdaki linke tıklarsanız bazı sokak fotoğrafları görebilirsiniz :smiley:

parkinsonsniper' Alıntı:
Türkiye koşullarında pek paylaşılası fotoğraflar olmuyo ne yazık ki :smiley:) ama imzamdaki linke tıklarsanız bazı sokak fotoğrafları görebilirsiniz :smiley:

güzel resimler.tşkler..

Pentax K20D

Pentax 50mm F2,0
Auto Revinon 50mm F1.9
Cosina 100-300 F5,6
Pentax 18-55 F3,5
Cosina 35-200 F4,5

Lpro 200AW

berksito' Alıntı:
Bu bölümde kullandığımız makine ve ekipmanları paylaşacağız...

Body: Nikon D40

Lens(-ler): 1Nikkor DX AF S 18-55mm
2Nikkor DX AF S 55-200mm
3Nikkor ED AF 70-300mm
Yakında macro lensimde aileye katılacak...

Diğer Ekipman (tripod, kafa flash vs.):Tripod,UV Filitre,Parasoley,Lowepro slingshot 202 sırt çantası...

Ne Tarz Fotoğraf Çekmekten Hoşlanıyorsunuz:Doğa ve Portre

Nikon D40
Nikkor AF S 18-55mm
Nikkor AF S 55-200mm
Nikkor AF 70-300mm
Nikkor AF 50mm 1.8D
Tamron 18-270mm VC

sakirhoca61' Alıntı:
Nikon D40
Nikkor AF S 18-55mm
Nikkor AF S 55-200mm
Nikkor AF 70-300mm
Nikkor AF 50mm 1.8D
Tamron 18-270mm VC

Fikir vermek açısından yazıyorum,
makro lensiniz yok.105 mm nikon-nikkor yada 105 mm sigma iyi giderdi.
birde..70-300 ,55-200,ve 18-270 hepiside aynı aralık.

mdr' Alıntı:
Fikir vermek açısından yazıyorum,
makro lensiniz yok.105 mm nikon-nikkor yada 105 mm sigma iyi giderdi.
birde..70-300 ,55-200,ve 18-270 hepiside aynı aralık.
Selamlar İsmail bey,evet makro lens için pusudayım:smiley:uygun bişi olursa alacam...70-300 AF Babadan yadigar,18-55 AF S ve 55-200 AF S çok iyi ama uzun trekkink parkurlarında beni çok zorluyor,tak çıkar yapana kadar ya pozisyon kaçıyor,ya grubun çok gerisinde kalıyorum,yada parasoley gibi ekipmanları zaman zaman yolda bırakıyorum...18-270 in bunlara çare olacağından eminim...Trekking,off road gibi aktivitelerde bu tarz lensler itiyaç...Ya çift makina lazım yada 18-270 gibi bir lens,çift makina taşımak 30 Km.lik yürüyüşlerde işi zorlaştırır,kaldıki 2-3 lens,tripot bile zorluyor...Yani bu tarz geziler için aldım 18-270mm lensi,çantaya birde tripot koyunca en hafif yükle,işi biraz kolaylaştırmış olacam...Sizinde dediğiniz gibi 105mm makro lazım ve belki ihtiyaç hissedersem daha geniş açı bir lens de alabilirim...

Şakir hocam,
biz Nikoncuların seti aslında reçete gibi hazırdır.

1-İDEAL nikon lens SETİ (pahalı olan)

-12-24

24-70

70-200

..istenirse 105 vr..

2-ideal set ucuz seçenek

-10-20 sigma yada 11-16 Tokina

-17-50 Tamron

-70-200 Tamron,yada sigma

-105 mm sigma yada 90 mm Tamron.

Lensler mümkün oldugunca sabit f/ 2.8 olmalı...

Kuş v.s içinde 300 mm nikon oldumu ooffffffffffffffffffffff..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri