Kuddusi Kurbanzade ve Karavanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tifa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,537
Ynt: Kuddusi Kurbanzade Ve Karavanı

Sevgili Mustafa, Şadan Bey ve Taner Bey;
Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası sitemizin adının Gezenbilir olmasına rağmen seyahat yazılarının azlığı hele de yurtdışı seyahat yazılarının yok denecek düzeyde kalması ve sizlerin yüreklendirmeleri beni tekrar hareketlendirdi. Değerli karavansever dostların sağlayacağı katkılarla umarım beğeninize layık olacak bir başlık yaratabiliriz. Güzel sözleriniz için tekrar teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Kuddusi Kurbanzade ve Karavanı

Ben Kuddusi Bey'in hikayesine geçen sene hızlıca gözatmış ilk iki bölümü okuduktan sonra okunacaklar listesine eklemiştim. Ne var ki aküdür paneldir derken hepsini okumaya fırsat bulamamıştım. O acele ve yeni karavan heyecanıyla karmara'yi falan tamamen es geçmişim.
Tarih bu kadar mı tekerrür eder yahu? Hepimiz Kuddusi'mişiz aslında. ...

trek71' Alıntı:
Ben Kuddusi Bey'in hikayesine geçen sene hızlıca gözatmış ilk iki bölümü okuduktan sonra okunacaklar listesine eklemiştim. Ne var ki aküdür paneldir derken hepsini okumaya fırsat bulamamıştım. O acele ve yeni karavan heyecanıyla karmara'yi falan tamamen es geçmişim.
Tarih bu kadar mı tekerrür eder yahu? Hepimiz Kuddusi'mişiz aslında. ...

Benzer kaderleri paylaşan bayağı bir karavanzede varız aslında. Antalya'dan Kuzey Denizi Kıyılarına paylaşımlarım bittikten sonra 2013 gezisini paylaştığımda Kuddusi Kurbanzade'nin nasıl az daha Kurbanzede olmasının kıyılarından döndüğünü görecekseniz.
Bu arada Karmara ve Qtahia'nın yanında birde Kuddusinin doğum yerini irdelemenizi öneririm. Bakalım ne sürprizler çıkacak.

Yılın bir gününü "Kuddusi günü" ilan etmeyi önerebilir miyim? Hem toplaşırız hem de farkındalığı artırmaya yardımcı olur :smiley: sahi niye toplaşmıyoruz ki?

Neden olmasın, ben Antalya'dayım zannederim sizde buradasınız. Biz başlayalım devamı herhalde gelir. ;D

nasah' Alıntı:
Fatih Bey;
yazılarınızı özledik . Merakla bekliyoruz.

Hasan

Hasan Bey teşekkür ederim. Yeni başladığımız "Antalya'dan Kuzey Denizi Kıyılarına" bittikten sonra 2013 yılı gezisini biraz Kuddusi formatında kaleme almayı düşünüyorum.

Şu an istanbul'dayım ama haftaya güneş çıkarsa güneye inmek istiyoruz.

Kuddusi bey'de peygamber sabrı varmış. Okudukça irkildim, tüylerim ürperdi. Resmen dişlerimi sıktığımdan dolayı çenem ağrıyor.. Ne diyeceğimi bilemedim. Tekrar yazışırsanız Kuddusi bey'e geçmiş olsun dileklerimi iletirsiniz...

Kuddisi'nin yazılarını baştan sona okudum.

Bende 1994 yılından beri çekme karavanla seyahat eden biri olarak sanki benim yaşadıklarımı anlatmış diye düşündüm.

Benimde yaşamıma tercuman olduğunuz için teşekkür ederim.

Tifa' Alıntı:
Taner Bey,
Kuddusi Beylerde bu gezgin ruh altlarında da İran işi ;D bu karavan oldukça macera ne kelime. Macera demek Kuddusi demek!
Şaka bir yana seyahatlerde olmamakla birlikte, bunu yazıya dökmek konusunda yine tembel olduğum bir dönem geçirmekteydim ama Behçet Beyin başlığı sizin Kuddusi hakkındaki sorularınız beni galiba tekrar hareketlendirdi. Moderatörümüzle de yaptığımız fikir alışveriş sonrası yeni başlıklar açmaya karar verdik. Öncelikle 2011 yılında yapılan ve şu anda yayında olmaması nedeniyle sanal dünyanın derinliklerinde kaybolup giden "Antalya'dan Kuzey Denizi Kıyılarına" başlıklı yazımızı güncelleyerek tekrar yayınlamayı ondan sonrada "Kuddusi Manş Denizi Kıyılarında" başlığıyla 2013 yılı seyahatini yayınlamayı planlıyoruz.
Sorularınıza gelince; ruhsat mafiş. Sonraki Avrupa seyahatleri yukarıdaki başlıklarda gelecek. Yasal olarak ağırlık konusunda başına bugüne kadar herhangi bir problem gelmedi. 2013 yılındaki geziden sonra karavan kırmızıya dönmüş durumda. Şu anda deniz kenarında çok güzel bir yazlığımız var. :mad:
Eğer ruhsat sorunu çözülebilirse tüm yürür aksam değiştirildikten sonra tekrar beyaz karavan haline gelebilir. Yoksa emekli olacağıma yakın, yakın çevre gezileri yapmaya uygun yada güzel bir yazlık kırmızı karavan olarak satışa çıkacak.
Kuddusi Beyin manş denizi maceralarını,ve hacı olmasını merakla bekliyorum...:smiley:

Stei takı edemiyorum devamlı...
Yeni yazıların linklerini lütfen bu knua ekleyin...
Erba gibi gelismeye calistiklarını söyleyen bir firma bile 750kg YALANİNİ soyluyrsa...
Yalan soyluyrsa
Yalan soyluyrsa
Yalan syluyrsa...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesut Bey,
Bilmemek ve bilinmezlikler ürkmeyi getirir. İlgi duyduğunuz konu ne olursa olsun ona vakıf olduktan sonra inanın hiç bir sıkıntı yoktur.
Kuddusi'nin bu işlere merak saldığı dönemlerde internet bu derece gelişmiş değildi ve hele de karavan dünyası ve dahi işin bu allengirli yönleri açısından ne yazık ki bu işe yeni girecek kişileri aydınlatacak bilgiler yok gibiydi.
Ama artık o günler geride kaldı. Karavanımızı aldıktan sonra teknik ve bürokratik olarak karşılaştığımız gerçekler ışığında çekili karavan konusunda kişileri bilgilendirmeyi görev addettik.
Ağırlık ve Tip Onay Belgesi hususunda her platformda yazdığımız yazılar ve bilgilendirmeler zannederim işe yaramaya başladı.
Tip Onay Belgesi hakkında o da neki yenilir mi içilir mi tavrı içerisinde olan üreticiler bile artık Tip Onay Belgeli karavanlar üretmek zorunda kaldılar.
Karavanlarının şasisine sahte ağırlık değerlerini hiç korkmadan yazan üreticiler 2011 yılından beri ürettikleri karavanlara artık ağırlık yazmıyorlar.
Ancak bir şeyin farkında hala değiller. Yeni değişen tüketici hakları ve kanunlar üretilen mal eğer kanun, yönetmelik ve yönergelere uygun değilse mahkemeler karşısında çok ciddi maddi hatta hapis cezalarıyla bile karşılaşabilirler.
Şimdiye kadar bir şey olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez.
Dünya çok farklılaştı insanlar en ufak bir şeyde tazminat talebiyle mahkemeye başvuruyorlar.
Olmaz olmaz ama birden aklıma geldi: Sahte ağırlık değerleriyle yollarda olan karavanlardan birisi bir kazaya karışsa ve kaza sonucu bu ya Allah korusun 1-2 kişinin öldüğü bir sonuç çıksa. Karşı tarafın açtığı tazminat davasında karavan sahibi tamam ama sahte belgeli karavan üreten üretici acaba bu işin neresinde olur.

Yeni başlayanlar,sizlerin sayesinde tecrübeleniyoruz,ruhsatsız bir karavan artık pek alınacağını sanmıyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR