Küçük bir pencereden baktım dünyaya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Obelia Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,591

Obelia

Kamp II
Yer
Sivas
Küçük bir pencereden baktım dünyaya. Nefesimin daraldığını hissettim. (Giresun)

8

Etiketler
Ynt: Küçük bir pencereden baktım dünyaya

Giresun kaleden çekilebilcek güzel karelerden, kadrajı biraz daha aşağıdan alıp Gedikkayayı da kadraja alsaymışsınız daha mı güzel olurdu diye düşünüyorum.

Kesinlikle haklısın :smiley: Yorumun için teşekkür ederim.

kostakalpin' Alıntı:
Giresun kaleden çekilebilcek güzel karelerden, kadrajı biraz daha aşağıdan alıp Gedikkayayı da kadraja alsaymışsınız daha mı güzel olurdu diye düşünüyorum.

Merhaba, Eğer Giresunda yaşıyor ve fotoğraflada ilgileniyorsanız sizide aramızda görmek bizleri mutlu eder. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği

:smiley: güzel bir teknik kullanmışsınız, manzarayı ufak bir pencereyle çerçevelemişsiniz. İzleyiciye hem "burada tepede taş bir yapı var" fikrini vermişsiniz, hem de tüm dikkati manzaraya yönlendirmişsiniz. Başarılı bi seçim bence. Birçok insan uzanıp sadece manzarayı çekmeye çalışırdı. Tek tavsiyem çerçeve biraz kalınca olmuş :smiley:) biraz daha ince olsa daha iyi olurdu...ama bu sefer de "küçük bir pencereden baktım dünyaya" diyemezdik. Pencerenin derinliğini hissedemezdik. Bence çerçevenin kalın olması iyi olmuş o yüzden (böyle de kendim yazar, kendim çürütürüm!) :smiley:)

Merhaba,

Giresunda yaşamıyorum, ama bu yolumun giresuna düşmüyeceği anlamına gelmez :D Biraz şairane olacak ama, felsefem şudur: Gidebileceğin yere kadar git, gittiğin her yerden kendine izler bırak, gittiğin her yere kendinden parçalar bırak... Diyeceğim şu ki, Giresuna yolum düştüğünde sizlerle tanışmak benim için bir mutluluk olur :D görüşmek dileğiyle....

kostakalpin' Alıntı:
Merhaba, Eğer Giresunda yaşıyor ve fotoğraflada ilgileniyorsanız sizide aramızda görmek bizleri mutlu eder. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği

Efendim yorumunuz beni mutlu etti, yüzümde bir tebessüm oluştu (çelişkiler yumağından) :D Bu arada Kayseride çok güzel bir hafta sonu geçirdim ve aklıma gelmedinizde değil hani. Yalnızca herkes için koşturmaktan, kendime kareler yakalayamadım, ona üzülüyorum :(

parkinsonsniper' Alıntı:
:smiley: güzel bir teknik kullanmışsınız, manzarayı ufak bir pencereyle çerçevelemişsiniz. İzleyiciye hem "burada tepede taş bir yapı var" fikrini vermişsiniz, hem de tüm dikkati manzaraya yönlendirmişsiniz. Başarılı bi seçim bence. Birçok insan uzanıp sadece manzarayı çekmeye çalışırdı. Tek tavsiyem çerçeve biraz kalınca olmuş :smiley:) biraz daha ince olsa daha iyi olurdu...ama bu sefer de "küçük bir pencereden baktım dünyaya" diyemezdik. Pencerenin derinliğini hissedemezdik. Bence çerçevenin kalın olması iyi olmuş o yüzden (böyle de kendim yazar, kendim çürütürüm!) :smiley:)

Selam.Ara değer yok. zemin de detay cok az.Dışarısıda 2 stp koyuluk istiyor.Galiba otomatik pozlama.Kolay gelsin.

Şöyle yakınlarda bi fotoğraf turu olursa ben de katılıcam mutlaka! Aslında kesinlikle sokak fotoğrafçısı değilim ama maksat tanışmak kaynaşmak olsun işte... :smiley: Kayseri turundan başka kareler de ekleyin bari...biz de görelim :smiley:

Merhaba. Evet otomatik pozlama. Yorumun için teşekkür ederim. :smiley:

freegraf' Alıntı:
Selam.Ara değer yok. zemin de detay cok az.Dışarısıda 2 stp koyuluk istiyor.Galiba otomatik pozlama.Kolay gelsin.

Burcu kolay gelsin.Fotoğrafya sivas yada kayseri galiba. Bir önceki karenin aynısı .yorumlarda aynı olacak.kolay gelsin.

Mini tavsiye: Bu tip kareleri, biraz eğilerek, yani pencereye tam dik açıyla çekersek, pencerenin kenarları kareye paralel durur. böylece daha estetik bi görüntü alabiliriz ;)

Merhaba, yorumun için tşk, ama detaylı olabilirmi? evet otomatik pozlama ve makinemi yeni aldım, tanımaya çalışıyorum, misal dışarısı 2stp koyuluk istiyor ne demek? Acemiyim, ama yorumunuda geçiştirmekten ziyade öğrenmek isterim. tşk

freegraf' Alıntı:
Burcu kolay gelsin.Fotoğrafya sivas yada kayseri galiba. Bir önceki karenin aynısı .yorumlarda aynı olacak.kolay gelsin.

Tşk, mini tavsiyeni dikkate alacağım :smiley:

parkinsonsniper' Alıntı:
Mini tavsiye: Bu tip kareleri, biraz eğilerek, yani pencereye tam dik açıyla çekersek, pencerenin kenarları kareye paralel durur. böylece daha estetik bi görüntü alabiliriz ;)

Şimdi acemi bir arkadaşa ,pat diye bir şey demek zor.Şöyleki dışarısı 2 stop koyultmak ,cerçevenin içindeki manzarayı normal değere çekmektir.teknik olarak kafanı karıştırmak istemem.Şöyleki 5.6 diyafram N(normal) değer sayarsak.yukarısı 8. ve 11 .....koyu altı ise.4.3.5, ....ve aşağısı ise açık olur. şimdilik bunları bir hesaplıyarak kendince bir değerlendirme yap.Makinan manuel olsaydı elle onu dengeleyebilirdin.gibi kolay gelsin.Rahatlıkla takıldığın zaman soru sorabilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR