Küba ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keyif Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,270

keyif

Kamp I
Küba'ya gitmiş olanlar varsa şu garibe yardımcı olsunlar lütfen...

ocak ayında küba'ya gitmeye karar verdim ama ne adamakıllı bir bilgim var ne de giden bir tanıdığım...forumlar da olmasa her gittiğimiz yere kaşif gibi gideceğiz...

öğrenmek istediğim en önemli konu konaklama...gidip 5* bir otelde kalıp tam anlamıyla bir turist olmak istemediğimden adamların standartlarında bir yerde konaklamak istiyorum...japon kadar temiz olmasına gerek yok, ortalama hijyen olsun yeter...halka karışacağım onlarla daha rahat kaynaşacağım bir yer arıyorum kısacası...

bir bilgi bulamadığımdan yeni başlık açtım, varsa affola...

Etiketler
Ynt: Küba ...

keyif' Alıntı:
Küba'ya gitmiş olanlar varsa şu garibe yardımcı olsunlar lütfen...

ocak ayında küba'ya gitmeye karar verdim ama ne adamakıllı bir bilgim var ne de giden bir tanıdığım...forumlar da olmasa her gittiğimiz yere kaşif gibi gideceğiz...

öğrenmek istediğim en önemli konu konaklama...gidip 5* bir otelde kalıp tam anlamıyla bir turist olmak istemediğimden adamların standartlarında bir yerde konaklamak istiyorum...japon kadar temiz olmasına gerek yok, ortalama hijyen olsun yeter...halka karışacağım onlarla daha rahat kaynaşacağım bir yer arıyorum kısacası...

bir bilgi bulamadığımdan yeni başlık açtım, varsa affola...

Bende kübaya gidip hacı olmak istiyorum : ) şaka bir yana benim bir arkadaşım Kübaya hükümetiyle anlaşmalı Türkiyeden belirli sayıda Kübaya insanları götürüyor ve öyle turist tarzında değil hem tatil hemde Küba Cumhuriyetini tanıtma manasında ben onunla bir konuşayım onunla isterseniz size yardımcı olmaya çalışacağım.

[attachment=1]
[attachment=2]
Havanadaki Atatürk büstünün tam karşısında da Vatan Şairi Nazım Hikmet heykeli bulunmaktadır

Ata havana

3995722 Che on the Ministry of the Interior building Havana

harika olur...uçak biletimi ayırttım 7-16 ya da 14-23 ocak tarihlerinden birinde gideceğim...

http://www.cuba-junky.com/havana/hotellincoln.htm

3* ve geceliği 15 euro... :eek: :eek:

http://www.cuba-junky.com/havana/hotelparkplaza.htm

bu da 4* ve 55 euro geceliği... 8) 8)

hangisi tam olarak havana havasını verir ki acaba... :p ;D :p

madem gezenbilir o halde gezmeyen de bilmez...koskoca forumda küba'ya giden ilk ben olacağım anlaşılan... :p 8) :p

Küba benim de gezi planlarımda ilk sırada yer alıyor.Gezinizi tamamladığınızda izlenimlerinizi ve fotoğraflarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.Özellikle de maliyet hakkında vereceğiniz bilgileri merakla bekliyorum. Öncelikle uçak biletinizi ne kadara aldığınızdan başlıyabilirsiniz. Bir de geçen hafta ayna programı Küba'daydı. Bir fikir vermesi açısından izleyebilirsiniz. Gezinizi takipteyim.

Sitede şöyle bir başlık da vardı. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14784.0

selam,
bu siteye yeni üye oldum ve küba ile ilgili bilgi isteğinizi yeni gördüm şayet hala gitmediyseniz size yardımcı olmak isterim.2009 mayıs ayında küba daydık.bu gezimizle ilgili geziyorumları.com da bir yazı yayınladım.okumak isterseniz linki veriyorum.umarım seyahatinizde size yardımcı olur.

http://www.geziyorumlari.com/index.php?option=com_content&task=view&id=5862&Itemid=170

casa denilen evlerde kalmanızı öeneririm.ben iki defa gittim ve ikisinde de vedado bölgesindeki casa antigua da kalmışdım.gayet de memnun kaldım.

www.casantigua.justincuba.com

küba'ya gitmedim onun yerine brezilya'ya gittim...zorla...:smiley::smiley:

rio'yu 2. görüşüm olması nedeniyle aldığım en büyük keyif araba kiralayıp sao paolo'dan rio'ya o yollarda araba kullanmak oldu...yanımdaki sürekli iphonedan en kestirme yolu söylemese ve defalarca bu nedenle kavga etmesek daha da iyi olacaktı ya neyse...

turist ile gezgin arasındaki farkı bu gezide çok daha iyi anladım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.