Ktm Duke 125-200-250 ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Serhat&feyman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,447

KTM DUKE 125 ABS Mİ, DUKE 200 MÜ, YOKSA 250 ABS Mİ??

• DUKE 125 ABS

Kullanılan: 1 16.7%
  • DUKE 200

Kullanılan: 1 16.7%
  • DUKE 250 ABS

Kullanılan: 4 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    6

Etiketler

Merhabalar, ben de Ktm 390 Duke var. 3 ay önce aldım. 7000 km devirdim şimdiden. Çok keyifli bir motosiklet. 44 bg, Abs, Kaydirmali debriyaj, Sonsuz Keyif..... Şehir içi ve 2-3 saatlik turlar için mükemmel. Ben 6-7 saatlik mesafelerde de kullaniyorum ama 120 km hızdan sonra rüzgar biraz yormuyor değil. 250 Duke ya da 390 Duke arasında beygir farkı var sadece. Hızlanma ve son hız farkı olur. İkisinden birisi gerçekten çok iyi tercih olur.
ilk Motor olarak Küba Black cat cross ile başladım.. hiç motor tecrübem yok iken kısa bir süre sonra kendimi dağlarda buldum.. zevk alarak bindigim motorum.. 1500 km lik bir tecrübem var..

Arada Eşimle birlikte artçılı kısa yakın geziler için farklı bir motora daha almak istiyorum.. KTM leri çok begeniyorum.. Boyum 1,86 250 abs lisini düşünüyorum.. sanırım sıfır alacagım ( çok çok temiz bulursam 2. el olabilir )

KTM 250 abs artçılı olarak nasıldır ? Yamaha MT25 de seçeneklerim arasında.. fikrinizi alabilirmiyim ?

Tecrübe ile sabittir KTM Servise işiniz düşene kadar iyidir.
Hala aklınozda soru varsa gidin Super Moto Kadıköye (servis bölümüne) motosikleti serviste olanlarla ile konuşun...
Showroom a gitmeden önce mutlaka bunu yapın

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesinlikle haklısınız KTM rc 390 yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum harika bir viraj ve harika bir frenleme Honda ve Yamaha da bulamayacığınız bir denge var Fakat servise bir kere işim düştü
Elimizde var dediler Gittik siz gelene kadar alındı dediler 2 hafta içerisinde getiririz dediler işten güçten izin alıp gidiyorum Kargo diyolar Böyle böyle derken ürün elime 50 günde ulaştı
Birde çok önemli maalesef KTM lerin alıcısı az olduğundan satamıyorsunuz Satana kadar canım çıktı Motora kesinlikle birşey dediğim yok Sizin imkanınız var parça temin edebiliyorsanız KTM

ilk Motor olarak Küba Black cat cross ile başladım.. hiç motor tecrübem yok iken kısa bir süre sonra kendimi dağlarda buldum.. zevk alarak bindigim motorum.. 1500 km lik bir tecrübem var..

Arada Eşimle birlikte artçılı kısa yakın geziler için farklı bir motora daha almak istiyorum.. KTM leri çok begeniyorum.. Boyum 1,86 250 abs lisini düşünüyorum.. sanırım sıfır alacagım ( çok çok temiz bulursam 2. el olabilir )

KTM 250 abs artçılı olarak nasıldır ? Yamaha MT25 de seçeneklerim arasında.. fikrinizi alabilirmiyim ?
Selam.2016 Haziran-Kasım arasında KTM DUKE 200 ABS ile tüm uzunyollar dahil eşimle birlikte 11.000 km yol yaptım.Youtube kanalımda motosikletin incelemesi ve gezilerden görüntüler de mevcut.Şimdi bütün bu tecrübelerime dayanarak şunları söyleyebilirim ki; Sele konforu iyi değil.Artçı selesi de çok konforsuz.Saat başı mola verdirecek kadar yorar totoyu.Uzun yolda işkenceye dönüyor.100-150 km kısa mesafeli gezilerde etkilemiyor.500 km yol gideceksen dayak yemiş gibi olursun.Ama motosiklet çok iyi,sınıfının en hafifi,kolay kontrol edilebilir ve yol tutuşu çokmiyi,tabi buna etken bendeki Pirelli Diablo Rosso2 lerin de etkisi var.Malzemeler kalite kokuyor.1 kez bile yolda bırakmadı, 32.000 km ye geldi.Bakımlarını hiç aksatmadım tabi.Yakıt olarak basarsan 4-4,2 lt/100 km basmazsan 3-3,5 lt yakar.Dengesi çok iyi.Tasarımı çok dikkat cekici ve herkeste olan bir motosiklet olmadığından trafikte farklısın.200 Duke son hız 138km kesici var.Ama ara hızlanma efsane.Sürmeyen bu dediğimi anlayamaz.Sonuç olarak tavsiyem Duke iyi bir motor fakat artçı konforu açısından sınıfının lideri Suzuki Inazuma F dir.Hem selesi çok rahat hem çift silindir ve sıfır titreşim,hem de normal Inazuma ya göre Inazuma F deki karenaj ve tur camı uzun yolda rüzgarı azaltma açısından başarılı olmuş.Duke de titreşim var.1 saat fln kullanınca rahatsız ediyor.Az mola vermek lazım.Inazuma ile yakıt bitene karar git.Duke e yan çanta takamazsın.Inazuma ya yan çanta seti takılıyor.Çok kullanışlı ve hoş oluyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir. Youtube kanalım MotoTürk . Saygılar

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle haklısınız KTM rc 390 yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum harika bir viraj ve harika bir frenleme Honda ve Yamaha da bulamayacığınız bir denge var Fakat servise bir kere işim düştü
Elimizde var dediler Gittik siz gelene kadar alındı dediler 2 hafta içerisinde getiririz dediler işten güçten izin alıp gidiyorum Kargo diyolar Böyle böyle derken ürün elime 50 günde ulaştı
Birde çok önemli maalesef KTM lerin alıcısı az olduğundan satamıyorsunuz Satana kadar canım çıktı Motora kesinlikle birşey dediğim yok Sizin imkanınız var parça temin edebiliyorsanız KTM
Ewet sizinle hem fikiriz 14 yıllık motosiklet hayatımda Harleyinden Shadowuna Dragstarından Viragosuna Karadeniz Batumundan Güneye Alanyalara turlamış biri olarak.(dileyen sayfama bakabilir Yolda biri var...)KTM in özellikle Enduroları çok iyidir Tabiki GS lerde de olan Yol tutuş telelever, paralever tutunda daha bir çok özelliklere sahip Fakat KTM kullanıcı arkadaşlarım Malasef Servis bazı bazı modellerde krank gibi ciddi problemlerler de yaşamıyor değil fakat bu Japon ve Alman modellerde oluyor FAKAT SERVİSLER MOTOSİKLETLERİNİN ARKASINDA Ben bir Endurocu olarak KTM in servisini düzelttiği gün Pazarlamalarına Dürüstlük ekledikleri gün düşünmeden alacağım motordur

KTM den kaçmanızı şiddetle öneririm bunun nedenleri arasında ciddi parça sıkıntısı KTM supermotordaki çalışanların söyledikleri birbirinden tutarsız cevapları...Servise işiniz düşene kadar KTM iyidir Tabi ADV Rider gibi sitelerde çok fazla KTM tercih ediliyor çünkü KTM vur duvara duvarı parçalarsın sağlamdır fakat ülkemizdeki yetkililer KTM almamaız için ellerinden geleni yapıyorlar
Benim size eğer kamp hayatını seviyorum artçılı gezmiyorum dağ tepe dere gidicem diyorsanız Honda CRF 250 L
Şu önerimi de lütfen gözden geçirin ikinci el bir bmw f 650 GS ile dünya turuna da çıkarsınız
3 adet ktm si olan birisi olarak daha parça sıkıntısı yaşamadım...çok ilginç....640 a bile her şeyi buluyorum 200 ve 990 yeni sayılır ama 640 nerdeyse 20 yaşında...hiç sıkıntı yaşamadım..sanırım usta ya da bağlı parça sorunu..

3 adet ktm si olan birisi olarak daha parça sıkıntısı yaşamadım...çok ilginç....640 a bile her şeyi buluyorum 200 ve 990 yeni sayılır ama 640 nerdeyse 20 yaşında...hiç sıkıntı yaşamadım..sanırım usta ya da bağlı parça sorunu..
640 efsanedir Öyledir ki depolarında parça yığınları vardır çünkü 640 arıza vermeyen harika bir motordur.
Fakat ilerleyen zamanla sadece KTM değil performans fiyat,arz talep,maliyet hesaplarına giriştiler firmaların rekabeti arttırmaları da bunda önemli rol aldı
Ürünleri hazırlarken yedek parçadan kazançlar....servisten kazançlar...aksesuarlardan kazançlar dikkate alınmaya başlandı...
Örnekleri de mevcuttur Kullandığım 883 HD ve Viragolarda XL 650 TransAlplerde hiçbir parça sıkıntısı yaşmamıştım RC 390 da bir radyatör sorunu yaşadıkki tüm gezi planları iptal oldu Daha nice eş dostlar tanıyorum ben bir japon motosiklet firması çalışanıyım isim vermeden şunu söyleyeyim Japonlardan çok üstün motosiklet firmaları servisleri yüzünden gerimizdeler

640 efsanedir Öyledir ki depolarında parça yığınları vardır çünkü 640 arıza vermeyen harika bir motordur.
Fakat ilerleyen zamanla sadece KTM değil performans fiyat,arz talep,maliyet hesaplarına giriştiler firmaların rekabeti arttırmaları da bunda önemli rol aldı
Ürünleri hazırlarken yedek parçadan kazançlar....servisten kazançlar...aksesuarlardan kazançlar dikkate alınmaya başlandı...
Örnekleri de mevcuttur Kullandığım 883 HD ve Viragolarda XL 650 TransAlplerde hiçbir parça sıkıntısı yaşmamıştım RC 390 da bir radyatör sorunu yaşadıkki tüm gezi planları iptal oldu Daha nice eş dostlar tanıyorum ben bir japon motosiklet firması çalışanıyım isim vermeden şunu söyleyeyim Japonlardan çok üstün motosiklet firmaları servisleri yüzünden gerimizdeler

KTM den kaçmanızı şiddetle öneririm bunun nedenleri arasında ciddi parça sıkıntısı KTM supermotordaki çalışanların söyledikleri birbirinden tutarsız cevapları...Servise işiniz düşene kadar KTM iyidir Tabi ADV Rider gibi sitelerde çok fazla KTM tercih ediliyor çünkü KTM vur duvara duvarı parçalarsın sağlamdır fakat ülkemizdeki yetkililer KTM almamaız için ellerinden geleni yapıyorlar
Benim size eğer kamp hayatını seviyorum artçılı gezmiyorum dağ tepe dere gidicem diyorsanız Honda CRF 250 L
Şu önerimi de lütfen gözden geçirin ikinci el bir bmw f 650 GS ile dünya turuna da çıkarsınız

çok ilginç..honda rebel ile başlayıp 600 ve 750 shadow la devam eden sonra 650 versys ile enduro ya atlayan biriyim...tüm hondalarımda servisten çektim...balıkesir deyim kim ne derse desin scooter ci honda servisi..sonra kawa aldım satma sebebim servis..yağ değişimi 10 gün..gelin burda sorun..zaten balıkesir gibi boktan bir büyük köyde japon alman italyan fark etmiyor...sonra duke 200 e bindim ve o vitese tork a hayran oldum hemen bir de lc4 640 aldım ki harika bir oyuncak...... yineliyorum servis yüzünden çok sevdiğim versys i sattım 990 smt aldım...burda kurcalatmıyor 200 km gidip izmir de en ufak bakımını dahi yaptırıyorum.....keyifle bindiğim makineler..bu arada kawa ile 13 ülke 10.000 km de avrupa maceram var......çok büyük konuşmayayım japon artık kapıma sokmam..parçası yamaha ve suzuki yi bilmiyorum ama honda ve kawa da kol gibi...servisleri dandik..keyifli forumlar..şiddetle ktm yi tavsiye ederim...

Markacılığı şuculuğu buculuğu boş verelim araştıralım okuyalım ve en garantisi KTM almak isteyenler gitsinler Hasanpaşa da motorunu servise sokanlarla danışsınlar bakalım...
Bu arada Balıkesirimizi güzel vatanımızın güzel yeri hakkında böyle çirkin bir cümle sarfetmeyin

Aslında en mantıklısı dediğiniz gibi servisde motoru olan arkadaşlarla konuşmak, o bu derken bu işi biraz rolantiye bırakmıştım ama bu yaza motor ile gireceğim inşallah cevaplayan herkese teşekkür ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri