Koşar Adım Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,858

Etiketler

Ynt: Koşar Adım Karadeniz Turu

Gezinizin keyifli ve dolu dolu geçmesine sevindim Levent, yaylalardaki tespitlerine katılabilirim aşırı yapılaşma
nedeniyle bozulmakta lakin Sümela Manastırı için aynı şeyleri söyleyemem.

1987 yılında ilk manastıra gidişimi hiç unutmam, bukadar pis bakımsızlık ve mezbeleliği nasıl becermişiz dedirtecek
kadar kötüydü, definecilerin ve talancıların elinden kurtulup turizmde yüz akıyla sergilenebilir hale getirilme çalışmasını
görme şansınıda 2008 yılı ziyaretimde gördüm ve mutlu olduğumu söyleyebilirim.

Selamlar.

Levent Bey, geziniz kısa ama iyi olmuş. Sıcak çermik nasıl dı ? Epeydir gidemedim oralara .D

güngör' Alıntı:
Gezinizin keyifli ve dolu dolu geçmesine sevindim Levent, yaylalardaki tespitlerine katılabilirim aşırı yapılaşma
nedeniyle bozulmakta lakin Sümela Manastırı için aynı şeyleri söyleyemem.

bizdeki bu tahrip etme isteği oldukça manastırında canına okuyacaklardır,
manastırın içindeki ocağın içi

[attachment=1]

bartek' Alıntı:
Levent Bey, geziniz kısa ama iyi olmuş. Sıcak çermik nasıl dı ? Epeydir gidemedim oralara .D

sıcak çermik bizim zamanımıza göre daha düzenli olmuş, sabah uyanan çadırcıların kahvaltı hazırlığı, çocukların ağaçaltındaki banklarda yer tutma telaşı,
banyolar aynı, saati 6tl, çok sıcak geldi fazla kalamadım zaten :smiley:
havuzları içini göremedim ama cocukların neşeli sesleri geliyordu, zaten her yerin tadını çocuklar çıkarıyor :smiley:

katmir' Alıntı:
Görüntüler çok güzel, ayağınıza sağlık.

çok teşekkürler :smiley:

PICT0806

Doğa ile içiçe ,bol yeşilli ,oksijenli arada tarih çeşnili bir tatil yapmışsınız .Yaz ayları için bence en ideal seçenek ....Teleferik maceranızı okuyunca aklıma 8 yıl Türkiye'de yaşamış ingilizce hocamın anlattıkları geldi .Türkiye'yi neden tercih ettiğini sormuştum .Burada demişti ,adımınızı sokağa attığınız andan itibaren başınıza ne gelecek belli değil ,oysa İngiltere'de sabah yataktan kalkıp yatana kadar ne olacak belli değil .. :smiley:mesela demişti ;arabanızı İngiltere' de parkediyorsunuz .Çizgiler arasına muntazam parkedeceksiniz .Ama burada biraz sağa yamuk olmuş biraz geride olmuş dert değil .. :smiley:Ben de o zaman dedim ki demekki fazlaca düzen fazlaca kuralda bir süre sonra insanları bunaltabiliyor .Biraz düzensizlik biraz kadercilikte fena olmaz :smiley: :smiley:

Bayram için herşey gönlünüzce olsun .

Ebru Yetim' Alıntı:
Doğa ile içiçe ,bol yeşilli ,oksijenli arada tarih çeşnili bir tatil yapmışsınız .Yaz ayları için bence en ideal seçenek ....Teleferik maceranızı okuyunca aklıma 8 yıl Türkiye'de yaşamış ingilizce hocamın anlattıkları geldi .Türkiye'yi neden tercih ettiğini sormuştum .Burada demişti ,adımınızı sokağa attığınız andan itibaren başınıza ne gelecek belli değil ,oysa İngiltere'de sabah yataktan kalkıp yatana kadar ne olacak belli değil .. :smiley:mesela demişti ;arabanızı İngiltere' de parkediyorsunuz .Çizgiler arasına muntazam parkedeceksiniz .Ama burada biraz sağa yamuk olmuş biraz geride olmuş dert değil .. :smiley:Ben de o zaman dedim ki demekki fazlaca düzen fazlaca kuralda bir süre sonra insanları bunaltabiliyor .Biraz düzensizlik biraz kadercilikte fena olmaz :smiley: :smiley:

Bayram için herşey gönlünüzce olsun .

Ebru hm. çok teşekkürler, ailece sizlerede mutlu ve sağlıklı nice turlar dilerim :smiley:, selamlar

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba arkadaşım, turunuzu bende sizinle birlikte yapmış gibi oldum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

çok teşekkürler :smiley:, selamlar

yetimmustafa' Alıntı:
Çok güzel bir gezi inşallah bizede nasip olur selamlar

inşaallah en kısa zamanda nasip olur,
eğer niyetlenirseniz bir hafta az geliyor zamanı en az 15gün yapmak lazım Mustafa bey,
selamlar :smiley:

Kısa zamana sığdırılmış olsa da güzel bir gezi..
En azından Karadeniz havasını solumuş olmak güzel...
Maalesef pislik, yurdumuzun cennet köşelerini, güzelliklerini ele geçirmiş durumda.. Bir de o şırıl şırıl akan, hayat veren akarsular üzerine yapılan ve yapılmakta olan HES'ler.. Doğanın dengesini, yöre insanının düzenini bozuyorlar.

Yakın zamanda çoook arayacağız bugünleri, çoookk...

Sevgiyle kalın...

Ülker&Yavuz

Kısada olsa gezine bizleride alıp götürdüğün için teşekkürler.

Ülker&Yavuz çifti ve Rıfat ağbi çok teşekkürler,
acilen bu doğayı kirletmemeyi öğrenmeliyiz,
selamlar

Güzel ve hızlı bir karadeniz gezisi olmuş. Önemli birçok bölgeyi de ziyeret etmişsiniz.
Kastamonudaki "Ayu çıkabülür" hoşuma gitti. :smiley:
Boztepe'de "hamsi kuşi" yokmuydu?
Ayder tarafına gitmek yerine çamlıhemşin sonrası fırtına vadisine doğru biraz girseydiniz keşke. ::smiley:
Sümela'ya son gittiğimde restorasyondaydı. Sanırım 90'lı yılların ortalarıydı. Freskler yine aynı haldeydi daha kötü olmamış. Orada duvarlara ismi yazılı olanların epeyce kulakları çınlıyordur herhalde. ;D Eskiden koruma altında değilken büyük tahribat gördüklerini düşünüyorum. Ortam biraz daha düzelmiş. :smiley:

Paylaşımlar için teşekkürler.

En güzel karadeniz turu okullar açıldıktan sonra yapılandır. ;D
Herkesler dönmüş oluyor evlerine.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.