Koşar Adım Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,852
Ynt: Koşar Adım Karadeniz Turu

buralpdi' Alıntı:
28 TEMMUZ 2011 PERŞENBE

sabah kahvaltı keyfi saat 12'yi buluyor ancak bu saate Uzungöl'den ayrılabiliyoruz, istikamet Ayder yaylası, Karadenize gidilirde yağmur olmazmı yağmuru İyidere mevkinde yakallanıyoruz, yolda taş köprüler görüyoruz, vadi içerisinde yukarılara çıkıyoruz bir yanımız dere bir yanımız dağ, ara ara şelalelere rastlıyoruz, çay toplayanlar, el yapımı teleferikler, Ayder'e varmamız saat 17,00 girişte yine pazarlıkla 10tl veriyoruz ve yaylaya giriş yapıyoruz ama yayla yok Ayder artık resmen şehir olmuş, hava derseniz ortalığı sis bürümüş, havayı solumak istediğinizde resmen su buharı çekiyorsunuz ciğerlerinize, tahmin edersiniz benim için zor bir hava, karavanı park edecek yer bulamayınca en üstteki dolmuşların duraklarının oraya çekebiliyoruz, karşımızda bir şelale var ama sisten gözükmüyor, havaya rağmen aşşağı gezmeye çıkıyoruz, çok kalabalık haftasonu burayı düşünemiyorum, her taraf dükkan ve pansiyon, resimlerdeki yayla dedikleri yeşillik bayağı küçük bir alan, buna rağmen boş yer yok, bakına bakına aşşağı kadar indik ama yukarı çıkacağımızı düşünmedik açıkcası, ufak tefek alışveriş sonrası yukarı karavana doğru ulaşmak.......hava bir yandan, yokuş bir yandan, rakım bir yandan, Allahım 10 beygirlik dizel motor gibiyim yarım vites dinlene dinlene zar zor çıkıyorum, hava ve kalabalıktan dolayı akşamı burada geçirmekten vazgeçiyoruz ve aşağı inmeye başlıyoruz,

Levent bey hoşgeldiniz.ayder anlattığınız gibi o mevki herkesin bildiği ve gezdiği yer, turlarda oraya kadar geliyor.keşke aracınızla 4 veya 5 km daha yukarı çıksaydınız arena dedikleri boğa güreşlerinin yapıldığı yer vardı vede çok daha güzel ve de sakin kamp yapmak için idealdi.

Etiketler

"Koşar Adım Karadeniz Turu"

Tadı damağınızda kaldı mı diye soracağım ama o bile zor bence. Böyle bir "keşif gezisi" için bile çok kısa değil mi? ("Benzin vardı da içtik mi?" dediğinizi duyar gibiyim.. :D) Olsun, "tadımlık" bile olsa, uzun Karadeniz gezisi için bahane olur. ;) Çalışma yaşamı süren sizler için, dilediği uzunlukta gezi ve dinlence, şimdilik biraz daha zor; ayrıca, emekliliğe ne kaldı ki?...

Cavid Sezen

metin0035' Alıntı:
Levent kardeşim hoşgeldin ve süper bir yurdum gezisi olmuş.İyi yaptın nasıl rahat gittin geldinmi?
Fotolardan görünüş çok güzel.Nice gezi ve tatiller diliyorum. SEVGİ ve SAYGILAR.

hoşbulduk Metin ağbi, sorunsuz bir gezi oldu, bir problem yaşamadık, selamlar :smiley:

aslanahmet' Alıntı:
Bu sefer fotoğrafları hiiiç beğenmedim :-\ 8)

Ayrıca o ayaklı fotoğraflara da bozuluyorum. Bu kadar da ibiş keyfi olmaz ki canım :D

senin ibiş koltukların yok tabii bozulursun, metro indirim yaptı 35tl :D

gemiadami' Alıntı:
Levent bey hoşgeldiniz.ayder anlattığınız gibi o mevki herkesin bildiği ve gezdiği yer, turlarda oraya kadar geliyor.keşke aracınızla 4 veya 5 km daha yukarı çıksaydınız arena dedikleri boğa güreşlerinin yapıldığı yer vardı vede çok daha güzel ve de sakin kamp yapmak için idealdi.

bilseydik çıkardık diyemiyeceğim hava çok berbattı, allerjik astımım var beni çok zorladı ve istemiyerekde olsa aşşağı inmek zorunda kaldık, eğer bir daha gitmek nasip olursa yukarı çıkarım, selamlar

gezmen' Alıntı:
"Koşar Adım Karadeniz Turu"

Tadı damağınızda kaldı mı diye soracağım ama o bile zor bence. Böyle bir "keşif gezisi" için bile çok kısa değil mi? ("Benzin vardı da içtik mi?" dediğinizi duyar gibiyim.. :D) Olsun, "tadımlık" bile olsa, uzun Karadeniz gezisi için bahane olur. ;) Çalışma yaşamı süren sizler için, dilediği uzunlukta gezi ve dinlence, şimdilik biraz daha zor; ayrıca, emekliliğe ne kaldı ki?...

Cavid Sezen

valla tadını anlayamadık bile Cavid bey, süre kısa biliyorduk ama ne yapalım, yinede oralarda olmak güzeldi, selamlar

29 TEMMUZ CUMA

sabah uyanınca hemen yola koyulup yolda uygun bir yerde kahvaltımızı ediyoruz, etrafımızdaki yamaçlarda evler var, insan yürümekte zorlanacağı yere apartman dikmişler, aşşağıdan dere akıyor suyun sesi ve serinliği çok hoş,

PICT0780

PICT0782

PICT0783

PICT0784

PICT0785

aracı aşşağıdaki park alanında park ettikten sonra yürüyerek manastıra çıkmaya başlıyoruz, Allahtan öğle sıcağına denk gelmiyoruz, buna rağmen kalbimiz,ciğerlerimiz ve kaslarımız yol boyunca zorlanıyor,

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

manastır bütün ihtişamı ile karşımızda aşşağıdan ilk görüntüsü

[attachment=4]
[attachment=5]

100 1060

PICT0786

PICT0787

PICT0789

PICT0790

sizi yöresel kıyafetler içerisinde kemençe çalan bu ağbimiz karşılıyor

[attachment=1]

girişte kişi başı 8tl ödüyoruz, manastırın merdivenlerindeyiz

[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PICT0793

PICT0794

PICT0795

PICT0796

PICT0837

manastırın içi,
frenksler tahrip edilmiş, insanlar resimlerin üstüne isimlerini yazmışlar, resimlerdeki insanların bilhassa yüz bölgelerini tahrip etmişler

DSC02554

DSC02555

DSC02556

DSC02566

DSC02569

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR