Koşar Adım Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,802
Ynt: Koşar Adım Karadeniz Turu

.

DSC02499

PICT0677

PICT0679

PICT0680

PICT0681

Etiketler

ve tekrardan yola çıkıyoruz,
şimdiye kadar göremediğimiz ''bir taraf yeşil bir taraf mavi'' söylemini Giresundan sonra parça parçada olsa görebiliyoruz, bol bol tünel geçiyoruz, heryerde radar mevcut, 90km geçmeden seyehat ediyoruz Trabzon,Rize ve Of'dan sonra Uzungöle dönüyoruz,

DSC02501

DSC02502

DSC02504

DSC02510

DSC02513

akşam üstü Uzungöle varıyoruz, manzara ve hava süper, bütün gün piştikten sonra burası bize cennet geliyor, yanlız bizi karşılayan hava ve manzara olmuyor sinek bulutları çok rahatsız ediyor yürürken gözünüze bile giriyor, minik minik beyaz sinekler, araç farlarının ışığında daha net görülüyor,
manzara ve havanın büyüsünden kurtarınca kendimizi etrafı dolaşıp konaklama için yer bakıyoruz, otoparka girelim diyoruz üç adet karavan var günlük 20tl istiyor, duş,wc, ağaç gölgesi, hiçbirşey olmayınca bizde bu paraya mazot alırız diyerek karavanımızı boş bir arsaya çektik, gece üç-dört sefer elektrikler kesildi, müzik kirliliği buradada karşımızda ama saat 24'den sonra kesiliyor, yürüme yollarında ışıklar yanmıyor göl etrafında zifiri karanlıkta yürümek zorundasınız, Uzungöl'de şehirleşme yolunda hızla ilerliyor,
yıldızların altında uyku moduna hazırlık ve yat emri

DSC02519

DSC02515

DSC02520

DSC02522

PICT0719

Mutluluk budur işte,

Çetinkaya köprüsü/Bafra gördüm sanki 8 yıldır görmemiştim.
Fordsanın plakası var ise,pazarlık girişimi için vaktin yokmuy du.

Çok güzel, devamını bekliyoruz Buralpdi'ler.

berkcantp' Alıntı:
Mutluluk budur işte,

Çetinkaya köprüsü/Bafra gördüm sanki 8 yıldır görmemiştim.
Fordsanın plakası var ise,pazarlık girişimi için vaktin yokmuy du.

Çok güzel, devamını bekliyoruz Buralpdi'ler.

İlhan ağbi fordson'da plaka yoktu, zaman olmadığı için fazla inceleyemedim, ama istersen yerini tarif edeyim git alıver :smiley:

Gültekin' Alıntı:
Ben hep buralardayım. Gerektiğinde çıkarıyorum kafamı :smiley:

Güzel gezmişsiniz. Kıskanmıyorum desem, yalan olur. :smiley:
Selamlar.

arada bir ses ver yinede :smiley:, kıskanmak iyidir adamı karavan sahibi yapar ;D
selamlar

27 TEMMUZ 2011 ÇARŞAMBA

gece çok güzel bir uyku çekiyoruz, cami bölgesindeki sinekler Allahtan oteller bölgesinde yok ve biz bu bölgedeyiz, gerçi uydurukda olsa sinekliklerimiz mevcut ve camlar açık yattık serin serin,
sabah ağbim süpriz yapıyor fırından sıcak pide getirmiş, kahvaltı süper oldu
Uzungöl'e helikopter koymuşlar, yayla turu attırıyorlar dakikası 6€ tur 13 dakika sürüyor yani adam başı 78€, bu tura genellikle arap turistler rağbet ediyor, iyi güzelde bu helikopterin inerken ve kalkarken çıkardığı sesi yazmama gerek yok galiba

DSC02514

PICT0721

PICT0722

PICT0723

PICT0726

etraf piknikçiler sayesinde pis, bolca piknik artıkları heryerde mevcut
herşeye rağmen kendimize bir yer bulup manzara karşısında tembellik edip, havayı bol bol ciğerlerimize çekiyoruz
bu akşamda burada kalıyoruz

DSC02516

DSC02517

DSC02518

PICT0757

PICT0759

28 TEMMUZ 2011 PERŞEMBE

sabah kahvaltı keyfi saat 12'yi buluyor ancak bu saate Uzungöl'den ayrılabiliyoruz, istikamet Ayder yaylası, Karadenize gidilirde yağmur olmazmı yağmuru İyidere mevkinde yakallanıyoruz, yolda taş köprüler görüyoruz, vadi içerisinde yukarılara çıkıyoruz bir yanımız dere bir yanımız dağ, ara ara şelalelere rastlıyoruz, çay toplayanlar, el yapımı teleferikler, Ayder'e varmamız saat 17,00 girişte yine pazarlıkla 10tl veriyoruz ve yaylaya giriş yapıyoruz ama yayla yok Ayder artık resmen şehir olmuş, hava derseniz ortalığı sis bürümüş, havayı solumak istediğinizde resmen su buharı çekiyorsunuz ciğerlerinize, tahmin edersiniz benim için zor bir hava, karavanı park edecek yer bulamayınca en üstteki dolmuşların duraklarının oraya çekebiliyoruz, karşımızda bir şelale var ama sisten gözükmüyor, havaya rağmen aşşağı gezmeye çıkıyoruz, çok kalabalık haftasonu burayı düşünemiyorum, her taraf dükkan ve pansiyon, resimlerdeki yayla dedikleri yeşillik bayağı küçük bir alan, buna rağmen boş yer yok, bakına bakına aşşağı kadar indik ama yukarı çıkacağımızı düşünmedik açıkcası, ufak tefek alışveriş sonrası yukarı karavana doğru ulaşmak.......hava bir yandan, yokuş bir yandan, rakım bir yandan, Allahım 10 beygirlik dizel motor gibiyim yarım vites dinlene dinlene zar zor çıkıyorum, hava ve kalabalıktan dolayı akşamı burada geçirmekten vazgeçiyoruz ve aşağı inmeye başlıyoruz,

DSC02524

PICT0768

DSC02525

DSC02528

DSC02527

.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

aşşağılarda dere kenarında kahve molası veriyoruz,

[attachment=5]

rota Sümela manastırı
manastıra yakın bir benzin istasyonuna kadar geldik geceyi burada geçirmeye karar veriyoruz saat daha 21,00 tv'ye bir film takıyoruz bitince saat 23,00 yat borusu ötüyor

DSC02538

DSC02539

DSC02540

DSC02541

DSC02545

Levent kardeşim hoşgeldin ve süper bir yurdum gezisi olmuş.İyi yaptın nasıl rahat gittin geldinmi?
Fotolardan görünüş çok güzel.Nice gezi ve tatiller diliyorum. SEVGİ ve SAYGILAR.

Bu sefer fotoğrafları hiiiç beğenmedim :-\ 8)

Ayrıca o ayaklı fotoğraflara da bozuluyorum. Bu kadar da ibiş keyfi olmaz ki canım :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.