Koşar Adım Karadeniz Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,840

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
23 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ

sabah hoş olmayan bir süprizle karşılaşıyoruz akşam mazota zam gelmiş mazot lt 3.74tl
Saat 10'da Real marketin açılması ile birlikte, daha önce aldığımız ibiş koltuklarından birinin arızası nedeni ile değiştirerek yola çıkıyoruz, yolda gözlerimiz istasyon tabelalarındaki mazot fiyatlarında, en ucuz 3.61tl, inatla ucuz mazot arıyoruz ve Adapazarı civarında Yiğidonun karnını 3.36'dan doyuruyoruz, istasyon bilinen marka ama korkarak alıyoruz inşaallah mazot iyidir diye, rotamız Maltepe buluşmalarındaki sohbetlerimiz sırasında Ferhat'ın önerisiyle Karadeniz turuna Ilgaz'dan başlıyoruz ve istikamet otoyoldan Gerede'den çıkıp sırasıyla Çerkeş,Atkaracalar,Kurşunlu ve Ilgaz kasabası

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

yolda Gerede'de öğle yemeği molası Çerkeş civarında kahve molası vererek devam ediyoruz,korkarak aldığımız mazottan memnunuz inanılmaz ama çekiş %30-40 arttı,Yiğido memnun biz mutluyuz İstanbul'dan uzaklaşıyoruz, yeni yerler göreceğiz

DSC02413

DSC02417

DSC02412

DSC02414

DSC02415

Etiketler
Ynt: Koşar adım Karadeniz turu

Ilgaz kasabasının alışveriş nedeniyle içine girip dolaşıyoruz, akşam yemeğine etli pide yaptırıyoruz bizim çocukluğumuzdaki Sivas'ta yapılan etli pidenin aynı tadını alıyoruz ve daha bir keyifleniyoruz, bol salatalı,ayranlı, İstanbula göre büyüklüğü 1.5 pide olan yemeğimize iki kişi 10tl ödüyoruz, alışveriş yaptığımız manav çok sıcak kanlı bizlere çay ikram ediyor ve tatlı bir sohbet, ardından bize gece kalmamız için balık çiftliği olan arkadaşının yerini tavsiye ediyor, Ilgaz milli parkına giriş kapısını geçip biraz aşşağıya inmeye başlayınca çiftlik tabelasını görüp içeri girmeye başladık, yol biraz sonra daralmaya ve sık ağaçlıklar nedeniyle paneli orada bırakmamak adına geri döndük, milli parka girmeye karar verdik, yol kenarı mesire yerine uğrayıp buradada bir şansımızı deniyelim dedik, yerin sahibi ile sohbet edince, en mantıklı yerin oteller bölgesi olduğuna karar verdik, terör yüzünden mesire yeri sahibi ''ben sorumluluk alamam dedi akşam ben burada kalmıyorum çünki evim yakın eve gidiyorum''
çaresiz Ilgaz milli parkına giriyoruz ve doğru Jandarma karakoluna müracaat ediyoruz bize konaklayacak yer gösterin diye asker komutanı ile görüşüp olmaz dedi biz ısrar edince tekrar komutanı ile görüştükten sonra kimlik kontrolü yapıp otellerin önünde kalabileceğimizi söylediler, bu arada dikkatimizi zırhlı araçlar çekiyor iş gerçekten ciddi,
konaklıyacağımız yere yerleşiyoruz biraz ilerimizde yabancı bir karavan daha var, selamlaşıyoruz, karnımız tok bir çay demliyoruz ve yıldızların altında keyif yapıyoruz, hava soğuk ama çok güzel kat kat giyinmeye başladık, hava muhteşem, ciğerlerimize dolduruyoruz, uyumadan önce kısa bir tur atıyoruz çam ağaçlarının arasında temiz hava sarhoşuyuz

DSC02420

DSC02427

PICT0595

PICT0599

Ynt: Koşar Adım Karadeniz Turu

24 TEMMUZ 2011 PAZAR

Gece sabaha karşı baya soğuk yaptı ama battaniyenin altında üşümedim, zaten kafayı koyduk baktık sabah olmuş, bebek gibi uyumuşuz, uykuya doymuşuz
kahvaltı için karavanın yerini ağaçların altına çekiyoruz ve güzel bir kahvaltı, güneş çıkmasına rağmen hava halen soğuk çay iki dakika sonra buz gibi oluyor,
kahvaltı bittikten sonra yürüme yollarında biraz gezinti yapıyoruz

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PICT0617

DSC02435

DSC02433

DSC02436

DSC02438

ciğerlerimize fazla işkence çektirmeyelim alışmasınlar bu havaya diyerek biraz aşşağı yol kenarındaki soğuk su mesire alanına girerek sularımızı dolduruyoruz ve tekrar sohbet başlıyor arkasından yöre olarak kıymalı gözlemeye etli pide diyorlar bir tadına bakalım diyoruz ve ikinci kahvaltı başlıyor ayran eşliğinde, tur daha kafadan ''yiyenbilir'' oldu

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

zor da olsa tekrar yola çıkıyoruz, Kastamonu'yu direk geçip ikinci hedefimiz olan Erfelek şelalesine doğru sırasıyla Taşköprü,Hanönü,Kabalı,Erfelek kasabasına geliyoruz buradanda 18km içeri girip Erfelek gölü ve şelalerine ulaşıyoruz

DSC02444

DSC02446

DSC02447

DSC02445

DSC02453

.
[attachment=1]
[attachment=2]

şanssızlığımız bu doğa harikasına pazar günü gelmemiz galiba, girişte pazarlıkla 10tl verdik, etraf çok kalabalık, herkes üst üste, müzik kirliliği hat safhada, çöpten etraf gözükmüyor, arada silah sesleri duyuyoruz
şelalenin biraz üstünde ikinci şelaleyide görüyoruz, devam ettikce başka şelalelerinde olduğunu öğreniyoruz fakat gözümüz yemiyor, aşırı kalabalıktan keyfimiz yok tadını çıkaramıyoruz, kalmayı düşündüğümüz yerden istemeden de olsa ayrılıyoruz ve Erfelek göl manzarasında kahvemizin tadını çıkarıyoruz

DSC02462

DSC02467

DSC02463

PICT0630

PICT0631

.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

keyif bitince geceyi tanıkların yazlığında geçirmeye kara verip Gerze üzeri Yakakente geliyoruz

DSC02472

DSC02471

DSC02469

Gerçekten muhabbet buradaymış hemen yakaladık,koşar adım filan ama ciddi ciddi gitmişsiniz siz.
Mazottan korkma adabazar mazotu o çekişi arttırır ,umarım Cem de gaza gelip buralardan almaz,birde kötü çıkarsa almaz olaydım da,yok yolda kaldım da almasaydım ne güzel gezecektim de,zaten ne varsa bu adabazarlılarda var da diye durmadan reklamımızı yapar.
Devamını bekliyoruz Levent.

Gültekin' Alıntı:
Ooo... Muhabbet buradaymış... :smiley:

Gültekin nerelerdesin, gözükmüyordun :smiley:

halilo11' Alıntı:
görüntüler çok güzel teşekkürler

ben teşekkür ederim :smiley:

mayıstosböce' Alıntı:
Gerçekten muhabbet buradaymış hemen yakaladık,koşar adım filan ama ciddi ciddi gitmişsiniz siz.
Mazottan korkma adabazar mazotu o çekişi arttırır ,umarım Cem de gaza gelip buralardan almaz,birde kötü çıkarsa almaz olaydım da,yok yolda kaldım da almasaydım ne güzel gezecektim de,zaten ne varsa bu adabazarlılarda var da diye durmadan reklamımızı yapar.
Devamını bekliyoruz Levent.

Bülent yine araya bant reklam sıkıştırmışsın, bu adabazar ne şehirmiş yahu :D

aslanahmet' Alıntı:
Çok güzeeel!!!!....... :eek:

esas resimler az sonra ;)

25 TEMMUZ 2011 PAZARTESİ

Yakakent bizim Kumburgaz sahili gibi, yan yana sahile sıfır apartman daireleri sahil boyunca ilerliyor, bir özelliği yok, denizin rengini görünce girmekten vazgeçiyoruz, denize logar bağlantısı yok ama fosebtik çukurları denize 5-10m mutlaka sızıntı oluyordur, belediye dolan çukurları ücret karşılığı gelip çekiyor,
sabah denize karşı güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra yola öğlen çıkabiliyoruz, bizi zorla bırakıyorlar, Terme'de ucuz mazot bulunca Yiğidonun karnını 3.43tl doyuruyoruz,

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Çarşamba'da yemek molası veriyoruz, meşhur çarşamba pidecisi arayıp buluyoruz ;D

DSC02475

PICT0650

PICT0651

PICT0655

DSC02481

.
[attachment=1]

Ordu'ya giriş yapıyoruz, akşamı akrabalarımızın evinde geçiriyoruz

26 TEMMUZ 2011 SALI

sabah acele bir kahvaltı yaptıktan sonra teleferikle Boztepe'ye çıkmak için yola düşüyoruz, yolda bu aracı gördük markası Fordson,

[attachment=2]

manzara süper Ordu ayaklarınızın altında, hava aşşağılara göre çok iyi yayla havası gibi, etrafı dolaşıp dönüşe geçiyoruz, fakat teleferik biraz tuhaf çalışıyor, yaklaşınca şehir elektriklerinin kesilmesi sebebiyle teleferik çok yavaş bir şekilde çalışıyor ve biraz sonra duruyor, yapacak bir şey yok diyerek ağaçların altına kendimizi atıyoruz karavancı için yolda kalmak yoktur mecburi konaklama vardır diyerek tam birbuçuk saat bekliyoruz, ara ara yavaş yavaş aşşağıda asılı kalanları yukarı çekiyorlar, inenler perişan sırılsıklam ter içindeler, bayılanlar, kavgalar,özürler, gürültüler kıyamet gibi, mecburi seyrediyoruz,
elektirikler gelince biraz daha bekleyerek(yığılmalar hafifleyince) Ordu'ya dönüyoruz

DSC02482

DSC02496

PICT0669

PICT0672

PICT0673

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri