Korsan Morsan Gezmeye Devam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,328
Yani gaz kapasitesini artırırsam daha rahat çalışacak diyorsunuz,bu gayet mantıklı.Sorun şu ki benim buzdolabımı dönüştürecek olan bol kibirli ustaya laf anlatmak pek de kolay değil:smiley:.Çünkü düzce de onu bulana kadar kime gittiysem biz anlamayız,öyle de bir şey mi varmış şeklinde cevaplar almıştım:(.Dediğiniz bence yapılması gereken bir ilave,umarım ikna edebilirim.

Etiketler
Yani gaz kapasitesini artırırsam daha rahat çalışacak diyorsunuz,bu gayet mantıklı.Sorun şu ki benim buzdolabımı dönüştürecek olan bol kibirli ustaya laf anlatmak pek de kolay değil:smiley:.Çünkü düzce de onu bulana kadar kime gittiysem biz anlamayız,öyle de bir şey mi varmış şeklinde cevaplar almıştım:(.Dediğiniz bence yapılması gereken bir ilave,umarım ikna edebilirim.

Şöyle bir durum var. 50 gr, r600 gaz ile soğuttuğunuz yeri 150gr, r134 gaz ile soğutabilirsiniz. Bu durumda kondanser yetersiz kalıyor. Soğutmaz mı? soğutur ama yaz aylarında çok ısınır kompresör ateş gibi olur dereceyi tamamlamak için normalden fazla çalışır. Aslında r600 sisteme yine r600 kompresör takılması gerekir ama 12V r600 kompresör bildiğim kadarı ile yok. Bunun için kondanserin kapasitesini biraz arttırmak iyi olur.

@makara60

Korsan karavana dönüş yapma ihtimalim yok ama , ilgiyle izliyorum .

Allah kolaylıklar versin , en kısa zamanda gezginciliğe dönersin inşallah .

@makara60

Korsan karavana dönüş yapma ihtimalim yok ama , ilgiyle izliyorum .

Allah kolaylıklar versin , en kısa zamanda gezginciliğe dönersin inşallah .

Hocam bu konu başlığı ile ben de içi yapılı ve yapılmaya müsait Ducato'ları araştırmaya başladım. TesTeşekkür

IMG 20191225 WA0001
Bu da kayar kapı için sürgülü cam,bursadan geldi,300 tl.Yazın karşılıklı açılır cam olmazsa olmazlardan, tecrübeyle sabit:smiley: malzeme toplamaya devam.

Kolay gelsin, malzemeler tamam gibi yakında son halini görürüz inşallah

Sahibinden sitesinden hiç kullanılmamış ikinci el bir portatif tuvalet aldım ama kargo 135tl çıkınca fiyat avantajı kalmadı.Hemen hemen sıfır fiyatına geldi.Bunun aynısı: X5 723342065g62

herşeyden önce hayırlı olsun ve kazasız belasız kullanasınız. Aynısı bende de var ve yaklaşık 5 senedir inanın memnuniyetim fazlası ile sürüyor. Özel hız tutkunu olan ya da yokuşta sana basarım diyenler gidip binek yarış arabası alsın derim, araçta 1.5-2 ton yük taşıma gibi derdiniz varsa da minibüs yerine kamyonet ya da kamyon alın taşımacılık yapın derim... 2.4 ww her tarihte 2.5 turbodan hem çoook çok yakıt ekonomisi sağlıyor, hem daha ucuz bakım maliyetleri. Eh! amaç yarış ya da nakliye olmadığı için, gezmek ve istediğiniz yerde kamp olduğu için ww 2.4 bu işe biçilmiş kaftan. Hele zayıf ekonomiyle yola çıkanlar olarak 10 puan. Tekrar hayırlı olsun, içini de internet sağolsun kaynak çok fazla ama bana kalırsa kendinden çok emin konuşanlardan uzak kalın ve kendi ihtiyaçlarınıza göre dizayn edin, ilk etapta çok pahalı malzemeyle bütçenizi zorlamayın, ilk tatilinizde yaşayacağınız tecrübelerle sonraki tatile planı rahatça ve ekonomide zorlanmadan değiştirebilirsiniz. Mutlu, huzurlu, sağlıklı, trafik magandasız, solda gitmeyi gurur yapanların, içmeyi bir halt sananların olmadığı yollar, parkettiği alanda boş şişe, karpuz kabuğu, çöp vb bırakanların olmadığı, kendi aracınızda kalacağınız ve elk-su-wc olarak faydalanacağınız 3mlik parka 5 yıldız otel parası istemeyen işletmecilerin bulunabileceği park alanları ile dolu bir tatil dilerim..
not: son kısımdaki dileklere ülkemizde olmayacak duaya amin demeyin diyecekler var mıdır bilemem ama umarım bilinçli kesim oranı 2020'de artar. Bir imza kampanyası da bu konularda başlatmak lazım ama öyle 18TL isteyerek falan değil, sadece imza karşılığı...

Son düzenleme:

Isıtıcım da geldi.Zibro kamin marka gaz yağı sobası.Henüz denemedim ama söylenen 12 saatte 2 lt tüketimi varmış.Yağın lt si 15 tl,oldukça pahalı bir ısınma şekli.Normalde 50 metrekarelik alan için ama ben camları aralık bırakacağım için çok bunaltmaz diye düşünüyorum.Ayrıca üstünü de çay ve yemek pişirmek için kullanmak mümkün.Peki webasto neden tercih etmedim?1)Çok pahalı(2500 tl ),soba 270 tl 2)Çok gürültülü 3)sobanın ne elektrik derdi var ne de baca ya da egsoz derdi 4)soba, ocak gibi kullanılabiliyor,üstünde kestane bile pişiriyorlar.5)Çok az kullanıcam yılda belki 4-5 kez 6)Çok soğuklarda işyerimde doğal gaz sobası yetersiz geldinde de kullanabilirim.Diye düşünüp tercih ettim,inşallah koku yapmaz:smiley:
IMG 20200110 182714

Isıtıcım da geldi.Zibro kamin marka gaz yağı sobası.Henüz denemedim ama söylenen 12 saatte 2 lt tüketimi varmış.Yağın lt si 15 tl,oldukça pahalı bir ısınma şekli.Normalde 50 metrekarelik alan için ama ben camları aralık bırakacağım için çok bunaltmaz diye düşünüyorum.Ayrıca üstünü de çay ve yemek pişirmek için kullanmak mümkün.Peki webasto neden tercih etmedim?1)Çok pahalı(2500 tl ),soba 270 tl 2)Çok gürültülü 3)sobanın ne elektrik derdi var ne de baca ya da egsoz derdi 4)soba, ocak gibi kullanılabiliyor,üstünde kestane bile pişiriyorlar.5)Çok az kullanıcam yılda belki 4-5 kez 6)Çok soğuklarda işyerimde doğal gaz sobası yetersiz geldinde de kullanabilirim.Diye düşünüp tercih ettim,inşallah koku yapmaz:smiley:Ekli dosyayı görüntüle 517222

Bende bunun yuvarlak olanı var koku olayını merakla bekliyorum.
İlk aldığımda (on yılı geçmiştir) içinde kalan gazla denemiştim dükkanda yarım saat kadar ne kadar etkiliydi hatırlamıyorum. Birde o zaman bu kadar küçük mekanda kullanırım diye düşünmemiştim. Yalnız gazını mutlaka Zibro Kamin orjinal gazı kullanın denildiğini hatırlıyorum.

Bende bunun yuvarlak olanı var koku olayını merakla bekliyorum.
İlk aldığımda (on yılı geçmiştir) içinde kalan gazla denemiştim dükkanda yarım saat kadar ne kadar etkiliydi hatırlamıyorum. Birde o zaman bu kadar küçük mekanda kullanırım diye düşünmemiştim. Yalnız gazını mutlaka Zibro Kamin orjinal gazı kullanın denildiğini hatırlıyorum.
Dışarıda yakılıp söndürüldüğü müddetçe kesinlikle koku yapmadığı söyleniyor.Bu videoda ki arkadaş karavanda henüz yeni denedi ve olumlu bilgiler verdi.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=X9bUjMbJLUU

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri