Korsan Morsan Gezmeye Devam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,268

makara60

Zirve
Ducato karavanı mı sattıktan sonra bir süre otomobil ile idare edebilirim diye düşündüm ama bir ay dayanamadım.Adeta evimi satmış,sokakta kalmış gibi hissettim.2001 model 2.4 bir transporter aldım.Sebebi bütçemin eski model araçlara yetmesi,elektroniği bol, turbolu transporter ların ağır masraf çıkarmasından korkmamdı.Almadan önce aldığım yorumlar pek iç açıcı değildi.Ağır,hantal,gürültülü dendi ama ben yine kendi bildiğimi okudum ve aldım,umarım pişman olmam.Sattığım 2.8 turbolu motor ducatodan daha hantal olmadığını gördüm.
IMG 20191214 161254
IMG 20191214 161423

Etiketler
Araç 5+1 camlı kamyonet olarak ruhsata işli,ben 1+1 şeklinde değiştirip şoför mahallinden geçiş sağlıyacağım.Planım sürgülü kapı karşısında klasik karavan düzeninde olduğu gibi koltuk masa koltuk düzeni kurup,yatak+oturma alanı olarak kullanıcam Arka bagaj kapısının önüne enlemesine 60 *165 boyunda mutfak tezgahı koyup altına temiz,pis su bidonları,mini buzdolabı ve piknik tüpü yerleştiricem.Ancak şu ana kadar incelediğim t4,t5 camper düzenlerinde böyle bir uygulama görmedim.Acaba gözden kaçırdığım bir ayrıntımı var diye sizler de sormak istiyorum.

Hayırlı olsun ,kolay gelsin , yeni baştan kendine iş çıkarmışsın , genç olunca enerjiniz oluyor , biz ihtiyarlar bazı eksiklerimizi tamamlamaya bile üşeniyoruz .

Evye, Ocak, üstten açmalı buzdolabı sürgülü kapı karşısında olmalı bence her klasik Transporter da olduğu gibi.
Yatak olacak koltuk açıldığında arkası , arka kapağa dayansın. Böylece porta potti tuvaleti yatak bitimi ile ön koltuk arasina koyabilirsiniz gece.
Mutfağa dışarıdan ulaşmayın bence, yeteri kadar yer var içerisinde.
Sizi tek zorlayacak içerisinde ayağa kalkamayacaksınız.
Evyeye giden su hattına T koyup ucunu korleyin. Gerektiğinde duş hattı olarak kullanırsınız.
Tek kişi 20 litre temiz su, 10 litre pis su yeter.

Öncelikle hayırlı olsun.
Boyunuz kaç bilmem ama Benim transporter deki hayalim arkadaki yan camları sac yapıp dışarıya 10 ar cm bombeli yapıp yatağı arkaya enlemesine koyarak ön taraftan 60-70 cm kazanmaktı. Siz daha iyisini bilirsiniz.

Hayırlı olsun ,kolay gelsin , yeni baştan kendine iş çıkarmışsın , genç olunca enerjiniz oluyor , biz ihtiyarlar bazı eksiklerimizi tamamlamaya bile üşeniyoruz .
Süleyman abi aslında enerji falan kalmadı ama heves devam ediyor.Yaklaşık on gündür hastanede yatıyordum.Karavanı sattığıma öyle pişman oldum ki sabah dörtte kimseye görünmeden terminale gidip,5.00 otobüsü ile ankaraya gittim ve 14.00 gibi arabayı aldım geldim:smiley:
Evye, Ocak, üstten açmalı buzdolabı sürgülü kapı karşısında olmalı bence her klasik Transporter da olduğu gibi.
Yatak olacak koltuk açıldığında arkası , arka kapağa dayansın. Böylece porta potti tuvaleti yatak bitimi ile ön koltuk arasina koyabilirsiniz gece.
Mutfağa dışarıdan ulaşmayın bence, yeteri kadar yer var içerisinde.
Sizi tek zorlayacak içerisinde ayağa kalkamayacaksınız.
Evyeye giden su hattına T koyup ucunu korleyin. Gerektiğinde duş hattı olarak kullanırsınız.
Tek kişi 20 litre temiz su, 10 litre pis su yeter.
Hocam koltukların birinin altında akü diğerinin altında portatif tuvalet olacak.Tuvalet,taharet suyunu mutfak tezgahının altında ki 50 lt lik depodan alacak.Bu benim daha önce uyguladığım sistemin aynısı.Mutfak tezgahını en arkaya koymamın sebebi,hem içerden hem de dışarıdan ulaşılabilir olması.Çünkü içeride ayakta duramayacağım için tezgahı mümkün mertebe dışarıdan kullanmayı düşünüyorum.Ayrıca berber bataryası takacağım için arka kapının altını duş kabini gibi kullanabilirim diye düşündüm.Benim merak ettiğim bu araçları camper yapan insanların hiç böyle bir düzen kurmamaları,acaba gözden kaçırdığım bir şey mi var?

Hocam
Öncelikle hayırlı olsun.
Boyunuz kaç bilmem ama Benim transporter deki hayalim arkadaki yan camları sac yapıp dışarıya 10 ar cm bombeli yapıp yatağı arkaya enlemesine koyarak ön taraftan 60-70 cm kazanmaktı. Siz daha iyisini bilirsiniz.
tüv de çıkıntılara ne kadar müsaade ettiklerini bir yerlerde okumuştum ama unuttum:smiley:Ancak şunu söyleyebilirim,alçak tavan transporter da bunu yaparsanız, yatağınız tavana çok fazla yaklaşacağı için sıkılabilirsiniz.Yüksek tavan transporter da ise yukarı çıktıkça daralma çok fazla olduğu için yeterince yer kazanmanız pek mümkün gözükmüyor.

Öncelikle geçmiş olsun. 10 yıllık Transporter kullanıcısı olarak yapmak istediğinizde bir sıkıntı olmaz düşüncesindeyim. Sadece dış kaportaya zarar vermeyin ki satmak isterseniz sıkıntı olmasın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri