Korando 2.9 Td Ile Başlangıç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5,596
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 454,851
Merhaba arkadaşlar.
2002 model Korando 2.9 D sunroof lastiği lazım (Cam ile tavan arasındaki su geçişini önleyen lastik). Çözüm önerisi olan olursa çok sevinirim.
buralarda orjinalini bulmak imkansiz , sunroofcu ile gorusup muadili bulmak gerek. Su sızdirma varsa lastik değişiminden önce sunroof yuvasindaki yağmur suyu kanallarini kontrol edin tikanmis olabilir. Kanallarin girişinden basincli hava verip kanallari acabilirsiniz
Daha guncel bilgiler icin FB korando kj & musso Turk sayfasindan bilgi edinebilirsiniz.

selamlar saygilar

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Etiketler
Musso ve korandocular herkese selamlar.forumu en başından son satırına kadar soluksuz okudum 3 gün içinde. Gerçekten büyük emek verenler var onlar kendilerini biliyorlar.orgasmatron highoutput erek.65 hobilix ceng67 aklıma gelenler.tabi öncelik orgasmatron ve highoutput emeklerinize sağlık.
Korando öncelikle kasa olarak beğendiğim bir araçtı ama forumda bukadar bilgi görünce araca resmen aşık oldum.2 yıldır 98 model rav4 kullanıyorum otm vites.araci elden çıkardım.su an amacım soft offroad ve kamp gezileri.arac üstü çadırla kullanmayı ve gidebildiği yerde konaklamayı planlıyorum. Şu ara korando ya bütçem yetmeyebilir musso hedef gibi görünüyor. Şu an gümrüklerde de musso ve korando yok bildiğim kadarıyla.takip etmeye çalışıyorum. Sizden ricam aslında şu.30 bin civarı ağır araziye girmicek kamp gezileri için tercihim otm ancak musso mu korando mu.3.2 benzinli mi dizel 2.9 mu?şu an bildiğiniz düzenli bakımları yapılan malûm sitede satışta olan araç var mı?kocaelinde bir düz dizel musso var 25 bin tl.sizce araç nasıldır işimi görürmü. Yorumlariniz çok önemli benim için.
Bu arada özel bir holding te ekspertiz uzmanı olarak 8 yıldır çalışıyorum. Otm sektöründeyim.izmir e ve ankara ya seyahatlerin oluyor.ozellikle izmir de higotput ile tanışıp sohbet etmek isterim.yasim 38.nasip olur araç alabilirsem what s up grubunuza da dahil olmak isterim
Şimdiden herşey için tşk ler.
merhaba ,

öncelikle guzel mesajiniz icin tesekkur ederim , korando kj ve musso ya gönül verdiyseniz çok sabirli ve araştirmaci olmaniz gerekir.
Daha sonra mercedesten anlayan düzgün bir usta bulmanizda çok fayda var.

3.2 benzinli sürekli 4x4 olup yakit gideri yüksektir ama motoru eğer bilinçsiz ellere dusmediyse yillar boyu sorunsuz çalisir , 2.9 TD ler 4x2 4x4 secenekli olup uretildigi yillarin en iyi motorlarindandir , kolay ariza çikarmaz , biraz bakim ve gelistirme ile sorunsuz çalisir .
FB ta actigimiz ( FB ta ben yokum arkadasimiz @cenk.67 yönetiyor ) Korando kj & Musso Turk grubuna katilirsaniz daha guncel bilgiler edinirsiniz .

İzmire yolunuz düşerse tabiiki beklerim özelden mesaj atarsaniz iletisim bilgilerini paylasiriz.

selamlar saygilar

Herkese selamlar günaydınlar
Malûm sitede bir süredir ilanları takip ediyorum bütçeme uygun 2 araç var fikrinizi almak isterim
Biri 2.3 dizel otm ki bu motor hakkında bilgisi olan daha önce kullanan var mı bilemiyorum. Bu araç masrafsız ve fiyatı 25 bin.arac ankara da .almak istersem ankara da kime gösterebilirim güvenilir.kaporta tarafını ben hallederim kendim eksperim zaten.motor mekanik te bakarım ama 4×4 durumu bu araçların bu forumdan öğrendiğim kronik sorunlarını daha iyi kontrol edebilecek biri var mıdır ankara da??
Diğer araç ist kadıköy de 2.9 dizel fiyat 24 bin ancak bazı sorunları varmış. Bazen 4×4 e geçmiyor bu hava hortumlarından olabilir. Isınmadan viteslerde sorun olabiliyormuş ısındıktan sonra düzenliyormuş. Bu sorun ne olabilir fikir ve sizce hangi araç?
Şimdiden herkese teşekkürler.....
Isterseniz ilanlarla ilgili link atabilirim.

Bu arada yukarıda yazdığım araçlar musso korando değil.musso konuşu eski tarihli olduğu için buradan sormak istedim.fb kullanmıyorum bir süredir bu yüzden oradan da yazamam.

2.9 musso var om 602 mersedes motoru turbo intercoll 2.3 motorlu musso emin olmamakla birlikte turbo yok diye biliyorum baktirmaniz lazım Musso nun 3.2 benzinli olanı var ayrıca bakın derim

Redmi S2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.9 musso var om 602 mersedes motoru turbo intercoll 2.3 motorlu musso emin olmamakla birlikte turbo yok diye biliyorum baktirmaniz lazım Musso nun 3.2 benzinli olanı var ayrıca bakın derim

2.3 e bakıcam turbo var mi diye.ayrica bugün 3.2 ilana çıktı bitane bütçem sınırları içinde onu da takip e aldım.yanit için teşekkürler...

Bu arada sisin aracınız duruyormu sattınız mi acaba?
Ben araç üstü çadırla birlikte soft kamp gezileri yapmayı planlıyorum musso ile.sizce orjinal hali ile yeterli gelir mi?ağır araziye çıkmayacak.mutlaka bi a/t lâstik ister tabiki o ayrı...

Araç üstü çadır ve ağır olmayan offrood için uygun bir araç FB sayfasında cengiz abi var 3.2 korandoyla offrood yapiyor

Arkadaşlar merhabalar uzun bir süredir takip ediyorum burayı ve aracımı satmak için en uygun yerin burası olduğunu ilgilenenler varsa yazabilirler

Fotolar burda

5FB73745 62F4 401B 8A47 2C2FE8B48A12

9723DB68 6DAA 4689 98E8 A6969FBACCC3

1FFE4AFE 3536 40C8 9058 4C4A23A586F3

B3E894CF C55C 4190 A1C6 7486D25F549A

3DF644E8 F4B7 478C 8B27 0A6778D7CD04

F20810D4 2076 4F51 8F30 F98288A9CB3B

Merhaba arkadaşlar, bazı sayfaları karıştırdım ama bulamadım, İstanbul avrupa yakasındayım bir tane satılık 2.9 otomatik Korando araç var, Avrupa yakasında kime gösterebilirim bunu, özellikle bahçelievler-güngören civarı tavsiye gelirse çok sevinirim

Selam forumdaşlar ,

Uzun bir aradan sonra tekrar beraberiz ,
Bu gün İzmir de @erek.65 arkadaşımızın 2.9 Musso sunun bazı elektrik , mekanik sorunları ve sıvı değişimleri yapıldı , yaşına göre çok iyi durumda olan musso biraz bakımla kendine geldi :smiley: arkadaşımıza aracını iyi günlerde kullanmasını ve Van'a yolculuğunun hayırlı ve sorunsuz geçmesini dilerim. Selamlar Saygılar...
6f2691ba38813b959a20c3a81dc77e6a
16cc097241c6529ecdbad8be3f04d856
1e2b3e05bfff90f911385c2ebc3b489b
1f53489367ae390761f103764f2abbcc
Ec2fcb19f6cb2ff7c516cda13d856c4c
509480a2f90d1ff82e87b9495f31b305

gezenbilirin en bomba paylaşımlı sayfası, aslında bu bir sevda idi ve seviyoruz bu araçları, inşallah bir daha alırız tadı azımızda kaldı

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR