Korando 2.9 Td Ile Başlangıç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5,596
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 456,729

highoutput

Zirve
Yer
izmir
Merhaba arkadaşlar

91 jEEP xj Yİ satıp yerine Korando 2.9 TD aldık. Sayın @orgasmatron kardeşimizin uzun zamandır kullandığı ve memun kaldığı aracı bizde test etme imkanı yarattık kendimize.İlk izlenimler ,Araç konfor olarak bir arazi aracına göre çok tatmin edici.Retro görünümü araca farklı bir hava veriyor.İçi gayet geniş ve rahat. 2.9 td intercool Mercedes motoru yaklaşık 1800 kg olan araç için uygun ve yeterli güce sahip.Genel bakımını yaptıktan sonra kullandıkça ve offrod için değişiklikler yaptıkça buradan sizlere paylaşmaya devam edicem.Bu arada teknik bilgiler konusunda @orgasmatron kardeşimizin çok yardımları oldu ve hala oluyor , kendisine çok teşekkür ederim.

Selamlar Saygılar

IMG 20160921 WA0022

IMG 20160921 WA0023

Etiketler
Merhaba arkadaşlar

91 jEEP xj Yİ satıp yerine Korando 2.9 TD aldık. Sayın @orgasmatron kardeşimizin uzun zamandır kullandığı ve memun kaldığı aracı bizde test etme imkanı yarattık kendimize.İlk izlenimler ,Araç konfor olarak bir arazi aracına göre çok tatmin edici.Retro görünümü araca farklı bir hava veriyor.İçi gayet geniş ve rahat. 2.9 td intercool Mercedes motoru yaklaşık 1800 kg olan araç için uygun ve yeterli güce sahip.Genel bakımını yaptıktan sonra kullandıkça ve offrod için değişiklikler yaptıkça buradan sizlere paylaşmaya devam edicem.Bu arada teknik bilgiler konusunda @orgasmatron kardeşimizin çok yardımları oldu ve hala oluyor , kendisine çok teşekkür ederim.

Selamlar Saygılar

Ooo Cenk hocam da gelmiş evet merhaba simdi tek bir noktadan info verelim daha kolay olur.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar

Selamlar Saygılar
Abi seninkinin ici daha güzel deri herzaman fark ettiriyor

@orgasmatron kardeşim merhaba

Dediğin doğru aracın koltuk deri döşeme ayrı bi havası olmuş kapı döşemeleri çıtalar göğüslük tavan yer döşemesi kapı fitillerine kadar hasarsız ve temiz.Dün kullanma klavuzunu kurcalarken içinden servis faturaları çıktı. 2016 4. ayda şarj dinamosu komple değiştirilmiş ,marş motoru burçlar , rulman değişip revizyon yapılmış ve aks körükleri değiştirilmiş geçen ayda 80 amper yeni akü takılmış. Hafta sonu test foto ve videolar çekip buradan paylaşırım yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum.

selamlar saygılar

Son düzenleme:

Merhaba arkadaşlar

Selamlar Saygılar

Ooooo hayırlı uğurlu olsun avukat kanına girmiş senide sanyongçu yapmış
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Matchplus gezi resimleri koymuş dün gördüm manzaralı ...

Avukatım gezim çok aslında ama o an çekmiyor meret sonrasında da ben uğraşmıyorum,yoksa geçen hafta ışık dağında domuz avındaydım muhteşem manzaralar vardı

Öncelikle aracınız hayırlı olsun bende yaklaşık 1 sene bu aracın ruski videolarını seyfettin daha sonra her ne kadar tanismasakta bilgilerinden faydalandığım ORGASMATRON arkadaşımın gazıyla bende 2.9 td aldım artik takipcinizim siz yapın bende arkamızdan geliyorum

selamlar ,

@matchplus @ceng67 iyi dilekleriniz için teşekkürler.

@orgasmatron siteye virüs gibi girdin valla aklımızı çeldin :smiley: ssyang tan ne kadar reklam ücreti alıyorsun :smiley: itiraf et :smiley:

şaka bi yana eski amerikanla uğraşmak zevkli fakat ciddi bütçe işi bi yere gelince tıkanıyor insan. XJ yi verdiğim arkadaş aracı komple restorasyon yapacak ,aracı onun alması beni sevindirdi çünkü aracın kıymetini biliyor yakın gelecekte klasik sayılabilecek orjinal araç ta olduğu için masraftan kaçınmadan ve orjinalliğini bozmadan restorasyon işlemini yapacak kendisiyle dostlukta kurduk bu arada aracın restorasyon aşamalarını benimle paylaşacak bende buradan paylaşırım inş.

Gelelim korandoya @matchplus denedinmi bilmiyorum elinden çok araç geçiyor belki denk gelmiştir geçmediysede bi denemende fayda var.Aracın standart özellikleri beni tatmin etti. Şimdi sıra offraod donanımı için bütçe yaratmakta.Yakın gelecekte inş bütçe ayarlandığında buradan seçenekleri sizlerlede paylaşıcam hep beraber yorum ve tecrüblerimizle aracı şehir hayatından çıkarıp araziye daha uygun hale getiricez.

@matchplus bu arada varmı senin 4x4 alma planın ? ne yapacaksın ? bizlerle paylaşırsan menun oluruz.

@ceng67 tanıştığımıza memnun oldum tecrübelerimizi paylaşmak benim için keyif olacak.

selamlar saygılar

Son düzenleme:

selamlar ,

@matchplus @ceng67 iyi dilekleriniz için teşekkürler.

@orgasmatron siteye virüs gibi girdin valla aklımızı çeldin :smiley: ssyang tan ne kadar reklam ücreti alıyorsun :smiley: itiraf et :smiley:

şaka bi yana eski amerikanla uğraşmak zevkli fakat ciddi bütçe işi bi yere gelince tıkanıyor insan. XJ yi verdiğim arkadaş aracı komple restorasyon yapacak ,aracı onun alması beni sevindirdi çünkü aracın kıymetini biliyor yakın gelecekte klasik sayılabilecek orjinal araç ta olduğu için masraftan kaçınmadan ve orjinalliğini bozmadan restorasyon işlemini yapacak kendisiyle dostlukta kurduk bu arada aracın restorasyon aşamalarını benimle paylaşacak bende buradan paylaşırım inş.

Gelelim korandoya @matchplus denedinmi bilmiyorum elinden çok araç geçiyor belki denk gelmiştir geçmediysede bi denemende fayda var.Aracın standart özellikleri beni tatmin etti. Şimdi sıra offraod donanımı için bütçe yaratmakta.Yakın gelecekte inş bütçe ayarlandığında buradan seçenekleri sizlerlede paylaşıcam hep beraber yorum ve tecrüblerimizle aracı şehir hayatından çıkarıp araziye daha uygun hale getiricez.

@matchplus bu arada varmı senin 4x4 alma planın ? ne yapacaksın ? bizlerle paylaşırsan menun oluruz.

@ceng67 tanıştığımıza memnun oldum tecrübelerimizi paylaşmak benim için keyif olacak.

4*4 arabanın sıkıntısı bitmez helede eski ise ve hakkını veriyorsan..tabi bu amerikan olunca iyice artıyor..
Korando hiç kullanmadım musso ve actyon sport kullandım 2 sinide beğenmedim ve çok önemli bir ayrıntı belkide avukattan evvel değmişimdir bu arabalara..sangyonga hep bi meylim olmuştur
Tekrar arazi aracı düşünüyorum elimde bmw kaldı onuda satıcam eğer bütçeyi ayarlayabilirsem belki bi patfinder alabilirim bakalım kısmet..
Jeep artık başka bahara

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri