Konya Çevresinde Kamp Yapabileceğimiz Bir Yer Arıyorum?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kuzu Pirzola Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,648

Kuzu Pirzola

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Ben selçuk üniversitesi doğa sporları klübündenim.

13-14-15 mayıs tarihleri arasında Konya çevresine çadır, karavan ve olursa bungalovda kalınabilicek, ulaşımı kolay ve ucuz bir ponsiyon yada konaklama yeri arıyorum

üniversite öğrencileri olarak bir gezi düzenlemek istiyoruz, görüşlerinizi bekliyorum. :smiley:

Etiketler
Ynt: Konya Çevresinde Kamp Yapabileceğimiz Bir Yer Arıyorum?

Memleketim olan Beysehir'e gidebilirsiniz. Önce arayın ama , son durumu bilmiyorum.
Ada kamp, Beyşehir -Akseki 5. km 0.332.5289093
Beyşehir gölü milli park olarak kabul edilmiştir.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=4787.0

Ynt: Konya Çevresinde Kalınacak Yerler (13-14-15 Mayıs)

Otel, pansiyon tarzı ve etrafında gezilecek bir yerler düşünülüyorsa Ilgın bu konuda değerlendirelebilir.
İş amaçlı uğrayıp 1 gece konaklamıştım. Otel özellikle çok temiz ve fiyat olarak uygun, gurup olarak ayrıca pazarlık yapılabilir.
Belediyenin bu konuda kiraladığı odalar var fakat ben temiz bulmadığım için kalmadım, oteli tavsiye ederim.

http://www.ilginkaplicalari.com/Page.php?MenuId=46 adresinden faydalanabilirsiniz?

Başlığı neden bu bölümde açtığınızı tam olarak anlayamadım doğrusu? Karavanı olanlar da var, onlar için de uygun olabilecek bir yer mi arıyorsunuz? Çadır kampı mı düşünüyorsunuz? Çadır, bungalov bir arada mı olsun istiyorsunuz? Uygun fiyatlı pansiyon mu arıyorsunuz? Yoksa hepsi bir arada mı?
Karavan ile tam olarak ilişkili değilse sizi "kampçılık" bölümüne ya da pansiyon arıyorsanız "yurtiçi geziler" bölümüne yönlendirelim, orada daha doyurucu yanıtlar alırsınız?

bu bölüme açmasını ben söyledim. Çünkü forumda kampçılardan daha aktif karavancılar. Ve daha yardımcı olabilirler diye düşündüm. Kendi karavanları ile mi gidecekler yoksa hazır karavan kiralama amacı ile mi soruyorlar kısmını bilmiyorum Cem.

Eminki başlığı açan arkadaşlarda bir araştırma yapmışlardır, google amca dan genel bir bilgi aldım.
küçük grup oluşturulacak öncelikle adı geçen yerlerde bir keşif yapabilirler.
http://www.memleket.com.tr/news_detail.php?id=82088

Sayın , Kuzu pirzola,

konyaya 50 km uzaklıkta şarkikaraağaç ilçesi kızıldağ milli parkını deneyebilirsiniz orman bölge müdürlüğüyle görüşürseniz size her türlü kamp konusunda yardımcı olacaklardır.

bizim karavanımız yok karavan kiralanan hem çadır hemde bungalow bulunan bir yer arıyoruz bizim çadırımız da duruma göre ayarlanıcak eğer çadır kiralanan pansiyonlar olursa tercihimiz olucak il olarak konya istenmedi bugün kü toplantıda başka iller düşünülüyomuş mersin tarsus oylarda çok çıktı oralarda bildiğiniz bu tür yerler var mı görüşleriniz için teşekkür ederim

Sevgili "Kuzu Pirzola"
Ülkemizde genel anlamda kampçılık ( çadır +karavan) Karadeniz bölgesinde Ordu dan başlayıp, batı yayında devam edip (maalesef İstanbul'u atlayıp) kıyı boyunca taa Alanya-Taşucu na kadar(örneğin Akçakıl kamping) ve buradan Kapadokya ya devam eden yay içinde yapılabiliyor.Yani kıyı kampçılığı ağırlıklı bir kampçılık geleneğimiz var diyebiliriz.
Aralarda da zincir kopmak ile birlikte bağımsız beldelerde de (Konya /Karatay (sadece karavan park yeri,) Van,Doğubeyazıt ,Adıyaman/Kahta, Denizli/Pamukkale,Eğirdir, Edirne gibi turizme önem veren beldelerimizde ve dağcılık aktivitelerinde sözü edilebilecek bir çok noktalarda kampçılık için hızlı gelişmeler izleniyor ancak bu kamplar henüz kamp karavan derneklerinin ya da Ulusal Kamp Karavan Federasyon'un literatüründe sağlıklı bir biçimder yer almıyor (yine maalesef).
(Bir üçüncü maalesef e yer vermemek için notlarımı burada noktalıyorum :D)

Kamp yapma hevesinde olan siz kardeşlerimizi candan kutluyor kolaylıklar diliyorum.
Gitmek istediğiniz yöreyi belirlemeye çalışın.Daha ayrıntılı yardımlarımız olabilir sanırım.

Rüzgar

Sevgili Başak,

Yöreyi kesin olarak belirledikten sonra bu bölümde adı geçen kamping başlıklarına bir göz atabilirsin.. Yeterli gelmezse biz yine yardımcı oluruz.

Bu güzel hevesinizden dolayı genç kampçı kardeşlerimizi gönülden kutluyoruz.

Slm lar
Sayın Kuzu pirzola. Sanırım Konyada okuyorsunuz ve konya ili yakınlarında kamp yerleri arıyorsunuz.Biraz grup olarak mersin silifke yöresine yönelmişiniz. kararınızı tekrar gözden geçirip konya' ya çok yakın olan Beyşehir-Cevizli Kasabasına veya Isparta Şarkikaraağaç ilçesi Kızıldağ Milli Parkına gitmenizi öneririm. Bu mevsimde gezip görülebilecek en harika yerler. Her iki yörede de kütük evlerde çadırlarda varsa karavanınızda konaklama imkanınız var.Beyşahir Gölü ve çevresi doğal güzelliğini görmenizi tavsiye ederim.. Mersin ve yöresi Haziran Temmuz Arası deniz ve doğal güzelliğinden dolayı tercih dilmeli derim.. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR