Konya-Akşehir.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan racoed Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,070

Etiketler
Ynt: Konya-Akşehir.

Sultan Dağları'nın eteklerinde, çok hoş bir kentimizdir Akşehir. Nedenini tam bilmiyorum ama buradan hoşlanıyorum. :-\ Çoğu zaman yanından transit geçtiğimiz, yeterli ilgiyi göstermediğimiz bir kent olabilir bazılarımız için. Öyle yapmayın arkadaşlar; buraya zaman ayırın, pişman olmazsınız. :smiley: Hiç olmazsa, kebabının tadına bakın. ;) ("Lezzet Kebap Salonu")

Buranın bir de il olma sevdası vardır ki bence çoktan hak ediyor. Şimdilik, bu konu gerilerde kalmış gibi görünse de hakkını vermeliyim. Benim düşünceme göre Akşehir İli: Akşehir, Ilgın, Doğanhisar, Tuzlukçu, Yunak,Çeltik ve Sultandağı (Afyon'dan alınıp bağlanmalı)'ndan oluşmalıdır. ::smiley:

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Buranın bir de il olma sevdası vardır ki bence çoktan hak ediyor. Şimdilik, bu konu gerilerde kalmış gibi görünse de hakkını vermeliyim. Benim düşünceme göre Akşehir İli: Akşehir, Ilgın, Doğanhisar, Tuzlukçu, Yunak,Çeltik ve Sultandağı (Afyon'dan alınıp bağlanmalı)'ndan oluşmalıdır. ::smiley:
Katılıyorum doğru tespit. :smiley:

Akşehir "Dünyanın Merkezi" olmuş bir yer, il merkezi olması mı çok görülüyor. :-\

Sayın racoed , elinize emeğinize sağlık.Eski taş evler ,sapasağlam duruyor hala ,eski evlerde günümüze kadar dayanmışlar.Gaziantepteki cenazeye gitmek için izmirden özel aracımızla ılgından geçerken yol kardan kapandı , 3 gün 3 gece araç içinde mahsur kaldık,ben 6 yaşındaydım yol açma aracı yolları temizlerken bize rastladı ve geceyi bir benzin istasyonunun sahibinin evinde geçirdik, dedemlerde benzin istasyonları çalıştırdıklarından şükür tanıdılarda evlerini açtılar bizede donmaktan kurtulduk.Soğuğu çok şiddetliydi o küçük halimle üstüme 3 yorgan atmışlardı ve titremem geçmiyordu üstünden tam 44 yıl geçmiş ,ılgını ismini duyunca hatırladım.Büyüklerinizle de yakından ilgilisiniz ne mutlu sizlere.

Akşehir İle ilgili yazılanları ,resimleri görünce mutlu oldum.İlgilenen arkadaşlar için yolu Gülmecenin Başkentine düşen herkesi bekleriz.

Halen Akşehir de Diş Hekimi olarak bulunmaktayım. Yamaç paraşütü ile çekilmiş Akşehir fotolarını da ben ekliyeyim.

1

2

Sayın Itıra,anılarınız tazelenmiş.Tabi iki büyüklerimizle ilgileneceğiz,birgün kendimizinde yaşlanacağını unutamayız.Selamlar.

Sayın Sümer, isim olarak sizi tanıyorum.Kaderde burada karşılaşmak varmış,mutlu oldum.Belki bilirsiniz,ben Karaman'lı terzi Tahir'in oğluyum.Selamlar.

Ynt: Konya-akşehir.

arcaved' Alıntı:
bir de gölümüz kurumasaydı! ah ahhh.

Ben yaptım oldu mantığı;Eber Gölü'yle bağladık taştı, köyler su altında kaldı, halkını Almanya'ya gönderdik.Sondajla suyunu çekip bahçelerimize salıp hesapsızca suladık, göl çekildi, sondajı yasakladık.Almanya'ya gidenler döndü, şimdi eski arazilerini bulup yerleşiyorlar. Bu mantık(sızlık)malesef bizim ülkemizde yaygın.

Ynt: Konya-akşehir.

başka ne denilebilir ki! siz fazlasıyla anlatmışsınız. çocukluğumda hatırlarım, babam boyum kadar sazanları getirirdi. babam balıkçı falan değildir. öylesine alelade bir vatandaştır. ama arkadaşlarıyla tutar getirirlerdi. o kadar üzücü bir durum ki çocukluğunuza ait bir çok şeyin silinip gitmesi. Yapacak bir şey var mı bilmiyorum ama keşke olsa da biz de işin ucundan tutsak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri