Komple Boya Masrafı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xirzoop Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,432

xirzoop

Ana Kamp
Merhaba gezenbilir e üye olalı çok oldu ama yeni Samurai sahibiyim dolayısı ile yeni üyeyim. 96 model açık kısa kasa samuyu komple boyatmak istiyorum. ustayı çok zorlamasa da kaporta işçiliği de var biraz komple boya kaporta neye mal olur araç yeşil aynı renge yada mat yeşile boyatmak istiyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
sentetik boya ile 1000 tl ye boyanır kişisel terciğim güzel olmaz veya akrilik boya ile birinci sınıf 3000 tl gibi fiyata sadece boyanabilir sıfır gibi olur kaporta işciliği haric

sentetik boya ile 1000 tl ye boyanır kişisel terciğim güzel olmaz veya akrilik boya ile birinci sınıf 3000 tl gibi fiyata sadece boyanabilir sıfır gibi olur kaporta işciliği haric
Birinci sınıf boyayı 3000 e kim yapıyor bu arada

Birinci sınıf boyayı 3000 e kim yapıyor bu arada

Bu bilgilendirme amaçlı yaklaşık fiyattır tam fiyatı araç görüldükten sonra sarf olucak malzeme artı işçilik olarak hesaplanır bu yapan ustaya görede değişir

Şimdiye kadar aracı görüp de fiyat veren kaporta boyacı ustalardan en yüksek fiyat veren 7500 en düşük 6000 ve arada 7000 verenler de var. Hepsine mümkün olduğunca aynı tarifi yaptım ona göre fiyat verdiler görmeden sadece boya için 3000 den başlar diyen de oldu. Konu ile ilgilenen arkadaşların bilgisine sunarım

Bu fiyatları duyunca iyi ki istanbul da yaşamıyorum diyorum.Benim karavanım şu an boyada,ufak tefek kaporta işleri de vardı.Boya olarak çift renk düşündük ve vereceğim ücret her şey dahil 2000 tl.Buna tabana atılacak pütür de dahil.Ayrıca boyayı ben alıp hesaptan düşücem yani en kaliteli boya hangisi ise o olacak.

Bu fiyatları duyunca iyi ki istanbul da yaşamıyorum diyorum.Benim karavanım şu an boyada,ufak tefek kaporta işleri de vardı.Boya olarak çift renk düşündük ve vereceğim ücret her şey dahil 2000 tl.Buna tabana atılacak pütür de dahil.Ayrıca boyayı ben alıp hesaptan düşücem yani en kaliteli boya hangisi ise o olacak.
Nerede yaşıyorsunuz arabayı oraya getireyim :smiley:

Bu arada sadece boya işi yok kaporta da yer yer çürük ler var araç komple baştan aşağı sökülüp kasa kupadan ayrılacak ve kadadaki bütün çürükler onarılıp iliklerine kadar boyanacak

Konuyu takıpteyim arkadaşlar ben de bir samurai elden geçirmek istiyorum kaporta-boya olarak. niyetim de aynen mat yeşil ancak ikinci ihtimal olarak normal haki yeşil düşünüyorum.

burayı görmeden önce 2500tl olan bütçemin işe yarayacağını düşünmüştüm ancak biraz hayal kırıklığı oldu. ,

İstanbul'da ya da Adana'da bir usta tavsiyesini hevesle bekliyorum. umarım gelir. ya da şöyle yerlere sorup fikir almaya çalışsam mı diye de düşünmedim değil.

4x4 Garaj Club
Low Garage 2 - Off Road
Tokdoğanlar Oto Kaporta Servisi

Konuyu takıpteyim arkadaşlar ben de bir samurai elden geçirmek istiyorum kaporta-boya olarak. niyetim de aynen mat yeşil ancak ikinci ihtimal olarak normal haki yeşil düşünüyorum.

burayı görmeden önce 2500tl olan bütçemin işe yarayacağını düşünmüştüm ancak biraz hayal kırıklığı oldu. ,

İstanbul'da ya da Adana'da bir usta tavsiyesini hevesle bekliyorum. umarım gelir. ya da şöyle yerlere sorup fikir almaya çalışsam mı diye de düşünmedim değil.

4x4 Garaj Club
Low Garage 2 - Off Road
Tokdoğanlar Oto Kaporta Servisi
2500 tl ye de boyanabilir gezen bilir diye boşa dememişler bir katane boyacı gezdim :smiley: bana verilen fiyat benim aracıma özel bir fiyat sizinki bu kadar pahalı olmayabilir benim kaporta işçiliği baya var hepten bitik değil ama ön kaput değişse daha iyi olacak neyse birde ben komple sökülüp öyle boyansın istiyorum iliklerine kadar boyansın dedim ve en iyi işçilik olsun dedim istediğim renk ekteki gibi birşey. aracım da hali hazırda yeşil. samuraici bir arkadaşım kışın boyatmayı da tavsiye etmedi macunlar patlar diye

B9d0f939d2b671732d703ab498a89e11

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri