Kocain Mağarası - Antalya ( 07 / 04 / 2012 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off road runner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,038

off road runner

instagram kerim_yollarda
Yer
Antalya
Haftasonu nereye gitsek diye araştırdığımda, daha önce adını duymadığım ve pek bilinmeyen KOCAİN Mağarasının varlığını öğrendim. Mağara, Antalya - Döşemealtı'ndaki Ahırtaş beldesinde. Beldeye gitmek için Antalya'dan Burdur istikametine giderken Organize Sanayi Bölgesini geçtikten yaklaşık 6 km sonra sağ taraftaki Ekşili(Ekşili'ye sapan 2. tabele)-Camili- vs yazan tabelayı görünce sapıp yol boyu devam etmek gerekiyor. Ahırtaş köyünden sonra 5-6 yüz metre devam edince yol ikiye ayrılıyor. Sola sapıp ( Mağaranın tabelası var ) 3800 metre gidince sağa stabilize yol ayrılıyor. Burada da tabela var. Buradan da yine 3800 metre gidince ( zaten yol bitiyor ) mağaraya varıyorsunuz. Mağara 850m kotunda. Bu güne kadar çok mağara dolaştım ( Mağara sporcusu değilim ama gidilebilen tüm mağaralara mutlaka gidiyorum ) ama bu en büyüklerindendi. Malesef düzenleme adına tabela koymaktan başka bir iş yapılmamıştı ve herhangi bir düzenleme yoktu, turizme açılmamıştı. İçeride gidebildiğimiz kadar gittik. Ama sadece eşim ve oğlumla birlikte olduğumuzdan, buraya geldiğimizden kimsenin haberi olmadığından, yanımızda tek fener olduğundan oldukça karanlık ve kaygan olan mağaranın diplerine gidemedik. Yine de, amatör makinemizle çektiklerimzi payaşmak ve mağarayı bir nebze de olsa tanıtmak istedim

Kocain Maaras 062

Kocain Maaras 002

Kocain Maaras 007

Kocain Maaras 010

Kocain Maaras 013

Etiketler

Ynt: Kocain Mağarası - Antalya ( 07 / 04 / 2012 )

Gezimizin amacı sadece mağara olmayıp, biraz da doğada gezmek olduğundan ( mağaracı arkadaşlardan özür dileyerek ) biraz da diyer fotoğrafları ekliyorum.

Bölge Ardıç ağacı yetiştirme bölgesi idi. Ardıç kuşlarının ve Karatavuk kuşlarının sesleri doyulmazdı

Kocain Maaras 064

Kocain Maaras 066

Kocain Maaras 069

Mağara yolunda büyük bir ağacın üzerinde Kartal gördüm. Hemen aracı kenara çekip, fırladık. Fazla uzağımızda olmayan kartalı epey seyrettik. Ben fotoğraf makinasını almak için araca dönünce havalandı. Havada fotoğrafını çektik. Bize göre Deniz Kartalı idi. Kafası beyazdı. Ama " Yok canım, Antalya'da ne gezer" dedik. Havada dakikalarca süzüldü. Eve gelip Antalya2nın faunası ile ilgili araştırma yaptığımızda kartalın, gerçekten de Deniz Kartalı olduğunu anladık. Fotoğrafı büyütüp bakarsanız siz de görebilirsiniz. Bizim için çok heyecanlı idi ( bu güne kadar sadece bir kez Denizli'de ki 1903 rakımlı Kartal gölünde havada uçarken iki adet kartal görmüştüm )

Kocain Maaras 072

Çok güzel paylasım teşekkürler :smiley: Karain magarasına da gitmenizi tavisye ederim ...

osman_vip90' Alıntı:
Çok güzel paylasım teşekkürler :smiley: Karain magarasına da gitmenizi tavisye ederim ...

Teşekkür ederim ;) Karain mağarasını yıllar önce önce görmüştüm ama kısmetse mayıs ayı içerisinde yine gitmeyi planlıyorum.

off road runner' Alıntı:
Teşekkür ederim ;) Karain mağarasını yıllar önce önce görmüştüm ama kısmetse mayıs ayı içerisinde yine gitmeyi planlıyorum.

İyi olur , ben de bayağı önce motorlarla gitmiştim :smiley: güzel bir yeri var Mağaranın ama merdivenler bayağı yorucu ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR