Kocaeli Bölgesi Parkur Dosyası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,131
Ynt: Kocaeli Bölgesi Parkur Dosyası

Kocaeli belediyesinin yayınladığı bir gezi rehberi var adı kocaeli doğa yürüyüş parkurları güzel bir derleme olmuş...

Etiketler

Ben Ahmet(gembos) sitenin bir haftalik üyesiyim.Herkese dogada yasam dolusu selamlar.
Sitemizi kesfetmeye calisirken,`Kocaeli parkur dosyasini tikladim bana yabanci bir bölge olmadigi icin goz attim.

Gercekten bu böge dogayla ilgili her türlü kesif ve spor faliyetlerine acik bir bölge.
Ben belediyenin Kocaeli bölgesi doga parkurlari kitabini aldim, ücretsiz birde cay ismarlamadiklari kaldi,onun icin Kocaeli belediyesine buradanda tesekkür ediyorum.
Bana burnumun dibindeki pasa suyu gibi doga harikasi biryeri kesfederken hayatimin en güzel bir gününü yasatti.

[attachment=1]

soguk sularinda yüzdük

`Insan baliklama dalmali icine hayatin
Bir kayadan zümrüt bir denize (pasa suyuna) dalarcasina.`

Ataol Behramoglun`dan

[attachment=2]

`OGLUM ve BEN`cok güzel bir film di.

Cok güzel bir gün dü.

DSC00847

DSC00848

orhangazi çevresine de bekleriz. http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=cagatay adresinde 10'dan fazla parkur mevcut. gps datalarını da indirebilirsiniz.

´´Arkadasim Cagatay göndermis oldugun mesajdan bütün data ve gezilerinizi kiskanarak ve taktirle izlediim.Özellikle Karamürsel, akpinar, balaban yürüyüsün,insanin tek basina da olsa istedigi zaman dogayla bütünlesmenin bir örnegi.
Ben oniki yildir yurt disinda, senede yaklasik iki ay Istanbul,halidere,karamürsel,ve enson ikamet yerim yalova da yasiyorum.Istanbul`da büyüdüm.Istanbul gezginler grubunuda senin sayende ögrenmis oldum.Bende senin gibi burada tek basima doga yürüyüslerri yapiyorum.hatta dün gece seni oniki yasindaki ogluma örnek
göstererek onada doga sevgisi asilamaya calisiyorum.dilerim bütün hayatin boyunca doganin seni ceken bütün güzelliklerini yüreginde tasirsin.
Bende doga sever olarak maceraci ruhla olmasada türkiye`nin büyük bir kismi özellikle marmara va ege bölgesini dolastim.kazdaglarin daki ikiiki günlük kamp maceranizda cok güzeldi.Insana ah bende sizinle orada olabilseydim dedirtiyor.Sahin deresi, mihlicay,Hasan boguldu adatepe de kisada olsa yürüyüsler katildim,orasi gercekten cok güzel cennet köselerden biri.Ancak bu doga siteleri sayesinde biraz daha gezgin doga sever ruhumun amatör doga sporlari dogrultusunda gelistirmek istiyorum.Bundan sonra bende gittigim yerleridaha detayli yasayarak doga severlerle paylasmayi umuyorum.Örnegin Kocaeli pasa suynda baya zorlu dere ici yürüyüsünden sonra bir kac selalesinde yüzdük ama ulasim ve güzergahi hic düsünemedim.Hatta Umut kaptan arkadasima
umutkaptan' Alıntı:
İsterseniz mevkiide paylaşın arkadaşlarımızla
cevap bile yazamadim.Bu yil agustosta oradayim tekrar gidip pasa suyunu tüm detayi ile inceleyip tüm doga severlerle paylasmayi umuyorum.Herkesede israrla tavsiye ediyorum.Sehrin göbeginde adeta cölde bir vaha gibi.

Tüm doga severe doganin bizi ceken doga askiyla kalmasi dilegiyle....[attachment=1][attachment=1]

DSC01408

arkaşlar etkinlikleri etkinlik takviminde neden paylaşmıyorsunuz. kacırdık tanışmayı falan

Yakın zamanlarda paşasuyuna giden var mı ? Parkur durumu ile ilgili bilgi alabilirmiyim? Zorluk derecesi, parkur tabelalarının durumu,civardaki tesisler vs...

saitozsoy' Alıntı:
Yakın zamanlarda paşasuyuna giden var mı ? Parkur durumu ile ilgili bilgi alabilirmiyim? Zorluk derecesi, parkur tabelalarının durumu,civardaki tesisler vs...
mrb ben gecen hafta gittim dere biraz yüksekti tesis olarak parkur başlangıcına yakın GÖLKAY tesisleri var belediyeye ait. sabah kahvaltı falan mevcut 10 lira olması lazım. cafe tarzı bir tesis. tabela var ama yeterli değil güzel yanı yolunuzu kaybedecek gibi bi parkur değil gönül rahatlığıyla çıkılabilir...

Takviminde faaliyetleri yayınlayabilmeyi, hatta yapmak isteyip, programlar uymadığında iptal olan faaliyetleri gerçekleştirebilirdim.

Ama ne yazık ki nasıl yapılabildiğini çözemedim. :-[

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri