Klasik Mısır Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yazargezeryolçizer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 96
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,276
Ynt: Klasik Mısır Gezisi

Keops (146m)ve Kefren(143,5m) piramitleri zaten kendini belli eder,
yanlarında Mikorinos Piramidi konumlanmıştır .(66,5m)
Ayrıca çevrede 5 küçük piramit daha bulunur ki bu çok sonradan farkedilir. ;D
Kefren piramidi daha küçük olmasına rağmen ,yapılırken daha yüksekte yapıldığı için daha büyükmüş havası verir.
tepesinde ki ,bozulmamış kaplamasıyla diğerlerinden ayırt edilir.

Etiketler

DSC06020

DSC06021

DSC06023

DSC06029

Geldik sfenks'e
o kadar darbe yeyip ,boyutlama algılarımız bozulunca,
Sfenks insanın gözüne büyük gelmiyor. ;D

Tarihi hakkında çeşitli tezler var,
ama bilinen, Memlüklerin top hedefi olarak kullandığı.
Ve bu ciddi esere zarar verdiği.

keops kefren mikerinos ve Nil nehrinin uzunluğu debisi. Lise yıllarının dilimizden düşürmediğimiz bilgileri

ne kızardık hocalara, bizene bunlardan diye.

Şimdi o derslerde öğrenmek için canımızın çıktığı bilgileri senden canlı canlı alıyoruz teşekkürler Kerim.

acemi80' Alıntı:
keops kefren mikerinos ve Nil nehrinin uzunluğu debisi. Lise yıllarının dilimizden düşürmediğimiz bilgileri

ne kızardık hocalara, bizene bunlardan diye.

Şimdi o derslerde öğrenmek için canımızın çıktığı bilgileri senden canlı canlı alıyoruz teşekkürler Kerim.
Mete hocam çok teşekkürler,
Kafamda hep beraber araçlarla gidebilirmiyiz diye bir hayal var,
İnşallah gerçekleştiririz,çok eğleneceğimize eminim.

Ayrıca iyi dileklerini sunan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Kerim çok güzel bir gezi olmuş. Süper anlatım, süper fotolar, ellerine sağlık. Sanki kendim gitmiş gibi izledim. :D

Gerçi bende Mısır'a gitmiştim ama ;D Ben Sharm El Sheik'e (umarım doğru yazmışımdır) gitmiştim, malum dalış hikayesi. :D
Bence sen en güzel yerleri gezmişsin, Sharm'da çok birşey yok, sadece dalış, gerçi suyun altı çok güzel, birde çölde ATV'lerle gezi atraksiyonu var. Onun dışında heryer otel ve alışveriş merkezi. Yani 5 yıl evvel öyleydi ;D Ama senin yüzenden :D bir daha gitmek istiyorum. ;D ;D

Murat ,biz İskenderiye yerine Sharm El Sheik'e gitsek ve kızıl denizde yüzsek daha iyi olur diye düşündük.
Esasında araçlar la gidilir,elin adamı yapıyorsa biz niye yapmayalım ;D
4 Litre benzin 1, TL. yok böyle bir şey . ;D
bu fiyatlarla Afrikanın dibini bile buluruz ;D

Yeri gelmişken Mısır'lılar rahat ve sakin insanlar.
Satıcıların ısrarları ve her şeye bahşiş istenmesi dışında çok rahat gezdik.
Bahşiş verilmese de olur ,Arapça size saygılarını sunup gidiyorlar ;D
Bakşiş te 1 -2 Mısır Paundu veriyorsunuz.
Kahirede biraz hırsızlık olduğunu duymuştuk,ama başımıza hiç bir kötü olay gelmedi.

Mısırın genelinde bir hijyen sorunu var.
Bilmediğiniz yerlerde yemek yemek sakıncalı ,
içeceklerin hep kapalı şişelerden alınıp içilmesi gerekiyor.
Bir de bize Nil nehrine elimizi,kolumuzu sokmamamızı söylediler. ;D

Aslında varya güzel bir organizasyon, iyi bir planlama buradan taa Mısır'a bir OFF-ROAD gezisi, müthiş olurdu beeee ;) :D

Hızımızı alamayıp oradan Afrika'ya devam ...... ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR