Kızılay İlk yardım kursu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaşif Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,631

kaşif

Hakan Özkaya
Yer
İstanbul
Web
www.dogakolik.com
Eğitimler, 09:00 – 18:00 saatleri arasında iki günlük temel ilk yardım eğitimi olup, kişi başı İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenen şekilde ücretlendirilmektedir.

20 ve üzeri çalışanı olan iş yerlerinde ilk yardımcı bulundurma zorunluluğu olduğundan, eğer iş yeri gerekliliği için almak istiyorsanız İl Sağlık Müdürlüğü onaylı sertifika almanız gerekir, gelen denetmenler onaylı sertifika istemekteler. Sadece kendinizi geliştirip, ilk yardım yapmaya hak kazanmak için istiyorsanız kızılayın verdiği ilk yardımcı sertifika ve kimlik kartı sizin için yeterli olacaktır.

İl sağlık müdürlüğü onaylı ya da Kızılay sertifikalı eğitimlerin ikisi de aynı, fakat il sağlık müdürlüğüne her kişi için harç ödendiğinden fiyatı biraz daha fazla.

İl Sağlık Müdürlüğü onaylı sertifikalı eğitim: 200 TL + KDV ( 236 TL)

Kızılay sertifikalı eğitim : 100 TL + KDV ( 118 TL ) olarak ücretlendirilmektedir.

Bizim Kızılay olarak verdiğimiz belge tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olup iki dilde yazılmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü onaylı sertifika talep eden katılımcılarımıza biz kurum olarak Kızılay sertifikası da vermekteyiz

Eğitimlerimizi fiziki yapısı ve eğitime uygunluğu sebebi ile eğitim merkezimiz salonunda düzenlemekte, ancak katılımcıların istemesi halinde kendi salonlarında da eğitime uygunluğun sağlanabilmesi halinde gerçekleştirilebilmekteyiz. Eğitimin verimliliği açısından salonda U düzeni veya katılımcıların uygulama alanını rahat görebilecekleri bir düzen, zemin yapısının halı olması, uygulama için yeterli alanın bulunması,projeksiyon, bilgisayar ve yazı tahtasının mevcut olması en önemli gereksinimlerdendir.

Katılmayı düşünürseniz aşağıdaki iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

Profesyonel ve aynı zamanda da samimi bir ortam içinde faydalı bir eğitim sunmayı arzu eder, saygılarımızı sunarız.

Tel : (0212) 543 52 52

http://www.ilkyardim.org.tr/

Etiketler
Ynt: Kızılay İlk yardım kursu

oncelıkle merhaba;
paylasımınız ıcın tesekker ederım,
ılk yardım konusu ozelıkle ulkemız ıcın deprem kusagı uzerınde olması ve anormal denılebılecek boyutta trafık kazası sonucunda olumlerı goz onunde olunca cok onemlı.
ben de gectıgımız gunlerde bu ısın egıtımını bılınclı kısılerden almanın zorunlu oldugunu dusunerek bıraz arastırdım ve dedıgınız gıbı kızılayın bu kursları verdıgını ogrendım. fakat tezatlık burda baslıyor kızılay boylesı ınsancıl ve her yurttasın ogrenme hakkı olan yardım bılgısını sızınde paylastıgınız gıbı bazı ısletmelerın kanunı zarurıyetlerınden dolayı bunu RANT'a cevırmıs,sımdı bir dusunun lutfen sız bır baskasına en ıyı sekılde yardım etmek ıcın zaman ve caba harcamaya hazırsınız ve sonra sızden para ıstıyorlar.taktırı sız degerlı okuyuculara bırakıyorum, saygılarımla...

Konunun yönünü ve amacını değiştirmeyi istemem. Öyle olacaksa da özür dilerim.

İlk yardımın önemi hepimizce malum. Bu konuda eğitim veren kurumları ve bu eğitimi almak için vakit ayıranları da kutlamak gerekir. Lakin, sonucunda bir ya da daha fazla insanın hayatının etkileneceği bir durumda, eğitimli kişilerin her kaza mahaline denk gelmesi malesef mümkün değil. Bu eğitimin kanunlarca mecburi kılınması da saçma olur.
Nüfusun büyük kısmının ilk yardım eğitimi almasını gönül ister tabi ama en azından, şayet mümkünse, tüm okullarda her dönem bir iki saatlik mecburi bir eğitim olsa ya. ( Okullardan uzaklaşalı bir hayli zaman oldu, durum nedir habersizim ). En azından, en azından karga tulumba sırtlamamayı, küçük bir dağ oluşturacak şekilde toplanmamayı ve biraz ötesinde, o an yapılabilecek en mantıklı hareketi yapabilmeyi öğrenebilse yeni nesil.
Kişisel girişimiyle öğrenmek isteyenlerin sayısını arttırmak mümkün olmayabilir, üstelik ücretliyken. Fakat, ilgili bakanlığın ve ilgili kurumların bir kararı ve biraz gayreti ile, hemen bir kaç sene sonraki gençler bu azıcık ama kritik bilgiyle çevrede olmazlar mı?

Belki de lüzumsuz bir laf ettim, bilemedim :smiley:

Sevgiler,

Emre.

yanlış anlaşılmak istemem ama konu enteresan geldi bana bu tip eğitimleri zaten sivil savunmadaki arkadaşlar üçretsiz veriyor burdada bilindiği üzere tamamen üçretsiz gönüllü olarak hafta sonu eğitimler verildi üçretsiz hafta sonu olana gidilmezken üçretli olana gidilirse haberimiz olsun o zaman boş yerede arkadaşlarımız hafta sonlarını heba edip insanlara bişe öğretmekle boşa geçirmesinler emeklerine yazık bence

unal' Alıntı:
yanlış anlaşılmak istemem ama konu enteresan geldi bana bu tip eğitimleri zaten sivil savunmadaki arkadaşlar üçretsiz veriyor burdada bilindiği üzere tamamen üçretsiz gönüllü olarak hafta sonu eğitimler verildi üçretsiz hafta sonu olana gidilmezken üçretli olana gidilirse haberimiz olsun o zaman boş yerede arkadaşlarımız hafta sonlarını heba edip insanlara bişe öğretmekle boşa geçirmesinler emeklerine yazık bence
ünal bey sivil savunmanın böyle bir kursu olduğunu bilmiyordum! bunu paylaşmanız çok güzel oldu izmirde sivil savunmanın böyle bir kursu varmı diye soracağım eğer sizin bilginiz var ise lütfen beni bilgilendirin.

emak' Alıntı:
Konunun yönünü ve amacını değiştirmeyi istemem. Öyle olacaksa da özür dilerim.

İlk yardımın önemi hepimizce malum. Bu konuda eğitim veren kurumları ve bu eğitimi almak için vakit ayıranları da kutlamak gerekir. Lakin, sonucunda bir ya da daha fazla insanın hayatının etkileneceği bir durumda, eğitimli kişilerin her kaza mahaline denk gelmesi malesef mümkün değil. Bu eğitimin kanunlarca mecburi kılınması da saçma olur.
Nüfusun büyük kısmının ilk yardım eğitimi almasını gönül ister tabi ama en azından, şayet mümkünse, tüm okullarda her dönem bir iki saatlik mecburi bir eğitim olsa ya. ( Okullardan uzaklaşalı bir hayli zaman oldu, durum nedir habersizim ). En azından, en azından karga tulumba sırtlamamayı, küçük bir dağ oluşturacak şekilde toplanmamayı ve biraz ötesinde, o an yapılabilecek en mantıklı hareketi yapabilmeyi öğrenebilse yeni nesil.
Kişisel girişimiyle öğrenmek isteyenlerin sayısını arttırmak mümkün olmayabilir, üstelik ücretliyken. Fakat, ilgili bakanlığın ve ilgili kurumların bir kararı ve biraz gayreti ile, hemen bir kaç sene sonraki gençler bu azıcık ama kritik bilgiyle çevrede olmazlar mı?

Belki de lüzumsuz bir laf ettim, bilemedim :smiley:

Sevgiler,

Emre.
emre bey ben ilk yardım konusunda sizinle tamamen hem fikirim fakat kurumun yaptığı yanlıştan herkesin haberi olması şarttır ki kurum bu hatadan geri dönmelidir.nasıl ki kan bağışı konusunda kampanyalar yapılıyor ıse ılkyardım bilgilendirme konusunda kampanya yapması zorunlu bır hal almıştır.bakın ben motosiklet kullanıcısıyım ve kullanan bir çok arkadaşım var ve bu arkadaslarımdan bırı gecenlerde kaza yaptı carpma esnasında kaburgası kırılıyor ve vatandasların yanlıs mudahalesi yuzunden kırık kaburgası akcıgerını,midesini ve bagırsaklarını delıyor gunlerce yogun bakımda yattı. biz ümidi kesmiştik fakat o bizden daha dirençli çıktı hala hayatta çok şükür.eger nasıl yardım edecıgını bılen bırılerılerı olsaydı bunca acıyı yasamamıs olacaktı
saygılar ve sevgıler bızden efendım

izmir bölgesinde bilemeyeceğim istanbul için söylemiştim ben

birgün' Alıntı:
emre bey ben ilk yardım konusunda sizinle tamamen hem fikirim fakat kurumun yaptığı yanlıştan herkesin haberi olması şarttır ki kurum bu hatadan geri dönmelidir.nasıl ki kan bağışı konusunda kampanyalar yapılıyor ıse ılkyardım bilgilendirme konusunda kampanya yapması zorunlu bır hal almıştır.bakın ben motosiklet kullanıcısıyım ve kullanan bir çok arkadaşım var ve bu arkadaslarımdan bırı gecenlerde kaza yaptı carpma esnasında kaburgası kırılıyor ve vatandasların yanlıs mudahalesi yuzunden kırık kaburgası akcıgerını,midesini ve bagırsaklarını delıyor gunlerce yogun bakımda yattı. biz ümidi kesmiştik fakat o bizden daha dirençli çıktı hala hayatta çok şükür.eger nasıl yardım edecıgını bılen bırılerılerı olsaydı bunca acıyı yasamamıs olacaktı
saygılar ve sevgıler bızden efendım

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden esirgesin herkesi.
Bilinçli ve az da olsa bilgili olmak lüks değil, mecburi.
En başta kendimi şiddetle eleştiriyorum..
Sevgiler,
Emre.

Türk kızılayı kan bağışına(kök hücre,trombosit) bagışına insan özendirmek amacıyla bu tür kursları belli bir oranda bagışda bulunan ve zaten amacı karşılık beklemeksizin insanlara yardımcı olmak isteyen bağışcıları onare etmek için ücretsiz verebilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR