Kişisel Galeri(seyr-ü zafer)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,737
Ynt: Kişisel Galeri(seyr-ü zafer)

Fotoğraf diliyle söylersek buradan birbirinden faklı 100 kadraj çıkartırız herhalde.

Etiketler

mayıstosböce' Alıntı:
Fotoğraf diliyle söylersek buradan birbirinden faklı 100 kadraj çıkartırız herhalde.

Evet, çözünürlük yetseydi, en az 100 portre çıkartabilirdik :smiley: , hatta bunları aynı anda büyük fotoğrafla birlikte sunsak ilginç bir çalışma olabilirdi. Bu "Ganga Aarti" denen, gün doğumunda ya da günbatımında yapılan bir Hindu töreni. Kilise törenleri ya da cemaatle kılınan namaz gibi ibadetlerden farklı havası vardı. Yani, saf tutma, belli şeyleri eş zamanlı yapma gibi zorunluluk yok. Bir de en önemlisi törenin başında papaz, imam muadili yönetip yönlendiren bir şahıs yok, tanrılarına doğrudan kendi duaları ve tempolarıyla bağlanıyorlar. Kadın, erkek, çocuk, Hindistan'da keskin biçimde ayrılan(kast) sınıflar içiçe burada. aşağıda fotoğrafın ilk hali var ve sanırım yukarıdakinden daha az göz yorucu...

IMG 6820p

Gigabyte tarzında fotoğraflar var ,öyle olsa göz bebeğine kadar netleştirsek günlerce incelerdim herhalde.

mayıstosböce' Alıntı:
Sabah sabah yüzüm tebessüm etti ne güzel.

teşekkürler bülent, çocuk, hele de gülen çocuk benim moralimi yükseltiyor herdaim. kendi çocuğum yok, yeğenimle teselli buluyorum, bir de böyle yollarda karşılaştıklarımla uzun zaman geçiriyorum, konuşuyorum..:smiley:

seyr-ü zafer' Alıntı:
teşekkürler bülent, çocuk, hele de gülen çocuk benim moralimi yükseltiyor herdaim. kendi çocuğum yok, yeğenimle teselli buluyorum, bir de böyle yollarda karşılaştıklarımla uzun zaman geçiriyorum, konuşuyorum..:smiley:

Durumumuz aynı ama benim ki bilinçli olarak hala da öyle ama kaçacak yer kalmayınca ne yaparım bilemiyorum :smiley:

Nepal fotoğrafını çok beğendim aslında ifadeler dışında beğenilecek çok fazla bir şey yok ama durum u anlatmak için çok güzel bir fotoğraf,anlam katan senin orada olman tabi ki.Bu fotoğrafa bakınca arkada tesadüfen duran bir adam duruşun bende ,bir gün ölüp gideceğimizi hissettiğimizde (buna şans verilirse ,yaşadığım ülkemde-kaza,terör,askersen mayın,bomba, sivilsen kafana bir jop la beyin kanaması gibi çok hızlı ölümler gerçekleşmekte) geriye baktığımda evet ben kendi mi mutlu edecek bir yaşam için elimden gelenin en iyisini yaptım deme şansına sahipsin diye düşünüyorum(her zaman düşündüğüm gibi).Ben bu cümleyi söylemekte zorlanırım hayatımda hemen hemen hiç keşke kelimesi olmamasına rağmen.
Ayrıca sakal bırakma şansım elimde olmadığı için sakallarını çok kıskandığımı da belirteyim,şans verildiğinde ben de bir karış sakal bırakacağım Hintlilerin sakallıları gibi,2 günde bir aynada kendime çok üzülüyorum.

Ben de aynı fikirdeyim Bülent,
Sabahın körüydü, ışık ve kameranın kapasitesi yetersizdi, kayık sallanıyordu. Teknik açıdan sorunlu bir fotoğraf, ama işte diğer taraftan da şunu görmemi bir kez daha sağladı. Keskin, pırıl pırıl fotoğraf çekersin içi bişey anlatmaz, bir de böyle bir anı yakalarsın onca teknik kusura rağmen kareye dönüp dönüp bakarsın. Varanasi'nin nehir kıyısı bu dünyaya ait değil gibi gerçekten. O karede gördüğün insanların da en azından orada bulundukları anlarda bildiğimiz, yaşadığımız dünya ile ilişkilerini kestiklerini biliyorum. sorabildiklerime sordum, böyle söylediler...

Katılmıyorum Zafer izninle. Fotoğraf bence mükemmel. Zira insanlar hem hüzünlü hem de gren fotoğrafa kişilik katıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri