Kişisel Galeri (goncaty)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan goncaty Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,289
Ynt: Kişisel Galeri (goncaty)

ekiNoks' Alıntı:
Şirince, benim de daha önce gezme fırsatı bulduğum adı gibi şirin bir yer. Sizin gözünüzden de ayrı bir güzel görünmüş :smiley:. İçim, ruhum açıldı sayenizde. Teşekkür ederim. Emeğinize sağlık...

İçtenliğinize,güzel yorumunuza asıl ben teşekkür ederim Fatoş Hanım :D
Doğrusunu isterseniz resimler konusunda tereddütlerim vardı ama bu güzel yorumlardan sonra en kısa sürede Datça fotoğrafları geliyor ;)

Etiketler

Datça'dan bir kaç kare :smiley:

Eski Datça
[attachment=1]
Eski Datça
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
Eski Datça
[attachment=5]

Data01

Data02

Data03

Data04

Data05

Bu binada Eski Datça'da(satlıkmış ;)),ben bayıldım :D
[attachment=1]
burasıda içi
[attachment=2]
burasıda içi
[attachment=3]
burasıda başka bir penceresi
[attachment=4]
[attachment=5]

Data10

Data11

Data12

Data13

Data15

Çok çok teşekkür Emirhan Bey,gerçekten yeni başladım :smiley: Ama fotoğrafçılığa merakım vardı ve seviyorum,yorumunuz bana güç verdi;evet elimden geldiğince zaman ayırıp devam edeceğim :D

goncaty' Alıntı:
Çok çok teşekkür Emirhan Bey,gerçekten yeni başladım :smiley: Ama fotoğrafçılığa merakım vardı ve seviyorum,yorumunuz bana güç verdi;evet elimden geldiğince zaman ayırıp devam edeceğim :D

Rica ederim Gonca hanim, gercektende cok keyifli fotograflar,

bence yeni baslamis olmanizin pek onemi yok,
fotograf ve fotografciligi birkac grupta degerlendirmek gerekiyor, tabiki bu sadece benim fikrim...

(ama asla bir insan yada bir hayvan yani bir canlinin hayatinla ugrasirken deklansore basmak, her eline kamera alan yuzlerce insanin depremde evlerinin altindan aciyla esini dostunu cikartmaya calisanlarin arkasina gecip sakir sukur fotograf;arini cektigi gibi fotograf cekmek....ozel hayatlara girmek....izinsiz insanlari fotogaflamak gibi rezilce fotografcilik
haric.....)

digital fotograflar,HD fotograflar, analog cekimler, sanatsal, profosyenel, ticari,,, vs. vs.

makro, portre, gren, net alan derinligi, kontras, isik, golgeler, ters isik, mers isik, enstantane, perde hizi... falan filan,

birsuru dogrulari deklansore bastiginz o an'a toplamak,

kurgular,

filtreler,

lensler,

vs. vs..

tamam da...

bence tek onemli olan o an'i.. gozumuzun gordugu gibi olumsuzlestirmek ve paylasmak...

Bazen ustalarin fotograflarina baktikca, (gece cekimleri, nefis makrolar, nefis portreler gibi) cok imrenip makinamin ozellikleri ve teknik konularla ilgili pek cok seyi okumaya basliyorum.., ??? :-\

mesela bir selalenin, bir derenin fotografini cekerken, bircok ayar ile oynayip suyu bembeyaz bir bulut gibi gosterebilir, farkli bircok cekim yapilabilir ya...
iste ben o suyu nasil goruyorsam oyle cekmeye calisiyorum :smiley:

birkac temel bilgi bana gore yeterli gibi geliyor,
dikkat etmeye calistigim birkacsey;
dogru isik, karelerin icine elektirik tellerinin, naylon yada benzeri dogal olmayan goruntulerin girmemesi (mumkunse tabi..) gibi...

iste hepsi bu, gerisi sadece gormek, bakmak ve duygular,

cok uzattim farkindayim,, :smiley:

kisaca, gordukleriniz ve bizlere aktardiklarinizin hepsi cok guzel,

ellerinize saglik,

Gonca Hanım emeklerinize sağlık. Yaşanılası yerler hakikaten. Gerçekten, herkesin gözünden farklı yansıyor fotoğraflar ve bu durum her bir fotoğrafı özel kılıyor. Paylaşmanın güzelliğini yaşıyor ve yaşatıyorsunuz.

berksito' Alıntı:
Şirince'nin güzel atmosferina dair sıcacık kareler. Paylaşımınız için teşekkürler.

Fotoğraflarınızı galeriye yükleyip paylaşabilirsiniz.

www.gezenbilir.com/galeri

Galeri kullanımı hakkında : http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=35844.0

Bu arada biraz konu disi olacak ama..

Berk bey, nedense galeri bana pek sicak gelmedi,

selamlar

sentor' Alıntı:
Rica ederim Gonca hanim, gercektende cok keyifli fotograflar,

bence yeni baslamis olmanizin pek onemi yok,
fotograf ve fotografciligi birkac grupta degerlendirmek gerekiyor, tabiki bu sadece benim fikrim...

(ama asla bir insan yada bir hayvan yani bir canlinin hayatinla ugrasirken deklansore basmak, her eline kamera alan yuzlerce insanin depremde evlerinin altindan aciyla esini dostunu cikartmaya calisanlarin arkasina gecip sakir sukur fotograf;arini cektigi gibi fotograf cekmek....ozel hayatlara girmek....izinsiz insanlari fotogaflamak gibi rezilce fotografcilik
haric.....)

digital fotograflar,HD fotograflar, analog cekimler, sanatsal, profosyenel, ticari,,, vs. vs.

makro, portre, gren, net alan derinligi, kontras, isik, golgeler, ters isik, mers isik, enstantane, perde hizi... falan filan,

birsuru dogrulari deklansore bastiginz o an'a toplamak,

kurgular,

filtreler,

lensler,

vs. vs..

tamam da...

bence tek onemli olan o an'i.. gozumuzun gordugu gibi olumsuzlestirmek ve paylasmak...

Bazen ustalarin fotograflarina baktikca, (gece cekimleri, nefis makrolar, nefis portreler gibi) cok imrenip makinamin ozellikleri ve teknik konularla ilgili pek cok seyi okumaya basliyorum.., ??? :-\

mesela bir selalenin, bir derenin fotografini cekerken, bircok ayar ile oynayip suyu bembeyaz bir bulut gibi gosterebilir, farkli bircok cekim yapilabilir ya...
iste ben o suyu nasil goruyorsam oyle cekmeye calisiyorum :smiley:

birkac temel bilgi bana gore yeterli gibi geliyor,
dikkat etmeye calistigim birkacsey;
dogru isik, karelerin icine elektirik tellerinin, naylon yada benzeri dogal olmayan goruntulerin girmemesi (mumkunse tabi..) gibi...

iste hepsi bu, gerisi sadece gormek, bakmak ve duygular,

cok uzattim farkindayim,, :smiley:

kisaca, gordukleriniz ve bizlere aktardiklarinizin hepsi cok guzel,

ellerinize saglik,

Öncelikle tekrar teşekkür ediyorum Emirhan Bey :smiley: Ve bence çok doğru şeylerden bahsetmişsiniz.Özellikle doğal olmayan materyallerin resimde olmaları bence de hoş değil; sanırım biraz da bilinçaltım photoshop alışkanlığından olsa gerek gereksiz yerleri düzeltebilirim mantığı ile yönlendiriyor beni ;)
Ancak ustaların fotoğraflarına baktıkça değil kırk fırın kırkbin fırın ekmek yemem gerektiğini görüyorum.Yine de paylaşmak çok güzel :smiley:

34sel' Alıntı:
Gonca Hanım emeklerinize sağlık. Yaşanılası yerler hakikaten. Gerçekten, herkesin gözünden farklı yansıyor fotoğraflar ve bu durum her bir fotoğrafı özel kılıyor. Paylaşmanın güzelliğini yaşıyor ve yaşatıyorsunuz.

Çok teşekkür ederim Nursel Hanım :smiley: Gerçekten muhteşem yerler,fotoğraflar yetersiz kalıyor aslında. Paylaşmanın güzelliği ise sizlerin yorumları ile daha güzel ve teşvik edici oluyor.Sağolun :smiley:

Amatör ve başlangıç için güzel fotoğraflarınızda var.Geliştirmek için kompozisyon,ışık ve kontrasta dikkat ederseniz daha güzel olur çünkü o anlar önemli tekrar yaşanmaz.Başarılar.

Fotoğraflarınız çok güzel.
Hemen Şirince ye gitmek geliyor insanın içinden :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri