Kişisel Galeri (gezgen)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezgen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 121
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,318
Ynt: Kişisel Galeri (gezgen)

En çok bu fotoğrafınızı beğendim :smiley:
biraz kadraj düzeltmesi yaptım müsadenizle..
bir çok fotoğraf proğramları var,bunlarla kadraj düzelmeleri yapılarak görselliği arttırılabilir..
paylaşımınız için teşekkürler.

Deniz kjz 800x430 crop

Etiketler

Teşekkürler Cevdet bey, elinize sağlık çok güzel olmuş bi tane edineceğim o programlardan :D

En çok doğanın dizaynı çakıl taşlarını beğendim.
Ben de Karadenizde çekeceğim bu pozu ;D

son gezi torbasına elimi daldırdım işte bunlar çıktı :D

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Pembe 800x536

Salkm st 800x485

Bekleyi 800x536

Gemile iletiim 800x536

Merhaba arkadaşlar,
Sedat arkadaşımız çakıl taşlarıpozunu çok beğendiğini söylemiş bende Karadenizde çekeceğim bu pozu demiş.Gerçekten hepsi birbirinden güzel tabi çakıl taşları bir harika.
Sedat arkadaş siz değil hiç kimse bu pozu KARADENİZDE ÇEKEMEZ niyemi çekemez çünkü o sahilde (Karadeniz deyince benim aklıma fındık yetişen yerlerin sahili gelir boğazın batısı nedense aklıma pek gelmez halbuki oralarda çok güzel) kum veya çakıl kalmadı bol bol kocaman kaya çekersiniz.Biliyorsunuz İllerin,İlçelerin,Belde ve köylerin sahil ile bağlantıları kesilerek DÜNYANIN EN UZUN KAYA MANZARALI YOLU Karadenize yapıldı.O nedenle çekemezzsniz.Belki bir avuç kum ve çakıl bulabilirsiniz bir köşede tutsak olmuş.
Zeten o yolun yapılmasıyla tüm yerleşim yerlerinin deniz ile arasına yer yer 2-3 metrelik duvar çekildi.Sonuç Giresun'daki sel baskını.Bence ağaçları ve dereleri çekin HES yapmak için ağaçları kesip dereleri yok ediyorlar.Sebep olanların tamamının canı cehennemin tam ortasına gitsin bu dünyada sürüm sürüm sürünsün.
İşte o nedenle çekemezsiniz.Çakıl ve kum bırakmadılar Karadenizde.İsmi kara idi şimdi kap kara ettiler KARADENİZİMİZİ elleri kırılsın soyları kurusun.Boşver yazın gel benim yaylama misafirim ol harika doğa fotoğrafları çekersiniz.Sadece size değil teklifim herkese.
Gezgen arkadaş sakın ha söylemeyin oraları.
Kalın sağlıcakla.

Sayın Sisdağili61,
Bütün dediklerinize tamamen katılıyorum 2008 yılında sinop-samsun-trabzon-rize - ayder de nokktalanan 20 günlük gezimde o yoldan geçtim ve samsundan aydere varıncaya kadar eşimin dilinden kurtulamadım:!! Her duvarda her dolguda demediği kalmadı yapanlarada yaptıranlarada aynı zihniyet buralardada talan peşinde yazmakla bitmez.ama YUVARLAKÇAYDA biraz serte çattılar.Duyuyorum fırtına deresine HES YAPIYORLARMIŞ yazıklar olsun.!! neyse çenem düştü gene selamlar.

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Sedat arkadaşımız çakıl taşlarıpozunu çok beğendiğini söylemiş bende Karadenizde çekeceğim bu pozu demiş.Gerçekten hepsi birbirinden güzel tabi çakıl taşları bir harika.
Sedat arkadaş siz değil hiç kimse bu pozu KARADENİZDE ÇEKEMEZ niyemi çekemez çünkü o sahilde (Karadeniz deyince benim aklıma fındık yetişen yerlerin sahili gelir boğazın batısı nedense aklıma pek gelmez halbuki oralarda çok güzel) kum veya çakıl kalmadı bol bol kocaman kaya çekersiniz.Biliyorsunuz İllerin,İlçelerin,Belde ve köylerin sahil ile bağlantıları kesilerek DÜNYANIN EN UZUN KAYA MANZARALI YOLU Karadenize yapıldı.O nedenle çekemezzsniz.Belki bir avuç kum ve çakıl bulabilirsiniz bir köşede tutsak olmuş.
Zeten o yolun yapılmasıyla tüm yerleşim yerlerinin deniz ile arasına yer yer 2-3 metrelik duvar çekildi.Sonuç Giresun'daki sel baskını.Bence ağaçları ve dereleri çekin HES yapmak için ağaçları kesip dereleri yok ediyorlar.Sebep olanların tamamının canı cehennemin tam ortasına gitsin bu dünyada sürüm sürüm sürünsün.
İşte o nedenle çekemezsiniz.Çakıl ve kum bırakmadılar Karadenizde.İsmi kara idi şimdi kap kara ettiler KARADENİZİMİZİ elleri kırılsın soyları kurusun.Boşver yazın gel benim yaylama misafirim ol harika doğa fotoğrafları çekersiniz.Sadece size değil teklifim herkese.
Gezgen arkadaş sakın ha söylemeyin oraları.
Kalın sağlıcakla.

Malesef haklısınız :(
Yinede Karadeniz bize güzelliklerini sunacaktır diye umuyorum ;)

BURALARA DA HES YAPSINLAR BARİ OLDU OLACAK..!!

[attachment=1]

BU DERELER MÜSAİT :(

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Uzunglden yukar bi ky adn

O kkye giderken 800x536

Yukar kavrunZirveye yrd

Uzungl taraflar 800x536

Umarım sunarda bence elini biraz çabuk tut bence.Zaten Karadeniz değil bence ismi KAYADENİZ olarak değişmeli.Birilerine yandaşlarına her kim para kazandırmak için doğaya zarar veriyorsa Allah soyunu kurutsun.Bak arkadaşımız ne güzel yaylalara çıkmış fotoğrafları biri görüpte ya burayı bizim ARAPLARA satalım otel yapar diye korktum.
Kalın sağlıcakla.

Karadenızın sahili gene kum ve taş dolmaya başladi kayalardan sonra yer yer kum havuzları oluşuyor. eskisi gibi olmicaktir ama anlatilan kadar kotude degil. Karadaniz sahil yolu bizim çok buyuk ihtiyacimizdi. 18/19 saatde gidilen bir yer şimdi 11 saatde gidiliyor. o yolda bir çok akrabamizi kaybettik. İki tane çakil gorulecek diye ortadaki emege saygisizlik etmiyelim. Siz senede bir gelip cakil gormek istiyor olabilirsiniz. Ama o yolu ihtiyaci için sende yuzlerce kere kullanan karadeniz insani var. Hiç biride pişman degil.
Doga tarip edildi kesinlikle haklisiniz ama başka yolu varmiydi. İkinci bir guzargah secenegi varmiydi?
Daglardan yol açmak gibi bir secenek kesinlikle yok. Gİdilebilecek dag yok duz alan hiç yok. şehirlerin hepsi sahilde altarnatifi olmayan bir guzargah onun için yapacak bir şey yok.

Çakilli resmi bende çok begendim. Evde 1,5 tonluk bir akvaryumum var super gozukurdu elinize saglik. Bu arada diger başliginizdaki anlatiminizin devamini hala bekliyenler denim.

Sayın redline;
Ciddiyetle bir alternatif arandığını sanmıyorum.Enerjide alternatif HES mi dir?Ulaşımda alternatif karayolumudur?Elalem Rüzgar Santralları kurup Güneş Enerjisinde Çağ atlarken biz derelerimize hes mi yapalım.Discovery de izledim 100 yıl önce adamlar ALP lere çıkan dişli sistemli tren yapmişlar hala da kullanılıyor :smiley: Güneş enerji fırınıyla metalleri eritiyorlar.Deniz taşımacılığında herşeyi rumlara kaptırmışız tek bir düzenli deniz yolu taşımaciliği yok üç yanı deniz ülkemde :smiley:Elalem dağlarda otoyol yapıyor km lerce viyadükler var :smiley:Tüneller var manşı geçeniçinden Metro geçiyor :DHangi yiğit karadenizde otoyolu geçip te telef olmadan denize ulaşır :D Barikat gibi maşaallah.! Daha dün cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışı yapıldı finike kaş arası yapılan kaplamalar soyulmuş bi kaç yıl geçmeden bisikletçilerin böbrek taşları düştü takırdıdan ;DParis te kanalizasyon 100 yıl önce döşenmiş şimdi içinde film çevriliyor :D Muğlada inşaası yeni başladı 50 cm lik borularla :D Petrole alternatif aranıyor biz mi yooo Toyota arıyor WV arıyor Hindistan malı arabalar geldi yeni Kore zaten gelmişti ;D DEVRİM in kemikleri sızlıyor :( daha saymamı istermisiniz? Daha denizciliğe değinmedim :smiley: Emeğe saygımız sonsuzdur doğru yerde harcanmişsa selamlarımı sunarım.

Kardenize alternatif gerçekten yok mu?

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Enuzunkoprumx4

800px Ponte Vasco da Gama

103 246

103 241

ENERJİ DE ALTERNATİF SADECE HES MİDİR?

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

F5D4204LKN1

Solar

Gunesenerji20santrali

Perdesistemleri Ruzgar Enerjisi 02

Merhaba RedlinE arkadaş,
Belliki Karadenizlisiniz.Doğru o yollarda insanlar az can vermedi.Yaşınız kaç bilmem istanbul-Trabzon arasında 2002 den önce Devlet Denizcilik Banladına ait olan ve şu anda limana bağlı olarak duran feribot karadenize çalıçanlardan biriydi.Truva,Ege ne oldu satıldı satın alanlar ne yaptı bakınca görüyorsunuz zaten elde olan birkaç yolcu gemisi satıldı onlar aynı zamanda kara nakil vasıtalarınıda taşıyordu.
Yol güzergahı içinse yıllar önce daha güneyden etüt ve proje çalışması yapıldığını biliyormusunuz.Bu yol istimlak parası ödenmeden daha güneyden yapılır hem doğa tahrip olmaz hemde daha az masraflı olurdu.Biliyormusunuz ben ilk okulda okurken dalıp kum aldığım yaklaşık 3-4 m.derinliğindeki yerleri doldurarak kaç metrelik dolgu parası aldılar (38m) gecenin şahiti olmaz misali nasılsa görünmüyor.
Tünel zaten var açılmak zorundaydı dolgu yerine yarma ve viyadük ne olurdu müteahİT az para kazanırdı.
İstimlak parası ödemeden nasıl olabilecek olduğunuda ne iş yaptığınızı bilmiyorum haritacı tanıdığınız varsa DOP nedir diye sorun size söyler.
Tekrar kum-çakıl doluyor dediniz o canları şimdi deniz kenarına geçerken veriyoruz,yollarda olan kazayı ise yol ve araçların eskisine göre daha kaliteli ve bakımlı olması engelledi.Olan kazaların büyük bölümü bizim ülkemizde yaşayan insanların sabırsızlığı nedeniyle oluyor.
Biliyormusunun en güvenli ulaşım hava yolu ve demiryolu neyazıkki biz ikisinide kullanmıyorduk songünlere kadar.Allahın ülkemize bahşettiği denizden nekadar faydalanabiliyoruz sadece hamsi-balık avlamakla.
Ro-ro ile İtalyaya giden tırlar ordan çeşitli ülkelere demiryoluyla gidiyor,asfalta basması nerdeyse yasak.
Ben sizi bilmem ama senede bir değil nekadar gittiğimi hiç kimseye anlatmak zorunda değilim,ne kadar gittiğimi yollar bilir.Hani derlerya beni yollara sor işte öyle.
Tekrar ediyorum hemde üstüne basa basa BİRİLERİNE PARA KAZANDIRMAK İÇİN BENİM SAHİLİMİ BOZUP MAHALLEMİN KÖYÜMÜN İLÇEMİN DENİZLE İLİŞKİSİNİ KESENLERDEN DAVACIYIM İMZA ATAN ELLERİ KURUSUN EĞER BABAM VE ÇOCUĞUMDA O İMZAYI ATTIYSA.
İşte bunu haykırıyorum.Şimdide derelerime dadandılar çekin kirli ellerinizi derelerimden.
HES lere karşı verdiği onurlu mücadeleden dolayı saygı duyduğum bence en büyük RİZE'Lİ SAYIN KADEM EKŞİ'Yİ KUTLUYORUM.
Kalın sağlıcakla.

Arkadaşlar Karadeniz otoyolu konusunda hepimiz dertliyiz. Mutlaka alternatifler bulunabilirdi kanaatindeyim.
Redline olayın pozitif tarafından bakıyor. Bende en son 2006 da hopaya gitmiştim, kısmetse bu sene de gideceğim.
2006 da rahat bir yolculuk yapmıştım bu yol sayesinde, bu senede öyle olur sanırım. Kaybettiklerimize değermi tartışılır ama başka bir platformda olmalı çünkü sayın gezgen'in kişisel galerisini dağıtmış bulunmaktayız :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.