Kısa geziler, İkizdere baraj gölünden Tire'ye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,160
Ynt: Kısa geziler, İkizdere baraj gölünden Tire'ye

Haşmet, pivazda fasülyelermi çok büyük, yoksa tabak mı küçük bilgi ver lütfen....

Etiketler

Şimdi siz o nefis tatlı nın resimlerini bekliyorsunuz am size bu konuda yardımcı olamayacağım :p
Çünkü biiiz o tatlıyı görünce fotoğrafını çekmeyi unutup bir güzel yiyivermişiz ;D ;D ;D
Amaa ben sizin için gecenin bu saatinde üşenmeyip bir koşu Tire'ye kadar gidip eksik olan fotoğrafı tamamladım, gezenbilirde hizmet böyle our ;)

[attachment=1]

Arkası yarın...

943

Haşmet hocam afiyet olsun, etli sofrada garnitür bol olunca güzel oluyor gerçekten. dut reçelli peynir tatlısı ::smiley:

Haşmet bey, Tire ve İkizdere baraj gölü gerçekten harika hele yolu, böyle yollarda araba kullanmaya bayılırım.
Tatlının resmi için gösterdiğiniz fedakarlık ise taktire şayan. Herşeye değmiş.
Daha nice güzel hafta sonu gezileri dileriz.

Şeref

Esinti35' Alıntı:
Haşmet bey, Tire ve İkizdere baraj gölü gerçekten harika hele yolu, böyle yollarda araba kullanmaya bayılırım.
Tatlının resmi için gösterdiğiniz fedakarlık ise taktire şayan. Herşeye değmiş.
Daha nice güzel hafta sonu gezileri dileriz.

Şeref
Şeref bey yol gerçekten harika ve bence sadece geçip gitmek için değil hafta sonu kampları için de kullanılabilir. Ancak itiraf etmeliyim ki sis+yağış ikilisi nedeniyle "keşke bu yola girmeseydim" diye baya huzursuz oldum.
Tatlının görüntüsü kadar tadı da bana göre nefisti. Hatta oradan ayrılırken karadut reçeli ve tuzsuz lor peyniri satın alıp bilahere evde de yemeye devam ettik ;D

Selam Haşmet bey aileniz ile geziniz tatlı geçmiş.Bizde izlerken memnun olduk.Sağlık ve mutluluklar dilerim. SEVGİ ve SAYGILAR.

metin0035' Alıntı:
Selam Haşmet bey aileniz ile geziniz tatlı geçmiş.Bizde izlerken memnun olduk.Sağlık ve mutluluklar dilerim. SEVGİ ve SAYGILAR.
Metin bey teşekkürler :smiley: :smiley: :smiley:

Ertesi akşam yayınlamak için ara verdiğim gezi yazıma 10 gün sonra ancak devam edebiliyorum, gecikme için hepinizden özür diliyorum. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu durmda içmden gelmedi :'(
Öncelikle sizlere yolda çektiğim bir fotoğrafı yayınlamak istiyorum. Zirveleri hep sevmişimdir, bir geçitten geçmek sanki hayatta yeni bir sayfa açmak gibidir. oraya kadar binbir emekle gelinir sonrasında yeni bir ufka yelken açıılır...

[attachment=1]

Kömürcüoğlu geçidi, rakım 1317 Aydın'da bu kadar yüksek bir geçit olduğunu ben de bilmiyordum.
Tire'den çıktığımızda daha akşamüstü bile olmamıştı. Yağışlı hava nedeniyle şehir içi turunu bir başka zamana bırakıp yola koyulduk. DönüşümüzSelçuk üzerinden olacak. Kızım Selçuk kalesini görünce tarihi ibr yerlerigezmek istediğni söylleyince, yağmurun da dinmiş olmasından faydalanıp bu isteğe olumlu cevap veriyoruz.
Önce İsabey camisini geziyoruz

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Fotoraf 0058

Fotoraf 0099

Fotoraf 0106

Fotoraf 0108

:smiley:
[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

Caminiinhemen ötesinde Selçuk Garden kamping var, uzaktan giriş fotoğrafını alıyorum,

[attachment=4]

Fotoraf 0114

Fotoraf 0115

Fotoraf 0112

Fotoraf 0119

Gezimize devam ediyoruz. Yürürken karşımıza bu mescid çıkıyor,

[attachment=1]

[attachment=2]

Sonrasında kaleye doğru ilerliyoruz ancak kapıdan dönüyoruz, çünkü yağmur yeniden başladı ve artık akşamoluyor...
Bu gezimizi izleyen, katkıda bulunan tüm dostlara teşekkürler, Başka gezilerde buluşmak dileğiyle...

Fotoraf 0117

Fotoraf 0118

buralpdi' Alıntı:
Haşmat hocam bir sorum vardı askıda kaldı ;D 8)
Levent senden de bir şey kaçmıyor ;D ;D ;D
Yapacağız inşallah, hayaliyle yaşıyoruz ;) ;) ;)

Ege'de üçü içerde, birisi deniz kıyısında, dört tane kasaba özellikleri de gösteren kentin, bendeki yeri ayrıdır; Tire, Milas, Bergama ve Ayvalık. Doğasıyla, insanıyla, kültürüyle, tarihiyle... çok özgün yerleşimlerdir.

Bunlardan birini, bize değişik yönleriyle gösteren Haşmet Bey'e çok teşekkür.

Bu arada Tire'ye gideceklere küçük bir not; eğer zaman sorununuz yoksa (örneğin emekliler), salı günü gitmenizde büyük yarar var. (Tire'nin dillere destan pazarı)

Cavid Sezen

Haşmet bey, kısa da olsa açıklamalı ve fotograf destekli gezi notlarını okumak gerçekten faydalı oluyor, ileride gerçekleştirebileceğimiz geziler için en azından ön bilgiye sahip olmanın avantajı söz konusu. Ellerinize sağlık, teşekkürler ve sağlıklı,mutlu,kazasız-belasız nice gezi notlarınızı okumak dileği ile selamlar.

Cavit bey (gezmen) önemli bir dip not için size de teşekkürler.

Haşmet bey gezi yazınızı dün okumuş ve Tire köftesini yiyip Aydın'a dönmediler herhalde diye kendi kendime düşünmüştüm. ;D Devamında Selçuk varmış.Paylaşım için teşekkürler. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR