Kısa geziler, İkizdere baraj gölünden Tire'ye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,118
Ynt: Kısa geziler, İkizdere baraj gölünden Tire'ye

gezmen' Alıntı:
Ege'de üçü içerde, birisi deniz kıyısında, dört tane kasaba özellikleri de gösteren kentin bendeki yeri ayrıdır; Tire, Milas, Bergama ve Ayvalık. Doğasıyla, insanıyla, kültürüyle, tarihiyle... çok özgün yerleşimlerdir.

Bunlardan birini, bize değişik yönleriyle gösteren Haşmet Bey'e çok teşekkür.

Bu arada Tire'ye gideceklere küçük bir not; eğer zaman sorununuz yoksa (örneğin emekliler), salı günü gitmenizde büyük yarar var. (Tire'nin dillere destan pazarı)

Cavid Sezen
Cavid hocam katkı ve beğenilerinizden dolayı ben size teşekkür ederim :smiley:

Etiketler

mhmtabi' Alıntı:
Haşmet bey, kısa da olsa açıklamalı ve fotograf destekli gezi notlarını okumak gerçekten faydalı oluyor, ileride gerçekleştirebileceğimiz geziler için en azından ön bilgiye sahip olmanın avantajı söz konusu. Ellerinize sağlık, teşekkürler ve sağlıklı,mutlu,kazasız-belasız nice gezi notlarınızı okumak dileği ile selamlar.

Cavit bey (gezmen) önemli bir dip not için size de teşekkürler.
Mehmet bey ben de size teşekkür ederim, umarım hayallerinizdeki karavana bir an önce kavuşup siz de güzel geziler yaparsınız ve bizimle burada paylaşırsınız :smiley:

züğürt gezençi' Alıntı:
Haşmet bey gezi yazınızı dün okumuş ve Tire köftesini yiyip Aydın'a dönmediler herhalde diye kendi kendime düşünmüştüm. ;D Devamında Selçuk varmış.Paylaşım için teşekkürler. :D
Sami abi köfteden sonra değil ama o tatlıdan sonra oralarda kalabilirdim ;D
Sen neler yapıyorsun? yok mu yazlık maceralar? yoksa soğuk kış günlerine mi saklıyorsun maceralarını ;)

Haşmet bey biz buyıl maceraları binek oto ile yaşadık,onların da yeri bu forum değil.Karavan ile 3-4 günlük kısa geziler yapabildik.Onları da dediğin gibi soğuk kış gecelerinde paylaşırız. ;D

Haşmet Bey, kısacık gezinizi öyle güzel anlatmışsınız ki.. Geziden yeni dönmüş olsak da, gezme arzusu uyandırıyor, insanda.. :D :D
Gezileriniz hep keyifli, mutluluğunuz daim olsun...

Ülker&Yavuz

drares' Alıntı:
Levent senden de bir şey kaçmıyor ;D ;D ;D
Yapacağız inşallah, hayaliyle yaşıyoruz ;) ;) ;)

biraz mahalle baskısı yapmakda fayda var yoksa bitmeyecek bu karavan ;D
selamlar

egeli' Alıntı:
Haşmet Bey, kısacık gezinizi öyle güzel anlatmışsınız ki.. Geziden yeni dönmüş olsak da, gezme arzusu uyandırıyor, insanda.. :D :D
Gezileriniz hep keyifli, mutluluğunuz daim olsun...

Ülker&Yavuz
Ülker hanım karavanı bitiremeyince onunla yaptığımız en ufak aktivite bile gözümüzde devleşiyor, sonra da ballanırarak anlatıyoruz. Halbuki toplam 150 km.lik ve 3-4 saatlik küçücük bir turdu :D :D :D
Aslında böyle turları Egeli karavancılar olarak organize etmeliyiz ama bir türlü beceremedik :(

drares' Alıntı:
Aslında böyle turları Egeli karavancılar olarak organize etmeliyiz ama bir türlü beceremedik :(

Haşmet Bey,

Karlar bitti, hava ısınmaya yüz tuttu, cemre düştü.. Bir gezi cemresi de Egeli karavancıların içine düşse; artık gerçekleştirsek... İyi olmaz mı? ;D ;D

egeli' Alıntı:
Haşmet Bey,

Karlar bitti, hava ısınmaya yüz tuttu, cemre düştü.. Bir gezi cemresi de Egeli karavancıların içine düşse; artık gerçekleştirsek... İyi olmaz mı? ;D ;D
Aslında kalbimden geçen tam anlamıyla böyle hamleler yapabilmek, amaaa...
Halen karavanımın imalatını sonuçlandıramadığımdan lafımı yutup, bir köşede oturmayı tercih ediyorum :mad:

Ynt: Kısa Geziler, İkizdere Baraj Gölünden Tire'ye

Sökeli olmama rağmen bu yolu ilk defa gördüm. Mükemmelmiş.
Memleketi özlemişiz; sayenizde hasret gidermiş olduk.

Hasan

nasah' Alıntı:
Sökeli olmama rağmen bu yolu ilk defa gördüm. Mükemmelmiş.
Memleketi özlemişiz; sayenizde hasret gidermiş olduk.

Hasan
Hasan bey sanırım şu an Söke'de değilsiniz.Kısa geziler başlığı altında Aydın'nın değişik yörelerine yaptığımız gezileri paylaşıyorum. Memleket hasretinize katkıda bulunabildiysem ne mutlu :smiley:

Haşmet Bey doğrudur, İstanbul'dayım.
Bahar geldi, gezilerinizin devamını bekliyoruz.

Hasan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR