Kış Lastiği Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zedo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,139

Etiketler

Denediğim, bildiğim kış lastikleri içerisinde nokian en başarılı bulduğum markadır. Karlı zeminde yol tutma konusunda daha iyisini görmedim.

Merhabalar,
geçen sene Ankara da havaların iyi gitmesi sebebiyle kış lastiği almadım, ancak bu sene almak istiyorum.
Aracım Freelander TD4- 2006.
215x65rx16 ebat için önereceğiniz kış lastiği var mıdır?
( çevremdeki kişiler Kumho al diyorlar ancak karar veremedim)
selam ve saygılar

Birçok markayı kullanmış birisi olarak Nokıanı tek geçiyorum.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim tercih sıralamam şöyle
1. michelin
2. continental
3. dunlop
4. lassa
5. petlas
bütçenize hangisi uyuyorsa. hepsi ile yol yaptım hangi markayı alırsanız alın işinizi görür. şu an aracımda lassa iceways var. bana mı öyle geliyor bilmiyorum lassa lastiklerin hep havası düşükmüş gibi duruyor. kontrol ediyorum basınç normal . belki de lastik hamuru ile alakalıdır. bir de beş sene önce mecburiyetten bir sezon hankook kullanmıştım karda muhteşem ancak yağmurda çok kızaklıyordu sonradan farklı birşey ürettiler mi bilmiyorum. başka marka lastik hiç kullanmadım bilgim yok.

Şuan için tavsiyeleriniz nedir?

Lassa wintus 2 almak üzereyim. Dayton ile arasında kalmıştım.

Daha iyileri var elbet. İkiside Sabancı Amcamız üretiyor, yerli.

Bir kaç defa Ilgaz Dağı gibi yükseklere çıkacam. Aktif olarak kışın çok kullanmıyorum.

Ben Barum marka tercih ediyorum. Benim işimi görüyor. Ebat konusunu bilemem yanlız.

Eyv hocam.

Piyasada C tipi lastik bulmak çok zor. Ankara'da kimi arasak nerdeyse ufo görmüş masum köylü gibiydiler.

Wintus2 aldım, üzerinde M+S ve kar taneciği işareti var. Dişleri güzel inşallah sıkıntı olmaz.

hayırlı olsun, güle güle kullanın. lassa ile sorun yaşayacağınızı sanmam. bence doğru karar vermişsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR