Kırşehir'de Gezilecek Yerler ve Kırşehir Gezisi Temmuz 2010

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Quasar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,760
Ynt: Kırşehir'de Gezilecek Yerler ve Kırşehir Gezisi Temmuz 2010

Mesajın ilk sayfasında en üstte yazmış oldugum listeyi uygulayabiliriz. Ancak bu 3-4 günlük bir kamplı programı demekdir. kamp malzemeleri, çadır vs. gerekir. Eğer yerli katılımcıyı sağlayabilirsek bunu deneyebiliriz seneye temmuz gibi. sanırım 10 kişi yeterli olur.

Etiketler

sevgili quasar bu güzel gezi icin aradigin on kisiden birincisi benim :smiley:

Quasar' Alıntı:
Çuğun Baraj Gölü,
Mutlaka balığını tadın derim. Göl kenarında çok güzel piknik alanı olduğu gibi restoranı da var.
muhtesem manzara insani mest ediyor

Quasar' Alıntı:
Üçayak Kilisesi:
Kırşehir’in 37 km. kuzeyindedir. Yörköy-Yozgat karayoluna 6 km uzaklıkta bulunan Taburoğlu köyü yakınlarındadır. Bizans döneminden kalma kilisede üç mezhebin bir kubbe altında ibadet ettiği bilinmektedir. Kilise tuğladan yapılmıştır, sağlam bir yapıya sahip olmasına karşılık doğal etkenler sonucu bir çok yeri yıkılmış durumdadır.
bu ve bunun gibi tarihi eserlerimize sahip cikilmadikca yikilmaya eskimeye mahkum kaliyo eserler ama halen etkileyici

schatz' Alıntı:
sevgili quasar bu güzel gezi icin aradigin on kisiden birincisi benim :smiley:

Tabiki Schatz memnun oluruz, ama senden başka kimsede çıkmayacak sanırım bu siteden. Acaba diyorum yanlış siteyemi üye olduk ne dersin. Bir ara Rap çilerin daha duyarlı oldugunu duymuştum. Acaba orayı mı denesem ne.

schatz' Alıntı:
bu ve bunun gibi tarihi eserlerimize sahip cikilmadikca yikilmaya eskimeye mahkum kaliyo eserler ama halen etkileyici

Bu büyük bir sorun maalesef. Tarihi eserlerimizin kıymetini ne devlet nede vatandaş olarak bilemiyoruz nedense. Bir tarihçi bu durum için, memleketimizin her yerinin tarihi eserle dolu olmasından kaynaklandığını söylüyordu. Kimbilir çok az olsaydı kıymet biliridik belkide. Ama ben nesil olarak her açıdan çok vefasız bir mirasyedi toplum olduğumuzu düşünüyorum.

Quasar' Alıntı:
Çuğun Baraj Gölü,
Mutlaka balığını tadın derim. Göl kenarında çok güzel piknik alanı olduğu gibi restoranı da var.
görüntüye bakarmisin sanki kuzey denizi harikaa

Quasar' Alıntı:
Tabiki Schatz memnun oluruz, ama senden başka kimsede çıkmayacak sanırım bu siteden. Acaba diyorum yanlış siteyemi üye olduk ne dersin. Bir ara Rap çilerin daha duyarlı oldugunu duymuştum. Acaba orayı mı denesem ne.
denemek lazim :smiley:ama dogayi seven insanlarida sever ve duyarli olur diye düsünüyorum ,ben umutluyum bakarsin katilirlar.

Quasar' Alıntı:
Bu büyük bir sorun maalesef. Tarihi eserlerimizin kıymetini ne devlet nede vatandaş olarak bilemiyoruz nedense. Bir tarihçi bu durum için, memleketimizin her yerinin tarihi eserle dolu olmasından kaynaklandığını söylüyordu. Kimbilir çok az olsaydı kıymet biliridik belkide. Ama ben nesil olarak her açıdan çok vefasız bir mirasyedi toplum olduğumuzu düşünüyorum.
isin tuhaf yani aslinda bizim ülkemizde bazi tarihi eserlerimize cokkk önem verilir mesela politikacilarda oldugu gibi:smiley:

Quasar' Alıntı:
Hirfanlı Baraj Gölü
Balığını tadın, suyuna girin. Anadolunun ta kendisidir bu topraklar; taşı bile adam eder. Adamı ise taş gibi adam eder.
kesinlikle bu bölge etrafinda bir evim olmali diye düsünüyorum bence sende düsünmelisin üstelik senin kitap yazmak icin bundan daha güzel bir yer bulacagini sanmam

Quasar' Alıntı:
Dulkadirli Yeraltı şehrinde kazılar devam etmekte iken durdugunu gördüm ziyaretim esnasında. Sebebi çalışma alanında su çıkması imiş. Her biri birbirinden iğrenç, çevre düşmanı ve estetik özürlü gökdelenlerin yapımının bu sebeble değil durmak, duraklamasına bile şahit olmamışken bu durumu yadırgıyorum nedense.

Adamlar 3000 yıl önce elleriyle kayaları oyarak dev bir şehir inşaa etmişlerken, bugün uzay çağında 4 kürek toprağı açamıyoruz. Hala alışamadım bu ultra-salaklıklara.
sevgili quasar neden yadirgiyosun ki daha insaat calisma alanina bir uyarici levha koymaktan aciz bir toplumuz ,allah devlet babaya zeval vermesin...

Quasar' Alıntı:
Çuğun Baraj Gölü,
baligini da tadarim ,piknigimi de yaparim ohhh sefam olsun:smiley:

schatz' Alıntı:
isin tuhaf yani aslinda bizim ülkemizde bazi tarihi eserlerimize cokkk önem verilir mesela politikacilarda oldugu gibi:smiley:

Evet çok doğru, sadece onların kıymeti var zaten. Dev gibi, kaleye benzeyen tarihi mezar anıtlarının ülkemizden kaçırılıp yutdışında müzelerde yeraldıgını görüyoruz maalesef. Üstelik halk bilinçli olmadıgı gibi kendi elleri ile kendi tarihini satıyor. Ama beceriksiz ve basiretsiz politikacılarına da kıyasıya sahip çıkıyor.

schatz' Alıntı:
kesinlikle bu bölge etrafinda bir evim olmali diye düsünüyorum bence sende düsünmelisin üstelik senin kitap yazmak icin bundan daha güzel bir yer bulacagini sanmam
Sevgili schatz bence çok iyi bir düşünce bu, mutlaka gerçekleştirmelisin. Ama benim €€€'larla ve $$$'larla aram pek iyi olmadıgı için zor gözüküyor. Ama çadırda bu güzel manzarada kalınabilir. Veya €€€'larla ve $$$'larla aramın düzelmesini bekleyebilirim ki bu bekleyiş de sonsuza kadar uzayabilir tabi :D :D :D

Quasar' Alıntı:
Üçayak Kilisesi:
Kırşehir’in 37 km. kuzeyindedir. Yörköy-Yozgat karayoluna 6 km uzaklıkta bulunan Taburoğlu köyü yakınlarındadır. Bizans döneminden kalma kilisede üç mezhebin bir kubbe altında ibadet ettiği bilinmektedir. Kilise tuğladan yapılmıştır, sağlam bir yapıya sahip olmasına karşılık doğal etkenler sonucu bir çok yeri yıkılmış durumdadır.
yikilmis da olsa bence halaa cok etkileyici.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,411
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR