Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ve Keneler...!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan güngör Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,236
Ynt: Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı Ve Keneler...!

Yaz geliyor arkadaşlar.
İnternette ki bu haber araştırılmalı.

539757 10151543881884320 491426859 n

Etiketler

berkcantp' Alıntı:
Yaz geliyor arkadaşlar.

sayın ilhan bey,

iyi niyetinize kesinlikle eminim, ancak internette gezen bu haber asparagas bir haberdir. kesinlikle itibar etmeyiniz ve uygulamayınız. en iyi yöntem en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaktır.

Binlerce kişinin mail adresine keneden kurtulmak için öneriler geliyor..

Bunlardan ön göze çarpan olanı ise kenenin sıvı sabunla çıkarılması. Söz konusu maillerde keneden kurtulmak için işe yarayan bir yöntem olduğundan bahsediliyor ve özellikle parmak aralarına, sırta ve saç diplerine yapışanlar için bu sıvı sabun yönteminin işe yarayacağı iddia ediliyor. Yönteme göre, bir parça pamuk top haline getiriliyor. Üzerine sıvı sabun dökülüyor. Daha sonra kenenin bulunduğu derinin üzeri bu pamuk ile kaplanıyor.

İddiaya göre, kene 15 ya da 20 dakika sonra girdiği yerden kendiliğinden çıkıyor. Hacettepe Üniversitesi'nden İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın, Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgiler dışında, hiçbir bilgiye inanılmaması ve keneye müdahale edilmemesi gerektiğini söyleyerek, "Sağlık Bakanlığı'nda bu işin uzmanları var ve onların önerileri dışına çıkılmamalı. Bu tür mailler insanları yanıltıyor. Kesinlikle doğru bir bilgi değil” diye konuştu.

arkadaşlar,kenenin sıvı sabun yada sıvı yağ ile kaplanarak çıkartılmasını doktora sormuştum bana <bu işlem tehlikeli olabilir,çünkü nefes alamayan kene deri içine kusabilir> demişti.bence riske girmeden hastaneye gitmekte fayda var.
herkese sağlıklı zamanlar diliyorum.

Sayın Yamans,
Keneyle yakın mesaide bulunmuş, biri olarak, kene haberleri ilgimi çekiyor, yanlış bilgiyse dağılımına yardımcı olduğum için üzgünüm.
Bendeki kenenin üstüne alkol kapatarak, baş kısmının zarar vermeden cımbızla aldılar.
Belkide sıvı sabun da bu işi görür düşüncesine kapıldım.

Yöntem yanlış ise üzgünüm araştırmam gerekirdi.
Yazıda değişiklik yapıyorum.

Doğaya çıkmaya başladığımız bu mevsimde keneler konusunda hassasiyet gösterilmesi ve konuyu tekrar gündeme koymamız
gerektiği, bu vesile ile konuyu araştırıp forumda paylaşan Levent beye teşekkür ederim.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=96221.0

Güncel bir paylaşımı incelemenizi dilerim,sağlıklı güzel kamplar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=103750.0;topicseen#top

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri