Kiralık Üdy3 Belgesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan es45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,125

es45

Kamp I
Yer
manisa/soma
merhaba dostlar..
Sevgili eşim halen faaliyette olan uluslararası lojistik firmasında finans müdürü olarak görev yapıyor..iş gereği ulaştırma bakanlığının vermiş olduğu ÜDY3 belgesine sahip.. bu belgeyi kiralamak istiyoruz..ilgilenenler özelden msj atabilir..
Bilgi Notu.......
Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında C2 - Uluslararası ve Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı, L2 - Uluslararası ve Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği, M3- Uluslararası ve Yurtiçi Kargo İşletmeciliği ve R2- Uluslararası ve Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü yapan yetki belgeli firmalarda en az 1 adet ÜDY3 ve ODY3 Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip kişi istihdam edilmek zorundadır. Aksi halde firmanın faaliyetinin durdurulmasına yol açabilecek cezalar verilmektedir.

Etiketler

Ynt: Kiralık Üdy3 Belgesi

Merhabalar,
Bende dış ticaret sektöründe çalışıyorum ve işim ile alakalı ulaştırma bakanlığının vermiş olduğu ÜDY3 belgesini aldım fakat kendi çalıştığım şirkette ihtiyacımız olmadığından belgeye ihtiyacı olan varsa kiralayabilirim.
Özelden yazabilirsiniz.

C2 (Uluslararası ve Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı)belgeli firmalarda ÜDY3 ve ODY3 belgeli en az birer yönetici
C3 (Uluslararası ve Yurtiçi Ev ve Büro Eşya Taşımacılığı) belgeli firmalarda ODY3 belgeli en az bir yönetici
L2 (Uluslararası ve Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği) belgeli firmalarda ÜDY3 ve ODY3 belgeli en az birer yönetici
M3 (Uluslararası ve Yurtiçi Kargo İşletmeciliği) belgeli firmalarda ÜDY3 ve ODY3 belgeli en az birer yönetici
R2 (Uluslararası ve Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü) belgeli firmalarda ÜDY3 ve ODY3 belgeli en az birer yönetici

Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında yukarıda belirtilen belgeye sahip firmaların en az 1 adet üdy3 ve ody3 belgeli kişi istihdam etmek zorundadır.

Ynt: Kiralık Üdy3 Belgesi

merhaba dostlar..
Daha önceden işim gereği almış olduğum ÜDY3 belgesini farklı bir sektörde çalıştığımdan dolayı şuanda kullanamıyorum ve kiraya vermek istiyorum.ilgilenen arkadaşlarımız zafer@mayturktasarim.com dan benimle irtibata geçebilirler.

Bilgi Notu.......
Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında C2 - Uluslararası ve Yurtiçi Ticari Eşya Taşımacılığı, L2 - Uluslararası ve Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği, M3- Uluslararası ve Yurtiçi Kargo İşletmeciliği ve R2- Uluslararası ve Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörlüğü yapan yetki belgeli firmalarda en az 1 adet ÜDY3 ve ODY3 Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip kişi istihdam edilmek zorundadır. Aksi halde firmanın faaliyetinin durdurulmasına yol açabilecek cezalar verilmektedir.

ulastırma bakanlıgından almıs oldugum üdy 3 ve ody1 belgem kiralıktır ılgılenenlerın ırtıbatA GEÇEBİLİR. 5428099123

K1

Ody dy nedir

Udybelgesi ih334irv

Merhaba udy1 ve udy3 belgelerim var kiralamak istiyorum, ilgilenenler mesaj atabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

ÜDY3 Belgem var ve uluslararası nakliyecilik yapan bir şirkette müdürlük yapmaktayım. Bildiğim kadarı ile;
Nakliye şirketi sahiplerinde bu belge olmalı. Bu belgeye sahip olmayan şirketler, belge sahibi birini istihdam etmek zorundadır.
Benim bundan anladığım, belge sahibi o iş yerinde çalışıyor olmak zorunda. Ama kesin bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Kara Ulaştırma'ya sorup öğrenebilirsiniz.
Araştırmadan böyle bir şey yapmamanızı öneririm.

Aşağıdaki yazıyı dikkatli okuyun. Belge sahibi kişilerin istihdam edilmeleri zorunludur. Yani taksi plakasını kiraya verir gibi, bu belgeleri kiraya veremezsiniz. Kiraya verme işlemi ancak şu şekilde olur. Emeklisiniz veya çalışmıyorsunuz. Belgeye ihtiyacı olan işyeri, sizi çalışıyor gösterip adınıza da sigorta primi yatırarak olur. Yani hile yaparak. Çalışmayan birini çalışıyor gösterenide SGK yakalarsa nolur bilemem.:smiley:

ÜDY ve ODY Belgeli Personel İstihdam Etme Zorunluluğu

30 Eylül 2009 Tarihinden İtibaren Yürürlükte
Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin “Yetki Belgesi Sahiplerinin Yükümlülüğü” başlıklı 43 üncü maddesinin 15’nci fıkrası; “Yetki belgesi sahipleri, ilk yetki belgesi aldıkları tarihten itibaren 6 ay içinde, mesleki yeterlilikle ilgili yükümlülüklerini yerine getirmek ve faaliyetleri süresince muhafaza etmekle yükümlüdürler. Buna göre;
a) B1, C2, D1, L1, L2, M2, M3, N2, P2, R1, R2, ve T1 Yetki Belgesi Sahiplerinin en az birer adet Üst Düzey Yönetici (ÜDY) ve Orta Düzey Yönetici (ODY) türü Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları veya bu niteliklere haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri,
b) A, F, G ve H türleri ile B2, C3, D2, K3, M1, N1, P1, T2 ve T3 Yetki Belgesi sahipleri ile tüzel kişiliğe haiz K1 Yetki Belgesi sahiplerinin en az bir adet Orta Düzey Yönetici (ODY) türü Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri taşıyan kişi veya kişileri istihdam etmeleri şarttır.”

Hükmüne amirdir.

Merhaba,
Bende ODY4 belgemi uygun fiyata kiralamak istiyorum. İlgilenen olursa 0533 3732574 nolu telefondan ulaşabilirler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri