Kim Nerede?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 538,108
Istanbula gelince evvelce gordugum ve bir cok buyuk otobus ve atolarin park ettigi bir yer gormustum.Ataturk hava limanindan Yenikapiya dogru yola ciktik,Marmararay dolayisi ile yollar rezillik,Yenikapidaki orta donme yerine gelmeden evvel Genc Osman denilen sokakta bulunan bu buyuk park yerine girdim.Kapidaki gorevli iceriye girebilecegimi soyledi ve girdim,iceride Tuvaletler ve su imkani varmis,ucret 12 saat 10 TL. Adamin anlattigina gore bu yaz 7 veya 8 M.Karavan gelip kalmislar,siz de kalabilirsiniz dedi.Fakat bu yeri bulmak cok zor.Bizde oradan ayrilarak gelip Catmalikapidaki Fenerin yanina Parka girdik.Park kalabalik olmasina ragmen,havalar da iyi idi,herkez gelip deniz kenarinda cay iciyordu.Aksam saat 18 sularinda arkamizdaki cimen alanina 2 motor ile 6 tane serseri geldi ve bira icip,esrar kullanmaga basladilar,tabii ki kafayi bulunca kufur,palavra basladi,rahatsiz olunca kapidaki o SUS olan bekciye gidip bu serseriler bizleri rahatsiz ediyor dedim,bana ne deze bilirmisiniz Polis 155 ara dedi,ben de bu senin vazifen dedim,o da bana buraya vatandaslar icki icip eglenmeye geldiler dedi.Hani Palavraci Erdoganin sokak da icki icme yasagi dedim,ve M.Karavani calistirip kapiya geldim,fakat oradaki SUS gorevlisi benden 30 TL almadan kapiyi acmadi,bende sadaka niyetine 30 tl verip ciktim ve karsiya gecip Fatih Belediyesi Park alanina gittim.Yani anlayacaginiz bu Fener yanindaki Park alani FUHUS,ICKI,SERSERI yuvasi hatta geceleri kadin bile pazarlaniyormus.Devami yarin.
Afbeelding 036

Etiketler
Antalya Liman yaninda bulunan ve Eylul sonuna kadar parali(gunlugu 15 TL.) olan muhtesem bir park yerine geldik,adeta bir kamping gibi idi.Su+WC+Dus ve sahane deniz.Yalniz elektrik yok.Bir kac gun orada eski tanidiklar ile mahabbet ettik,cok kisi kisi burada geciriyormus?Hatta kis aylarinda bol Alman Italyan ve baska kimselerde gelirmis.Biz iki gun sonra herkeze veda ederek yolumuz Istanbul dedik....
Merhaba Ercüment Bey, biz de bu sene aynı yere uğradık 10-11 ekim tarihinde bir gece kalıp oradaki karavancı dostlarla muhabbet ettik. :smiley:

...Yenikapidaki orta donme yerine gelmeden evvel Genc Osman denilen sokakta bulunan bu buyuk park yerine girdim.Kapidaki gorevli iceriye girebilecegimi soyledi ve girdim,iceride Tuvaletler ve su imkani varmis,ucret 12 saat 10 TL. Adamin anlattigina gore bu yaz 7 veya 8 M.Karavan gelip kalmislar,siz de kalabilirsiniz dedi.Fakat bu yeri bulmak cok zor....
....kapidaki o SUS olan bekciye gidip bu serseriler bizleri rahatsiz ediyor dedim,bana ne deze bilirmisiniz Polis 155 ara dedi,ben de bu senin vazifen dedim,o da bana buraya vatandaslar icki icip eglenmeye geldiler dedi....[/ATTACH]
Ercüment Bey, o görevlini görevi parayı kapmak. :D
İstanbul tarihi mekanlarını gezmek için sanırım en iyisi o 12 saati 10TL olan otopark. Konaklamak için seneye Maltepe'ye bekleriz.:smiley:

Merhabalar Sirin Bey,alakaniza cok tesekkurler,Maltepe davetiniz icin cok memnun olduk,fakat Istanbul'da kaldigimiz bir kac gun icerisinde yakinimizda oturan akraba ve kardeslerimi ziyaret ediyoruz,maltepe bizim icin biraz uzak.Aynen yazdiginiz gibi,o kapidaki SUS bekcisi, yalniz para almakla mekellef,iceride ne olmus onu alakadar etmiyor,adam herhalde dayak yemekten korkuyor,bana takindigi tavirdan oyle geldi,bu Fener altindaki balikci barinagini kimseye tavsiye etmem,zaten seneye gelirsem Genc Osman denilen sokak yaninda bulunan cok buyuk park yerinde kalacagim,ve internet uzerinden herkeze reklam yapmaya basladim,Size cektigim resmi gondersen siteye koyma sansiniz var mi? Selamlar

Bu son tasindigimiz Fatih Belediye Park alaninda 3 gun kaldik,biraz pahalli olmasina ragmen,emniyetli 24 saat bekcili sokak tarafindan biraz uzak,gurultu patirdi ve daha muhimi.Serseri falan giremiyor.Kapali carsi ve Misir carsisinda alis verislerimizi bitirdikten sonra,tabii ki biraz aile ziyareti bir oglen Istanbuldan ayrildik,Silivri Migros'a ugrayip hem lokantasinda yemek yedik hemde yolluklarimizi aldik.Her sene bir daha gelmem dedigimiz Omur kamp'a geldik.Tabii ki Bayan Omur sicak su sorumuza "Gunes yok ki su isinsin" cevabini verdi,fakat is hesaba gelince 17 euro almasini da bildi.Neyse maksat amniyetli olmak degil mi? Geceyi orada gecirip sabah erken Kapikule,hudut ta kimse yoktu,ciktik Bulgar'da M.Karavana soyle bir baktilar,vinyet alip 3,5 Euro da dezenfekteye verdik ve yola koyulduk.Adamlar biraz olsun Oto yollari duzeltmisler,hatta Harmanli bile oto yol disinda kalmis.Plovdif'den sonra tamamen Safya'ya kadar oto yol.Sofya sonrasi 35 km. kotu yol ve Bulgari terk ederek Sirbistana girdik.Sirpin ilk 45 km. si, bilhassa tuneller mintikasi restore oluyor,yollar cok bozuk ve kalabalik tamir guruplar,Zaten biz Pirot'a kadar gidip geceyi orada yeni acilan VATAN resturant yaninda bulunan Kampinge gecirecektik.Saat 15 sularinda kampa geldik ve bizden baska kimse olmadigindan yerimizi aldik.Kampi isleten kimse sizler 3,5 ay evvel buradaydiniz nerelere gittiniz sorusuna"Turkiye'de kaldik" cevabini verdik.Geceyi cok rahat ve sakin orada gecirip ertesi gunu yola cikarak Auto Put denilen parali yola girdik.

Vakantie 2010 075

Bu son tasindigimiz Fatih Belediye Park alaninda 3 gun kaldik,biraz pahalli olmasina ragmen,emniyetli 24 saat bekcili sokak tarafindan biraz uzak,gurultu patirdi ve daha muhimi.Serseri falan giremiyor.Kapali carsi ve Misir carsisinda alis verislerimizi bitirdikten sonra,tabii ki biraz aile ziyareti bir oglen Istanbuldan ayrildik,Silivri Migros'a ugrayip hem lokantasinda yemek yedik hemde yolluklarimizi aldik.Her sene bir daha gelmem dedigimiz Omur kamp'a geldik.Tabii ki Bayan Omur sicak su sorumuza "Gunes yok ki su isinsin" cevabini verdi,fakat is hesaba gelince 17 euro almasini da bildi.Neyse maksat amniyetli olmak degil mi? Geceyi orada gecirip sabah erken Kapikule,hudut ta kimse yoktu,ciktik Bulgar'da M.Karavana soyle bir baktilar,vinyet alip 3,5 Euro da dezenfekteye verdik ve yola koyulduk.Adamlar biraz olsun Oto yollari duzeltmisler,hatta Harmanli bile oto yol disinda kalmis.Plovdif'den sonra tamamen Safya'ya kadar oto yol.Sofya sonrasi 35 km. kotu yol ve Bulgari terk ederek Sirbistana girdik.Sirpin ilk 45 km. si, bilhassa tuneller mintikasi restore oluyor,yollar cok bozuk ve kalabalik tamir guruplar,Zaten biz Pirot'a kadar gidip geceyi orada yeni acilan VATAN resturant yaninda bulunan Kampinge gecirecektik.Saat 15 sularinda kampa geldik ve bizden baska kimse olmadigindan yerimizi aldik.Kampi isleten kimse sizler 3,5 ay evvel buradaydiniz nerelere gittiniz sorusuna"Turkiye'de kaldik" cevabini verdik.Geceyi cok rahat ve sakin orada gecirip ertesi gunu yola cikarak Auto Put denilen parali yola girdik.

Nisden Belgrad arasi 220 km. 110 da Pirot-Nis cok erken saatlerde Belgrada girdik,Kampa gitmeden evvel yol ustunde bildigim Benzinciden ucuz Dizel ile depoyu doldurduk,sonra kampa gelip,biraz dinlenip yemek ve Tv vesaire,zaten havalar bozuktu,M.Karavanda oturup erken ayttik.Ertesi gun Novi-Sad-Subotika ve Macar hududu,bizim kismetimize hududtta kimseler yoktu ve bu hudut 10 gun evvel tamamen kapaliydi.Macara girmemiz ile 20 km. sonra Kiskunmajsa demilen Thermal kasabasina gelmemiz erken oldu.Bu kamp bilhassa Alman M.Karavancilar tarafindan cok ziyeret ediliyor,her sene bu zamanlarda en 30/40 M.Karavan var.Kamp cok buyuk ve Yikanma ve Bulasikhaneler devamli isitiliyor.Fiatina gelince devamli musteriler icin 10 euro civari.Civarda cok lokantalar var,fiatlar cok ucuz,burasi sanki ufak bir Almanya.Niyetimiz burada 2 hafta kalmak,fakat havalar soguk ve bir kac gundur yagmur yagiyor,bakalim bu iki haftayi burada doldurabilecekmiyiz.

Niyetimiz Macaristan'da 2 hafta kalmakti,fakat devamli yagmur ve soguklardan dolayi, 5 gun icerisinde pes ettik ve hesabi kapatarak yola ciktik.Bu kampin fiati hersey dahil gunde 10 euro civarindaydi.Kamptan sonra 16 km. giderek parali oto yola ciktik,10 euro karsiligi vinyet alarak ve yollarinde tenha ve iyi olmasindan 575 km. gittikten sonra Wachau denilen Tuna nehri kiyisinda bulunan M.Karavan kalma yerine geldik 9 ile 15 arasi yoldaydik. 575 km yol aldik.Geceyi orada gecirip ertesi gunu yola cikarak gene 9/16.30 arasi Wertheim'e geldik,orada Hymer firmasinin cok buyuk M.Karavan kalma yeri var,gecelemek bedava,yalniz elektrik icin otomatige para atiyorsunuz, 3 saati 1 euro. 5 euro elektrik alarak geceyi gecirdik ve sabah yola cikarak,9.30/15 arasi Goch denilen M.Karavan parkina geldik,orasi geceligi 5 euro ve 3 euroda otomatige elektrik parasi. son gun de oradan evimize 170 km yol alarak geldik ve 3,5 ay evvel baslayan Avrupa ve Turkiye seyahatimiz de son bulmus oldu.Seneye tekrar ayni yolculugu yapmak umidi ile ve okuyanlara tesekkur ederek satirlarimiza son veriyoruz.Selamlar

Termal

Google Maps

Yolumuz Macaristan’dan geçerse biz de hep böyle kampinglerde kalıyoruz. Kamping, yanındaki termal ve şehir dinlenmek için güzel yerler, fiyatlarıda gayet iyi.

Google Maps’de biraz termalin ve çevrenin resimlerine baktım, hoşuma gitti.

Bilgiler ve paylaşım için teşekkürler.

Evet,ben de tesekkurler.Macaristana 20 yila yakin bir zamandir gitmekteyiz,Evvelki senelerde maysi ayinda gidip ve Hollanda'ya geri donup,tekrar Turkiye'ye giderdik,fakat biraz yaslandigimizdan,artik Macaristana gidince geri gelmeyip orada 2/3 hafta dinlenip istikamet Turkiye.Macaristan'da kampingler normalde 12/17 Euro arasi,fakat Bu Kiskunmajsa'da olan Jona Thermal Kamping,2 sene ve fazla gelen kisiler icin bir "Satm Kart" veriyor ve yuzde otuza kadar indirim yapiyor ve bu sene gunlugune 10 euro aldi,tabii ki biz faturayi macar parasi Forint ile odedik.Disarida forint bozdurunca cok istifadeli oluyor,banka veya kampa gore fazla veriyorlar.Bu thermal kamp konusunu herkeze tafsiye ederim.Hosca kaliniz.

BUK 9juni Fordu 031

Merhabalar Sirin Bey,alakaniza cok tesekkurler,Maltepe davetiniz icin cok memnun olduk,fakat Istanbul'da kaldigimiz bir kac gun icerisinde yakinimizda oturan akraba ve kardeslerimi ziyaret ediyoruz,maltepe bizim icin biraz uzak.Aynen yazdiginiz gibi,o kapidaki SUS bekcisi, yalniz para almakla mekellef,iceride ne olmus onu alakadar etmiyor,adam herhalde dayak yemekten korkuyor,bana takindigi tavirdan oyle geldi,bu Fener altindaki balikci barinagini kimseye tavsiye etmem,zaten seneye gelirsem Genc Osman denilen sokak yaninda bulunan cok buyuk park yerinde kalacagim,ve internet uzerinden herkeze reklam yapmaya basladim,Size cektigim resmi gondersen siteye koyma sansiniz var mi? Selamlar
Merhaba Ercüment Bey, Gönderdiğiniz fotoğrafı yayınlıyorum. Harita için teşekkürler.:smiley:
20151022 145906a

Macaristan'daki benim gittigim butun Kampingler ve termaller butun sene acik.Zaten Macaristan Termal bakimindan dunyada birinci,hemen hemen her koy ve kasabada termel var.Su kalitesi devamli konturol altinda ve kamplar cok ucuz.Yalniz termala giris bazi kamplarda ayri ve ucretli,En pahallisi 4 euro civari,bizim gittigimiz Jona Thermal/ Kiskunmajsa da ve giris emekliler icin 2 euro.Adresinden bakabilirsiniz www.jonathermal.hu Selamlar

Son düzenleme:

Macaristan'daki benim gittigim butun Kampingler ve termaller butun sene acik.Zaten Macaristan Termal bakimindan dunyada birinci,hemen hemen her koy ve kasabada termel var.Su kalitesi devamli konturol altinda ve kamplar cok ucuz.Yalniz termala giris bazi kamplarda ayri ve ucretli,En pahallisi 4 euro civari,bizim gittigimiz Jona Thermal/ Kiskunmajsa da ve giris emekliler icin 2 euro.Adresinden bakabilirsiniz www.jonathermal.hu Selamlar

BUK 9juni Fordu 024

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri