KIBRISCIK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan liveistodie Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,759
Ynt: KIBRISCIK

geç bir cevap oldu kusura bakmayın gelirseniz beklerim ismim onur. mailinize derhal iletiyorum. iyi görevler iyi çalışmalar

Etiketler

kardeşim bende bolu merkezdeyim gelirsen beklerim..gerçi ben her hafta kekliğe geliyorum oraya..

Onur bey, güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler. Oralarda az çok dolaşmışlığım var fakat kıbrsck (158).JPG resmindeki göleti çıkartamadım, hangi göl orası?

ohooo abantdan gölcükden de güzel bir göl seben gölü kuş cenneti. leylek dışında birşey göremesemde harika bir manzarası boludan kıbrıscıka gelirken 40.km de olması lazım. zaten tabelada da yazıyor gitmenizi tavsiye ederim aladağ çayının da karıştığı alabalık olan bir gölümüz.

kürşat bey merkezde nerdesiniz 2 haftada bir de benim işim oluyor bolu merkezde uğrmaya çalışırım müsait bir zaman çok sevinirim.

Onur bey paylaşım için teşekkürler..o bölğede o kadar yayla olduğunu bilmiyordum haritanızdan ögrendim. :smiley:

köprünün olduğu yerde eskiden kalma yıkılmış bir alabalık tesisi varmış..bende fotoğraflamıştım. niye yenisi ypılmz.o bölgede hiç yok..?

kar suları erimeye başladığında oraları sular seller alır suların üstü yemyeşil nergis cicekleriyle dolar müthiş manzarası olur..

kalıçak yer işi problemlidir.kıbrıscıgın az kuzeyinde merkeze yakın dag evleri var ..manzarası acısından pek tercih etmemiş karagölde konaklamıştım..

Ekli dosyalar

• 389563_205564872859300_1763031021_n.jpg
    389563_205564872859300_1763031021_n.jpg
    32.3 KB · Görüntüleme: 439

İyi günler
Onur bey
Paylaşım için teşekkür ederim.
1977 Yılında Seben de soğuk hava deposu yapmak için 7 gün kalmıştım.(Belediye misafirhanesinde)
Bolu Seben arası orman yulunun 50-60 km olduğunu hatırlıyorum,ançak araçla 2,5 saate gitmiştik.
Lokantasında yediğim etin lezzeti hala damağımda,aşcıya eti nasıl terbiye ettiniz diye sormuştum
Aşçı bana biz et terbiye etmiyoruz,etin lezzetli olmasının sebebi koyunların kekikle beslenmesinden demişti.
Seben de etin lezzeti ve çok güzel kokan ve nefis tadı olan elmalarını hatırlıyorum.
Saygılar

btuten@tpao.gov.tr

Onur bey, bu güzel paylaşım için teşekkürler.
Kıbrıscık'a gelmiş olsak da sizin sunumunuz kadar civarı gezmedik.

Mümkünse Kıbrıscık e-kitabı berkcantp@hotmail.com yollayabilirmisiniz.)

kmert' Alıntı:
Anlaştık ama sen yinede nerde ördek vurabiliriz onu söyle yeter kardeşim :smiley:

bu ara ördek göremiyorum hatta 3 gecedir tilki dışında canlı göremedim arazide. zorlarsam angut var bu kıbrıscıka gelirken karaköy karşısındaki göletlerde. bu hafta ankaradayım gelrsen karakoldan beni arat ördeğin birini vereyim bak :smiley: (yeşil başlı ördeğim hariç)

oguz1134' Alıntı:
Onur bey paylaşım için teşekkürler..o bölğede o kadar yayla olduğunu bilmiyordum haritanızdan ögrendim. :smiley:

oğuz bey argözü deresi olan kıbrıscıka yakın yerde o köprü altında alabalık için havuz ve bi konteyner var. kıbrıscıkın günden güne azalan nüfüsü halkı göçettrmiş. berberi perşembeleri gelir. pideler perşembe günleri yapılır gazeteler akşama doğru gelir gibi. yani açılsada eminim satamaz. gecen sene lisede 80öğrenci varken bu sene 60 öğrenci var. neyse demek istediğim fotograflarınızda beypazarı inözü deresini gördüm inözü mağarasınıda görüşsünüzdür elbet.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.