Kia Sorento Süspansiyon Ve Fren Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Anilakin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,433

Anilakin

Yeni Üye
Merhabalar.
2015 model dizel otomatik leon sahibiyim işim gereği (çiftçilik) bir adet arazi aracı bakmaya karar verdim ve zaten aklımda olan forumda araştırırken sağlamlık ve donanım bakımından 2007-2010 model arası sorento almaya karar verdim.
Fakat süspansiyonlar ve frenler hakkında çoğu kişiden kötü duyumlar alıyorum ve videolarda izlediğim kadarıyla araçta gerçekten aşırı yumuşak süspansiyon mevcut. Bu aksamların iyileştirmesi üst düzey arazi şartlarına girmeksizin mümkünmüdür? Tekirdağda yaşıyorum buradaki yol şartları mağlum çamur lastikleri yada yükseltmeye gitmeyeceğim çünkü gereksiz masraf olucak benim için. Tek derdim durabilmek ve devrilmemek.

Etiketler
Bende 2005 sorento var fren mükemmel o yalan birkere 2007 üzeri esp lambası yandı söndü problemi var ama frenle alakası yok süspansiyon yumuşak tamam yüksek bir yerden indin yada engebeli arazide gidiyorsun süspansiyon sert olsa belin sakatlanır olması gerektiği gibi yumuşak bende çekme karavanda var arazide kullandığım var ve yeterli ama ağır off road uygun değil alırsan ucuzunu değil orjinal ellenmemis bakımlı olanı al ekspertize dehil kia sorentodan anlayan ustaya detaylı baktır

Bende 2005 sorento var fren mükemmel o yalan birkere 2007 üzeri esp lambası yandı söndü problemi var ama frenle alakası yok süspansiyon yumuşak tamam yüksek bir yerden indin yada engebeli arazide gidiyorsun süspansiyon sert olsa belin sakatlanır olması gerektiği gibi yumuşak bende çekme karavanda var arazide kullandığım var ve yeterli ama ağır off road uygun değil alırsan ucuzunu değil orjinal ellenmemis bakımlı olanı al ekspertize dehil kia sorentodan anlayan ustaya detaylı baktır
Bende duyduğumun yalancısıyım tabi landrover subaru tarzı markalardan inip sorentoya binen adama frende zayıf gelir süspansiyonda yumuşak gelir haklısınız. Siz ne zamandır bu araca sahipsiniz,benim için alırken bakmam gereken yerleri söyleyebilirmisiniz? Hala parçalarını kolaylıkla bulabiliyormusunuz? Sahibindende herkes kafasına göre fiyat yazdığı için sizce istediğim modellerin en temizi ne kadar olmalı?

Bende duyduğumun yalancısıyım tabi landrover subaru tarzı markalardan inip sorentoya binen adama frende zayıf gelir süspansiyonda yumuşak gelir haklısınız. Siz ne zamandır bu araca sahipsiniz,benim için alırken bakmam gereken yerleri söyleyebilirmisiniz? Hala parçalarını kolaylıkla bulabiliyormusunuz? Sahibindende herkes kafasına göre fiyat yazdığı için sizce istediğim modellerin en temizi ne kadar olmalı?

Özel mesaj attım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.